Ispravna predstava o Bogu i neispravna (lažna)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Farisejima su se javljali demoni? :roll:


"Sve sto vam kazu fariseji DRZITE I TVORITE" - kaze Isus

Evo ih fariseji sa ispravnom slikom o Bogu, a zamislite njima su se javljali demoni kaze Tripo.
Dok Isus kaze da ih slusamo!?

Nije ni prevod ispravan u nađenom Jevanđ. po Mateju na hebr. je drugačiji prevod.

Tako da otpada tvoja primjedba.

Da slusamo demonizovane!?

A apostolima, se javljao Bog :) , jer oni su VEC UNAPRED ZNALI KO JE BOG kaze Tripo :bfghb: - samo sto je Isus morao da im dodje i ''kaze im ko je taj Bog'' :)

Nije unaprijed, nego po razumu. I ne znaš po čemu čovjek poznaje Boga.

A apostolima, se javljao Bog :) , jer oni su VEC UNAPRED ZNALI KO JE BOG kaze Tripo :bfghb: - samo sto je Isus morao da im dodje i ''kaze im ko je taj Bog'' :)


MA COVECE ZAR TI NE VIDIS DA SE APOSTOLIMA ISUS JAVLJA "JER SU CISTOG SRCA"("Blago onima koji su cistog srca jer ce Boga videti") A NE ZATO STO SU IMALI ZNANJE <BILI SU NEUKI RIBARI> !!!

Isus se javlja svakom. Ali ako čovjek odbija to svijetlo onda mu se javlja demon. U Jovanu 1. glavi stoji da Isus obasajva svakog čovjeka. Čisto srce i ispravna slika idu zajedno.


Znaci ti poznajes Boga, a nisi ga potpuno spoznao :)
Sto znaci da ga je i Danijel spoznao :)

Skrećeš sa teme, ovdje ne govorimo o potpunom poznanju Boga.

Haha..

Pa zasto onda napadas Danijela, i tvrdis da mu se javljaju demoni, kada se njemu Bog vec otkrio? Svasta!!!

Nije ovdje tema. Pa demoni su bogovi, samo lažni, ali za neke bogovi.

Ja tvrdim da se Bog javlja "ako si iskren" , ali po tebi ispada: javice ti se demoni "ma koliko bio iskren'' - i ako nemas "potrebno znanje".

Iskrenost nije nikakvo mjerilo, i džihadisti su iskreni u svom zlu.

Da nije to mozda ''znanje o suboti" :)

Ko ti prodaje ovakvu suplju teologiju, jer sam to smisljas? :smisi:

Ovako se čovjek ponaša koji ne postupi po svijetlu koje mu je dato od Boga.

Ma kako da ne.

Iskren covek moze da bude zaveden i da veruje pogresno, sto ne znaci da je on stran Bogu, jer Isus je rekao da ce djavo pokusati da "zavede ako je moguce i izabrane", i mnogi padaju ali i ustaju. Bitna je "iskrenost".

Nisi naveo stih.
Glupo je što stavljaš navodne znake, ono što se ističe ide obično boldovanim slovima.

A ti ako verujes da ti je "potrebno predznanje'' i da Bog cuje samo ''one koji vec unapred znaju za njega" , nisi daleko od gnosticizma..

Rekao sam da Bog svbakog osvjedočava u istinu, a ko odbije onda mu samo demoni dolaze na molitvu.

NIJE ISTINA!!!

Pavle je imao cisto srce i Bog ga zato i poziva, ali nije imao ''ispravnu sliku'' JER SE BORIO PROTIV BOGA!

Imao čisto srce, a išao da ubija hrišćane.

Pavle nije imao cisto srce??? :gl_sigh:
Znaci Bog se javio nekom sa necistim srcem, to kaze Tripo!

Ma covece, jel ti znas sta pricas?
Pa ocigledno je da ovde non stop lupas gluposti, i o teologiji nista ne znas..

Naravno da nije, išao je da ubija hrišćane.

Ma nemoj!
A ti znas kako Danijel trazi Boga, da li je iskren, i da li pravi kompromise pa mu se zato javljaju demoni? Covece, ko si ti da sudis?

Ko iskreno traži Boga, naće ga. Ko neće tako, naće demone.

Tebi je strano šta je motiv ponašanja. Samo gledaš spolja.

Ma ne klevecem ja tebe, ti teras coveka i optuzujes ga da suruje sa demonima a covek iskrenog srca.

I džihadisti su iskrenog srca. Oni ono što rade rade iskrena srca. Tako da to nije mjerilo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji držanje zapovesti duhom koje se u praksi pokazuje u njihovom kršenju, to je nebiblijska teorija.

SVIM ljudima je zapoveđena SVAKA zapovest, jer ono što je bilo greh u starom, to je greh i u novom zavetu, i greh Isus i apostoli nigde nisu transformisali u pravdu, već su svuda upućivali na potrebu držanja BOŽJIH zapovesti, nikakvog Hristovog zakona koji bi bio zamena za deset zapovesti u novom zavetu, već deset Božjih zapovesti.

Subota je simbol stvaranja sveta, i kao što je Bog počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, tako je dao i nama da počinemo u sedmi dan subotu, sećajući se Božjeg dela stvaranja sveta.

Ne postoji podela zakona koju bi čovek veštački načinio, već postoji podela koja se pokazuje u samom kontekstu plana spasenja, i koju je sam Bog učinio, namenivši im svoju svrhu.

Deset zapovesti su univerzalna pravila ponašanja u Božjem carstvu, i na zemlji i na nebu u kosmosu.

Obredni zakon nisu univerzalna pravila, već je on dat kao sredstvo opravdanja od kršenja deset zapovesti, i zato je bio TIPOS Hristovog dolaska, Hrista koji je postao sredstvo opravdanja u novom zavetu, opravdanja od kršenja deset Božjih zapovesti.

U novom zavetu nisu ukinute deset zapovesti, već ovaj obredni zakon koji je ukazivao na dolazak Mesije, i kada se on pojavio - on je postao zamena za ovaj zakon, on je ispunio elemente koji su ukazivali na njega kao spasitelja, i on je postao sredstvo opravdanja od greha kršenja deset zapovesti, i tako zamenio obredni zakon koji je u starom zavetu imao tu funkciju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uzas, Laodikeja sve sam ti ovo osporio, zasto se ponavljas?

Mislis da ces ponavljanjem naciniti to istinom?

Ajde mi lepo protimaci one stihove, mozes li?

Tripo, sa covekom koji tvrdi da je Pavle bio neiskren i da mu se Bog takvom javio, zaista nemam sta pricati. Da je to moguce, javio bi se i svim farisejima i prisilio ih da veruju, pa Hrista ne bi razapeli.
Ovo je van svake pameti sto pricas.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, sa covekom koji tvrdi da je Pavle bio neiskren i da mu se Bog takvom javio, zaista nemam sta pricati.

Evo dokaza koliko na pokvaren način izvrćeš moje riječi, rekao sam da nije imao čisto srce, a ne da nije bio iskren u onome što je radio. Al to govori o tebi, a ne o meni.

I vidi se da imaš potrebu da zagadiš raspravu kao i Taram.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo dokaza koliko na pokvaren način izvrćeš moje riječi, rekao sam da nije imao čisto srce, a ne da nije bio iskren u onome što je radio. Al to govori o tebi, a ne o meni.

I vidi se da imaš potrebu da zagadiš raspravu kao i Taram.

Ja sam govorio o "iskrenosti", a ti se sad vadis na "cisto srce", pokusavajuci da minimizujes glupost koju si izrekao.

To znaci isto - imati "cisto srce" i "biti iskren" - je jedno te isto, i ja sam o istom govorio.

Pavle je bio "iskren u onome sto je radio" imao je ''cisto srce". Njegovo cisto srce ga je nagonilo da "ubija Hriscane", "mislio je da Bogu sluzi".

Isto tako danas "dzihadisti ubijaju" i "misle da Bogu sluze".

Pavlu se Bog javio uprokos njegovoj "pogresnoj predstavi" - cinio je strasne zlocine "ubijao u Bozje ime" , sto jasno opovrgava tvoju tvrdnju: "da se jednom iskrenom dzihadisti nece Bog javiti, vec demoni"!

Pavlu se javlja Isus, a po tebi "javio bi mu se demon".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nisi ništa osporio, već si na osnovu izvrtanja biblije, i vađenja citata iz konteksta to pokušao.

Upravo je suprotno, da ja sve vreme ovde demantujem to nakaradno jevanđelje koje iznosiš.

Ne postoji demant na istinu, već samo pokušaj koji se razotkriva u pismu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nisi ništa osporio, već si na osnovu izvrtanja biblije, i vađenja citata iz konteksta to pokušao.

Upravo je suprotno, da ja sve vreme ovde demantujem to nakaradno jevanđelje koje iznosiš.

Ne postoji demant na istinu, već samo pokušaj koji se razotkriva u pismu.

DOKAZI DA SAM VADIO VAN KONTEKSTA?

POKAZI CITATE U KONTEKSTU.
NEMOJ DA TVRDIS DA LAZEM, KAD NE MOZES TO DA POSVEDOCIS!

Necu vise da slusam ove tvrdnje kako ja nesto vadim van konteksta a kako si ti u skladu sa kontekstom, kad ni dva stiha ne mozes da protumacis koja sam ti dao a koja pobijaju tvoje ucenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti znaš koje ste sve citate seckali i prikazivali u pogrešnom svetlu van konteksta.

Evo recimo - gde Fariseji osuđuju Isusove učenike što ne peru ruke kad jedu hleb.

Vi ste to izvadili iz konteksta, i prikazali da se tu govori o jelu, i čistim i nečistim životinjama, i ako tekst govori o obredu ritualnog pranja za koje su Jevreji verovali da ako se ne obavi - da jedenje hrane takvim neopranim rukama duhovno prlja čoveka.

Isus ih demantuje, i kaže "da čoveka duhovno prlja ono što dolazi iz srca, a to su zle misli, a ne zato što čovek neće obaviti obred ritualnog pranja.

Potom navodite primer, gde apostol Pavle govoreći o obrednom zakonu upućuje na neosuđivanje za jelo i piće i kakav praznik.
Vi ste tu vađenjem iz konteksta prikazali kako apostol tu govori protiv subote, i ako se tu u opšte ne govori o suboti, već o žrtvama koje su se prinosile za vreme kakvog praznika, u vreme mladina i praznika godišnjih subota.

Potom navodite primer, gde apostol Petar ima viziju posude u kojoj su sve četrvoronožne životinje, gmizavci,, bube, i ptice.

Vi ste to prikazali - kako je Bog time navodno dopustio čoveku da sme sve da jede, i gmizavce, i bube, i divlje zveri, itd, i ako taj ceo kontekst oko Petra uopšte ne govori o jelu, već o nacionalnom i verskom odnosu Jevreja prema mnogobošcima, i time je upućen savet Petru da ni jednog čoveka ne naziva poganim ili nečistim, jer je u međuvremenu on trebao da poseti jednog neznabošca, a kao Jevrejin - imao je verske i nacionalne predrasude, i on to sam kaže "da njemu Bog pokazao da ni jednog čoveka ne naziva nečistim ili poganim, a nigde ne ke da je time Boog dopustio njemu ili drugim ljudima da smeju sve da jedu.

Ima Mire toliko još toga, što sam ja sve oborio pismom, a vi i dalje ponavljate isto, i govorite da ništa nije dokazano.

Preispitaj svoje poštenje i iskrenost, jer vidim da je ono u krizi.

Bog i njegova milost i ljubav nek budu s tobom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam govorio o "iskrenosti", a ti se sad vadis na "cisto srce", pokusavajuci da minimizujes glupost koju si izrekao.

Pa si meni rekao što nisam uopšte bio spomenuo.

To znaci isto - imati "cisto srce" i "biti iskren" - je jedno te isto, i ja sam o istom govorio.

Uglavnom je tako, nije uvijek.

Pavle je bio "iskren u onome sto je radio" imao je ''cisto srce".

Kako možće imati čisto srce ako je htio da ubija hrišćane.

Njegovo cisto srce ga je nagonilo da "ubija Hriscane", "mislio je da Bogu sluzi".

Kako može čisto srce da čini zlo.

Isto tako danas "dzihadisti ubijaju" i "misle da Bogu sluze".

Znači oni imaju čisto srce. Blago njima ko ima čisto srce...

Pavlu se Bog javio uprokos njegovoj "pogresnoj predstavi"

Pavlu se javio jer nije došao u stanje bogohule i još uvijek nije bio potpuno iskvaren. A ne zato što je imao pogrešnu predstavu.

sto jasno opovrgava tvoju tvrdnju: "da se jednom iskrenom dzihadisti nece Bog javiti, vec demoni"!

Ne opovrgava, govorio sam u konktekstu molitve. KO je rekao da se zločincima ne javlja Bog.

da se jednom iskrenom dzihadisti nece Bog javiti, vec demoni"!

Kad se moli javiće mu se demon.

Pavlu se javlja Isus, a po tebi "javio bi mu se demon".

Ne shvataš konktekst, pa onda kroz svoje neshvatanje meni pripisuješ zabludu.
 
Natrag
Top