Ispovedaonica

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pošto je ovo religijski podforum , otvorio sam ovu temu gde bi ljudi olakšavali svoju dušu i ispovedali svoje grehe.
Pa da počnem prvi ;
Pošto je moj otac bio religiozan čovek , čitavo moje detinjstvo proveo sam u senci religije, kroz crkvene rituale , praznike , slave a i razne zabrane . Nisam smeo da se družim sa decom od komunista, nisam smeo da pominjem 1 maj i ostale praznike nečastivog ,morao sam da postim , bilo mi je zabranjeno da idem u bioskop i gledam filmove gde su se pojavljivale polugole žene a o časopisima nisam ni pomišljao.
Jednoga dana mi je moj otac (umesto kao što su sva druga deca dobijala bicikl) poklonio veliku ikonu majke Božije sa Isusom u naručju rekavši mi "Sine neka ti ova ikona bude vodilja kroz život ". To mi je tad rekao a ubrzo posle toga je otišao u rad u Nemačku i nikada ga posle nisam video.
U kući smo tu ikonu okačili na zid u sobi , tada sam imao 13 godina i nisam mario puno na nju.
Međutim nije prošlo puno vremena a njeno mistično dejstvo se pokazalo.
Sve se desilo spontano , prvo svrab , pa sam to mesto gde me svrbelo počeo češati ali nekako mi je bilo prijatno, sve više sam se češao a onda sam odjednom čuo Marijiju sa ikone kako mi govori " Dođi i uzmi me " tada sam se setio očevih mudrih reči da mi Marija majka Božija bude vodilja a moje reakcije na takve misli postale su burne ,češanje intezivnije a pažnju sam usresredio na Marijino lepo lice, njene obline i bujne grudi sve zamišljajući kako me grli i mazi. Smetao mi je onaj mali gmaz pored nje pa sam morao preko njegovog lica prilepiti list od novina. Na kraju sam osetio neopisivo blaženstvo , uzvišeno religiozno iskustvo koje do tada nisam doživeo .
Posle svega toga došlo je kajanje, bilo me je stid što sam to radio i nisam znao šta činiti, samo sam plakao i molio boga da mi oprosti, čitave noći sam ga molio i molio i molio i molio .
A pred zoru čuo sam Božiji glas koji me je pozvao i rekao mi " Idi mali u pishku materinu , dosadan si više - oprošteno ti je ", tada je u mom srcu ušao mir i osećanje sreće . Onda sam pogledao na ikonu a sa nje Mariji su potekle suze - suze radosnice siguran sam.

Morao sam ovo religioznao iskustvo podeliti sa vama i neka ono posluži kao dokaz koliko je Bog dobar i velikodušan.
Što se tiče ikone ona i dan danas stoji na istom mestu a ponekad mi se učini da mi Marija sa nje namigne ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Zašto ne slušaš majku? Lepo ti je rekla da su pečurke iz prvog tanjira za goste. Trebao si da uzmeš one iz drugog tanjira.:)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Misliš Majku Božiju ?, pa poslušao sam je .
A što se tiče pečuraka , kakve li su tek pečurke jeli ovi koji su pisali bibliju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2011
Poruka
56
Pa sad, malo mi je glupo da se ispovedam onlajn kad sam se vec ispovedala u crkvi... Nemam neke potrebe... A i lepse je kad se ovako uzivo pred svestenikom i Isusovom okonom ispovedas...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Da, sveštenici su ljudi od poverenja pa se lakše njima ispovediti a i grijesi odmah mogu da se okaju.
[youtube]8iaGpyM_Xdo&feature[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
rollmilan-e, pričica je o.k. samo sam je negde već čitao. Pošto me pamćenje izdaje a noge klecaju, ne mogu da se setim je l to neki naš pisac (pa time i ti dolaziš u red mogućih ili autora ili su te pokrali ako si to pričao po vozovima i čekaonicama) ili je stranac i (onda si ti pokrao nekog, svesno ili nesvsno).
Bilo bi zgodno da se stvarno tako nekom ispovediš. Da li bi svešteniku nakon toga donosili šećer i vodu ili bi pozvao one sa košuljama najnoviji kroj te bi ti kasnije donosili pomorandže prilikom posete dok se zanimaš ručnim radom (hekleraj, na primer).
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Voleo bih da mi nađeš gde si to pročitao , može jedino da bude neko identično iskustvo .
Bio je jedan film od Džarmuša u kome se taksista ispoveda popu kako je imao odnos, misim sa kozom pa je pop na zadnjem sedištu dobio srčku . Ne znam ni jednu drugu sličnu priču i teško da postoji jer je ovo moje iskustvo autentično.
A što se tiče košulje i dan danas mi je tesna a ovde pišem kad pobegnem sa časova heklanja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Ne zezam se, ali postoji priča o kipu Madone i likom koji doživljava identično iskustvo kao u tvom postu. Da me ubiješ ne mogu da se setim gde sam pročitao. Za "Noć na zemlji" i Beninija koji to priča, lepo da si me podsetio.
Ovo za kip je sigurno iz španske književnsoti pošto me to nervira i ne trudim se da pamtim njihove pisce. Moguće da bi neko do ovih koji su na delu za kniževnost (zar i mi koji se bakćemo oko Biblije nismo) pomogao.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Stvarno ne znam , moguće da je neki Španac seo u vremeplov pa ukrao od mene priču. A sad bez zezanja sumljam da postoji a ako i postoji ja je nisam pročitao jer kao što napisah priča ima svoju približnu autentičnost.
Nego baš kad si tu isprazni svoju dušu i ispovedi se , pokaj se za svoja nedela biće ti lakše.
Pokajte se ljudi !!! Ako to ne učnite sprema se veliko zlo !!! Bog neće više da trpi ovoliko bogohuljenje !!!
P.S
Ja sam već počeo da gradim barku.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Mislim, da se odavno nisam slatko nasmejala, uvodu neke teme , kao ovoj i ''prosvetljenju'' koje je autor teme dobio, zahvaljujući ''čudesnoj ikoni''...Bog nije mogao, a da ne oprosti tako nešto...
Poneki put se pitam, da li sveštenici uopšte slušaju ili bolje rečeno čuju one koji im se ispovedaju? Možda ovaku ispovedaonicu, možemo svi da otvorimo kod svoje kuće, na svom PC-iju...A onda kada prođe neko vreme, i kada poželimo da se prisetimo naših grehova, da to lepo iščitamo..., malo da se nasmejemo, a i zamislimo...
Ja baš i nemam nekih grehova, obično su drugi bili grešni prema meni...Ali ne znam, da li im je oprošteno...Međutim, sad mi je lakše, pošto znam, da ako budem nešto ''zgrešila'', da znam gde je ''recycle bin'' za tako nešto!
 
Natrag
Top