Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa hajde,ako si musliman onda mi odgovori na pitanje zasto muslimani veruju da je Ibrahim "zrtvovao" Ismaila???i zato slave kurban Bajram u spomen na Ismaila preko kojeg je dosao i Muhamed???
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da li zelis da znas, zasto ili zelis da znas kako su dosli do tog ucenja?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Odgovor je jasan.
U Bibliji pise da je Avram prineo svog sina Isaka,a ne robinjinog sina Ismaila.
To je prva i osnovna laz koju su rekli i hodza i svi muslimani.
Odakle njima dokaz da je Avram prineo Ismaila a ne Isaka? i zasto su tako slagali svoje vernike?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Odgovor je jasan.
U Bibliji pise da je Avram prineo svog sina Isaka,a ne robinjinog sina Ismaila.
To je prva i osnovna laz koju su rekli i hodza i svi muslimani.
Odakle njima dokaz da je Avram prineo Ismaila a ne Isaka? i zasto su tako slagali svoje vernike?
Pa oni su ti naslednici Ismailovi naravno da je ISmailo bolji nego Isak po njima i naravno da vole da menjaju knjige kao i vi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa oni su ti naslednici Ismailovi naravno da je ISmailo bolji nego Isak po njima i naravno da vole da menjaju knjige kao i vi.

A zasto javno ne potvrdis da je Avram zrtvovao Isaka a ne Ismaila,i da prineses biblijski stih gde to pise,nego sto pises sve izokola?
Pa ako dobro poznajes i islam odnosno kuran zasto ne pokazes i taj stih iz kurana ge pise da je avram prineo ismaila.
Ili pusti malo i muslimanima da i oni sami pisu,a ja bi radije sacekao njihove odgovore na ovu temu o kome se radi Isaku ili Ismailu....
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A zasto javno ne potvrdis da je Avram zrtvovao Isaka a ne Ismaila,i da prineses biblijski stih gde to pise,nego sto pises sve izokola?
Pa ako dobro poznajes i islam odnosno kuran zasto ne pokazes i taj stih iz kurana ge pise da je avram prineo ismaila.
Ili pusti malo i muslimanima da i oni sami pisu,a ja bi radije sacekao njihove odgovore na ovu temu o kome se radi Isaku ili Ismailu....
Ovde vise nema musimana sve smo ih oterali, ja sam ti vec rkao da oni koriste lazne spise kao prave, oni bi ti rekli da je izvestaj da je Avram zrtvovao Isaka lazan tj. krivotvoren(kao sto vi kazete za Jehovu) i tako bi se branili, njima SP ne znaci nista, za njih postoji samo Kuran.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovde vise nema musimana sve smo ih oterali, ja sam ti vec rkao da oni koriste lazne spise kao prave, oni bi ti rekli da je izvestaj da je Avram zrtvovao Isaka lazan tj. krivotvoren(kao sto vi kazete za Jehovu) i tako bi se branili, njima SP ne znaci nista, za njih postoji samo Kuran.

Iskreno mi je zao sto ih nema.
Ako sam nekog oterao, vratite se :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovde vise nema musimana sve smo ih oterali, ja sam ti vec rkao da oni koriste lazne spise kao prave, oni bi ti rekli da je izvestaj da je Avram zrtvovao Isaka lazan tj. krivotvoren(kao sto vi kazete za Jehovu) i tako bi se branili, njima SP ne znaci nista, za njih postoji samo Kuran.
A koje to lazne spise oni koriste?Koji je to kuran?Sta pise u kuranu?,koga je Avraham ili po njima Ibrahim prinosio na zrtvu Isaka,ili pak Ismaila.....
U cilju rusenja ISILa,alKaide i mnogih drugih organizacija koje imaju isti stav ,politicari su rekli na TV,i resili da iskoriste i poslednji argument,a to je "TEOLOSKA RASPRAVA"...To je vec prvi otvoreni korak da se krene sa unistavanjem religija....Posle toga svoj red cekaju i pravoslavlje i katolicizam i judaizam,hinduizam i svi njihovi ogranci....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko znam u kuranu nigde ne pise da je Bog rekao Avramu da prinese na zrtvu Ismaila, vec upravo Isaka, koji je u tekstu nazvan "decak blage naravi" koji je trebao biti zrtvovan.

Ovaj tekst se nalazi u Suri XXXVII od 101 stiha pa nadalje.

Muslimani su ovo kasnije dodali kao svoje verovanje, da je to bio Ismailo.

Ako neko ima dokaz za suprotno glediste neka ga prilozi iz Kurana, gde pise da je to bio Ismailo.

Proucavajuci pojedine tekstove Kurana, zakljucio sam da Islam sam pogresno tumaci Kuran, i dodaje svoja misljenja i verovanja koja ne pisu u Kuranu.

Recimo, oni veruju da Isus nije umro na krstu, i ako se to po Kuranu ne moze zakljuciti, vec upravo suprotno - da Isus jeste umro na krstu ali ne kako su Jevreji mislili, da su ga stvarno ubili, vec da je on vaskrsao i da ga je Bog uzeo k sebi, kako tekst u Kuranu i navodi.

Ovo o Isusovoj smrti i odlasku na nebo se nalazi u tekstu u Suri IV od 155 do 159 stiha.

Dakle, i sami muslimani imaju verovanja na osnovu pogresnog tumacenja Kurana.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top