LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Vi stvarno ne mozete bez cackanja .....to sto sam napisao u delu koji je za islam ne odnosi se samo na nih u tom trenutku to je bilo adekvatno sto neznaci da tako necu reagovati i u drugim delovima.......Nemojte misliti da favorizujem nekoga..........Ceo zivot provodim u multietnickoj sredini......i dobro znam kako svakood vas ima razmisljanje u vezi druge religije..........zato poslusajte moj savet...............
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
1
Uvod teme od korisnika „layos“

„Neke stvari koje niste znali o islamu i zadnjoj Bozijoj knjigi Kuran-u“:

http://serbianforum.org/religija/35397-islam.html

moja replika:
kao najmladja religija (ili sekta, kako se uzme, jehovine svjedoke izuzimam jer oni nisu vrijedni rasprave), islam pokušava da nam kaže: sad je dosta, mi smo pravi!
Da to nije ispravno, pored mnogo drugih, izdvojit ću par navoda iz ove „svete“ knjige, koje modernom čovjeku i ženi mogu stvoriti zapetljaj crijeva. Pri tome ne želim denuncirati nego samo citiram iz „zadnje knjige”, kako je u uvodu navedeno.

- Druga Sura (Al Baqara – Krava ?), 190. ajet: I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

OK, to još može da prodje!

Ali, tri sure nakon ovoga čitamo: “I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje.”

Svaka čast! To je zaista „božanstvena“ knjiga. Kao i ostale religijske bajke.
Za one koji žele provjeriti navode moje replike postavio sam za par dana knjigu (Kuran) koja je priznata od strane IZ BiH na ovu stranicu http://rapidshare.com/files/2630969094/The_Holy_Quran_Bosnian.pdf

prijatno čitanje
 
Učlanjen(a)
14.07.2013
Poruka
1
„Neke stvari koje niste znali o islamu i zadnjoj Bozijoj knjigi Kuran-u“:

http://serbianforum.org/religija/35397-islam.html

moja replika:
kao najmladja religija (ili sekta, kako se uzme, jehovine svjedoke izuzimam jer oni nisu vrijedni rasprave), islam pokušava da nam kaže: sad je dosta, mi smo pravi!
Da to nije ispravno, pored mnogo drugih, izdvojit ću par navoda iz ove „svete“ knjige, koje modernom čovjeku i ženi mogu stvoriti zapetljaj crijeva. Pri tome ne želim denuncirati nego samo citiram iz „zadnje knjige”, kako je u uvodu navedeno.

- Druga Sura (Al Baqara – Krava ?), 190. ajet: I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

OK, to još može da prodje!

Ali, tri sure nakon ovoga čitamo: “I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje.”

Svaka čast! To je zaista „božanstvena“ knjiga. Kao i ostale religijske bajke.
Za one koji žele provjeriti navode moje replike postavio sam za par dana knjigu (Kuran) koja je priznata od strane IZ BiH na ovu stranicu http://rapidshare.com/files/2630969094/The_Holy_Quran_Bosnian.pdf

prijatno čitanje

„Neke stvari koje niste znali o islamu i zadnjoj Bozijoj knjigi Kuran-u“:

http://serbianforum.org/religija/35397-islam.html

moja replika:
kao najmladja religija (ili sekta, kako se uzme, jehovine svjedoke izuzimam jer oni nisu vrijedni rasprave), islam pokušava da nam kaže: sad je dosta, mi smo pravi!
Da to nije ispravno, pored mnogo drugih, izdvojit ću par navoda iz ove „svete“ knjige, koje modernom čovjeku i ženi mogu stvoriti zapetljaj crijeva. Pri tome ne želim denuncirati nego samo citiram iz „zadnje knjige”, kako je u uvodu navedeno.

- Druga Sura (Al Baqara – Krava ?), 190. ajet: I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! – Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

OK, to još može da prodje!

Ali, tri sure nakon ovoga čitamo: “I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, onda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje.”

Svaka čast! To je zaista „božanstvena“ knjiga. Kao i ostale religijske bajke.
Za one koji žele provjeriti navode moje replike postavio sam za par dana knjigu (Kuran) koja je priznata od strane IZ BiH na ovu stranicu http://rapidshare.com/files/2630969094/The_Holy_Quran_Bosnian.pdf

prijatno čitanje

Prijatelju, ti da si procitao ne cijeli Kur´an, nego samo te DVIJE stranice od kojih si izdvojio citat, ti bi danas bio musliman, vernik.

Tvoj post je jedna proizvoljna i tvoja "LICNA INTERPRETACIJA" i nikako ne objasnjava sustinu islama kao religije. Ne znati nije sramota, sramota je ne hteti nauciti !
Dakle, kao prvo, islam nije nikakva "nova religija", vec je potpuno ista kao i izvorno "hriscanstvo" (hriscanstvo je pod navodnicima, jer je sama hriscanska religija dobila naziv tek poslije vise od 100 godina od dana pojave), a islam je direktno nazvan u Kur´anu i u prostom prevodu znaci "predanost Jednome Bogu".

Takodjer, Isus iz Nazareta (mir Boziji na njega neka je), je bio Boziji Poslanik i u potpunosti predan Bogu sto znaci da je i on bio musliman, tj bio je doslovno pokoran Bogu.

Allah dz.sh. nam naredjuje samoodbranu ali nam i zabranjuje bezrazlozno ubijanje:
- Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se čini nepravda– a Allah ih je, doista, sposoban pomoći (Sura al-Hajj, 39)

- A ako prestanu – pa, Allah zaista prašta i samilostan je. (Sura al-Baqara, 192
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2013
Poruka
3
Kur'an je savršenstvo u svakom obliku.Tek danas se određene stvari mogu razumjeti preko nauke.Razmisli samo o ajetu iz sure An-Naml (88 ajet sura 27). "Ti vidiš planine i misliš da su nepomične a one promiču kao što oblaci promiču-to je Allahovo djelo koji je sve savršeno stvorio;...".Postavlja se pitanje kako to planine promiču?Mi kad gledamo sa zemlje oblake vidimo da se oni kreću.Kako ćemo vidjeti planine da se kreću?Jednostavno.Podignimo se dovoljno visoko u nebo i savršeno ćemo vidjeti kako planine promiču (usljed zemljine rotacije) baš onako kako nam sa zemlje oblaci promiču po nebu.Ovo je moguće samo ako je zemlja sferičnog oblika.U 7 vijeku Vjerovjesnik s.a.v.s. govori ne samo o sferičnom obliku zemlje nego i o njenoj rotaciji oko svoje ose.Savršenstvo baš kao što je Allah i naveo u gore pomenutom ajetu.
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Kur'an je savršenstvo u svakom obliku.Tek danas se određene stvari mogu razumjeti preko nauke.Razmisli samo o ajetu iz sure An-Naml (88 ajet sura 27). "Ti vidiš planine i misliš da su nepomične a one promiču kao što oblaci promiču-to je Allahovo djelo koji je sve savršeno stvorio;...".Postavlja se pitanje kako to planine promiču?Mi kad gledamo sa zemlje oblake vidimo da se oni kreću.Kako ćemo vidjeti planine da se kreću?Jednostavno.Podignimo se dovoljno visoko u nebo i savršeno ćemo vidjeti kako planine promiču (usljed zemljine rotacije) baš onako kako nam sa zemlje oblaci promiču po nebu.Ovo je moguće samo ako je zemlja sferičnog oblika.U 7 vijeku Vjerovjesnik s.a.v.s. govori ne samo o sferičnom obliku zemlje nego i o njenoj rotaciji oko svoje ose.Savršenstvo baš kao što je Allah i naveo u gore pomenutom ajetu.

Kruran ne moze da bude savrsenstvo is jednog prostog razloga, njegov pisac nije bio savrsen, znaci Muhamed nije bio savrsen samim tim i Kuran nije savrsen.
Sta bi onda rekao za Bibliju i za Isusa? za najveceg ucitelja ovog sveta bez dileme? Ne ulazeci u to da li je on Bog ili nije, Isus je bez dileme najveci ucitelj i najveci sin koji je hodao ovom planetom
Na ovom svetu nema savrsenstva tako da ni sva ta Sveta PIsma nisu u potpunosti savrsena
 
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
26
Kruran ne moze da bude savrsenstvo is jednog prostog razloga, njegov pisac nije bio savrsen, znaci Muhamed nije bio savrsen samim tim i Kuran nije savrsen.
Sta bi onda rekao za Bibliju i za Isusa? za najveceg ucitelja ovog sveta bez dileme? Ne ulazeci u to da li je on Bog ili nije, Isus je bez dileme najveci ucitelj i najveci sin koji je hodao ovom planetom
Na ovom svetu nema savrsenstva tako da ni sva ta Sveta PIsma nisu u potpunosti savrsena

Ne znam po cemu si zakljucio da Poslanik Muhammed nije savrsen ali to je tvoje misljenje za koji vjerujem nemas ni jedan argumenat.
Kuran nema niti jednu naucnu gresku,dok ih je biblija puna.
Islam prihvata Isusa kao poslanika i tacno je da je Poslanik Isus bio na zadatku da prenese ljudima boziju poruku,medjutim ljudi su izmijenjali njegove rijeci,bibliju su pisali ljudi,pa kao takva Biblija nije i ne moze da bude savrsena i stabilna,biblija je u svakom pogledu puna gresaka.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Ne znam po cemu si zakljucio da Poslanik Muhammed nije savrsen ali to je tvoje misljenje za koji vjerujem nemas ni jedan argumenat.
Kuran nema niti jednu naucnu gresku,dok ih je biblija puna.
Islam prihvata Isusa kao poslanika i tacno je da je Poslanik Isus bio na zadatku da prenese ljudima boziju poruku,medjutim ljudi su izmijenjali njegove rijeci,bibliju su pisali ljudi,pa kao takva Biblija nije i ne moze da bude savrsena i stabilna,biblija je u svakom pogledu puna gresaka.

Jednostavno po tome sto je Prorok Muhamed bio obican covek smrtnih i gresnik, samim tim on nije savrsen niti je bilo koje Sveto Pismo savrseno
Isus je bez konkurencije najveci ucitelj koji je ikada hodao ovom planetom. Nije bitno da li je on samo Boziji prorok ili je on Bog, on je najveci ucitelj bez konkurencije i to nema sta ko da ospori
Kuran ima greski isto kao sto ih ima i Biblija i Tora, naravno da se jedan ista prica vrti u krug, Muslimanu pricaju kako Kuran nema greske Hriscani pricaju kako Biblija nema greske, Jevreji da Tora nema i svetako u krug. Naravno da sve knjige koje su napisanje rukom obicnog smrtnika ne mogu da budu savrsene
 
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
26
Jednostavno po tome sto je Prorok Muhamed bio obican covek smrtnih i gresnik, samim tim on nije savrsen niti je bilo koje Sveto Pismo savrseno
Isus je bez konkurencije najveci ucitelj koji je ikada hodao ovom planetom. Nije bitno da li je on samo Boziji prorok ili je on Bog, on je najveci ucitelj bez konkurencije i to nema sta ko da ospori
Kuran ima greski isto kao sto ih ima i Biblija i Tora, naravno da se jedan ista prica vrti u krug, Muslimanu pricaju kako Kuran nema greske Hriscani pricaju kako Biblija nema greske, Jevreji da Tora nema i svetako u krug. Naravno da sve knjige koje su napisanje rukom obicnog smrtnika ne mogu da budu savrsene

Pa normalno da je bio obican smrtnik on je bio tu samo da prenese boziju poruku,u Islamu je Isus isto poslanik i prema njemu bi muslimani trebali da se ophode isto kao prema poslaniku Muhammedu,ne moze neko da bude musliman a da ne vjeruje da je Isus bio poslanik,kao drugo Bibliju nije pisao Isus pisali su je ljudi,sto se tice naucnih gresaka nikad ni jedan naucnik nije nasao gresku u Kuran sa Biblijom nije isti slucaj.
Muslimani nisu mislili da je zemlja ravna ploca,ubili Galilea itd...

Nakon istrazivanja svetih spisa i svjetla moderne nauke,dr. Maurice Becauille,poznati francuski naucnik je izjavio sledece: nisam mogao naci niti jednu gresku u Kur'anu, morao sam stati i zapitati se: ako je covjek autor ove knjige kako je mogao napisati cinjenice u sedmom stoljecu n.e. koje su danas pokazane da su u skladu sa savremenom naukom?
Svemoguci Allah kaze u Kur'anu: "i noc i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove."(enbija 33)
Orbitalna kretanja dva nebeska tijela su potvrdjena podacima savremene nauke i nedostizno je za covjeka koji zivi u sedmom stoljecu n.e. Koliko god on bio znan u svom vremenu,da ih je mogao zamisliti.
Svemoguci Allah kaze, 14 vijekova prije,o planinama: "zar Zemlju posteljom nismo ucinili i planine stubovima" (naba, 7-8)
Poznati geolog Sir George Airy,otkrio je da ono sto vidimo na vrhu zemlje,oslovljavajuci ih kao planine susamo vrhovi planine. Dok se vecina njihove mase nalazi unutar Zemlje, bas kao stub koji se koristi za uvrscavanje"satora" unutar Zemlje.
Rekao je: planine su samo vrhovi od vecih masa stijena koje plutaju u guscemnsupstratu kao sto sante peda plutaju nad vodom.
Allah kaze o Njegovoj moci da nas ponovo ozivi na Dan ozivljavanja "Hocemo,Mi mozemo stvoriti jagodice prsta njegovih ponovo"(Qijameh, 4)
1400 godina prije su se ljudi pitali zasto je Allah bas spomenuo jagodice umesto necega komplikovanijeg kao bubreg ili oko? Danas je savremena nauka dokazala da je ovaj dio tijela jedan od najkomplikovanijih,jer u sebi nosi jedinstveni otisak prsta.
"Onome koga Allah zeli da uputi- on srce njegovo prema Islamu raspoloz,a onome koga zeli da zabludi ostavi
- On srce njegovo stegne i umornim ucini kao da cini napor da na nebo uzleti.(En'am 125)
14 vijekova prije,ko je mogao znati da kada covjek uzleti,kisik se reducira sto dovodi do osjecaja stezanja prsa.
Nakon istrazivanja svetoh spisa i svjetla moderne nauke,dr. Maurice Becauille,poznati francuski naucnik je ijavio sledece: nisam mogao naci niti jednu gresku u Kur'anu, morao sam stati i zapitati se: ako je covjek autor ove knjige kako je mogao napisati cinjenice u sedmom stoljecu n.e. koje su danas pokazane da su u skladu sa savremenom naukom?
Svemoguci Allah kaze u Kur'anu: "i noc i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove."(enbija 33)
Orbitalna kretanja dva nebeska tijela su potvrdjena podacima savremene nauke i nedostizno je za covjeka koji zivi u sedmom stoljecu n.e. Koliko god on bio znan u svom vremenu,da ih je mogao zamisliti.
Svemoguci Allah kaze, 14 vijekova prije,o planinama: "zar Zemlju posteljom nismo ucinili i planine stubovima" (naba, 7-8)
Poznati geolog Sir George Airy,otkrio je da ono sto vidimo na vrhu zemlje,oslovljavajuci ih kao planine su samo vrhovi planine. Dok se vecina njihove mase nalazi unutar Zemlje, bas kao stub koji se koristi za uvrscavanje"satora" unutar Zemlje.
Rekao je: planine su samo vrhovi od vecih masa stijena koje plutaju u guscemnsupstratu kao sto sante peda plutaju nad vodom.
Allah kaze o Njegovoj moci da nas ponovo ozivi na Dan ozivljavanja "Hocemo,Mi mozemo stvoriti jagodice prsta njegovih ponovo"(Qijameh, 4)
1400 godina prije su se ljudi pitali zasto je Allah bas spomenuo jagodice umesto necega komplikovanijeg kao bubreg ili oko? Danas je savremena nauka dokazala da je ovaj dio tijela jedan od najkomplikovanijih,jer u sebi nosi jedinstveni otisak prsta.
"Onome koga Allah zeli da uputi- on srce njegovo prema Islamu raspoloz,a onome koga zeli da zabludi ostavi
- On srce njegovo stegne i umornim ucini kao da cini napor da na nebo uzleti.(En'am 125)
14 vijekova prije,ko je mogao znati da kada covjek uzleti,kisik se reducira sto dovodi do osjecaja stezanja prsa.
http://ljiljan.dk/tekstovi/552-islam...doprinos-nauci


‎ U Kur'anu se govori o embriologiji i njenim stepenima - sura "Vjernici" ajeti 12-14:
"Mi smo zaista čovjeka od biti zemlje stvorili, zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavili, pa pnda kap sjemena na sigurno mjesto stavili, pa onda kap sjemena ugruškom učinili, zatim od ugruška grudu mesa stvorili, pa od grudi mesa kosti napravili, a onda kosti mesom zaodjenuli i poslije ga, kao drugo stvorenje, oživljujemo - pa neka je Uzvišen Allah, najljepši stvoritelj!" ("Vjernici" 12-14)

Vrhunski naučnici (embriolozi) su prihvatili islam, kada su čitali ove ajete, koji u tančine objašnjava kako nastaje čovjek u utrobi majke.

Kur'an govori o biologiji, da je sve što je živo da je to stvoreno od vode tj. da se sastoji od vode, sura 21 , ajet 30:"Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih mi raskomadali, i da MI OD VODE SVE ŽIVO STVARAMO? I zar neće vjerovati?

‎Isto tako danas znamo da je između slane i slatke vode pregrada koja čini da se te vode dodiruju ali ne mješaju.

To se u Kur'anu spominje u 25;53 i 55;19-20.
"ALLAH JE DVIJE VODENE POVRŠINE JEDNE PORED DRUGE OSTAVIO - JEDNA JE PITKA I SLATKA, DRUGA SLANA I GORKA, A IZMEĐU NJIH JE PREGRADU I NEVIDLJIVU BRANU POSTAVIO (Kur'an 25;35)
"Pustio je (Allah) dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne mješaju"
(Kur'an 55;35) Poznati moreplovac Žak Kusto je primio islam, pošto je našao ovo mjesto u moru i kad su mu poslije pokazani ovi ajeti.

Mnoštvo je još primjera iz Kur'ana koje su naučnici skoro otkrili, npr:. da biljke imaju muški i ženski spol. To se spominje u suri "Taha" - 20:53.
"ON JE ZA VAS ZEMLJU POSTELJOM UČINIO I PO NJOJ VAM PROLAZE UTRO, I ON SPUŠTA S NEMA KIŠU! SAMO MI DAJEMU DA UZ NJENU POMOĆ U PAROVIMA NIČE BILJE RAZNOVRSNO

‎Kur'an nam takođe govori o ciklusu vode, o kojem smo učili u školi, kako voda pada kao kiša, isparava se nazad, zatim se od toga stvaraju oblaci, koji se kreću, i opet iz njih pada kiša na zemlju.Ovaj ciklus vode se u Kur'anu spominje u detaljima na nekoliko mjesta.
Kur'anski ajeti: 39:21, 30:24, 15:22, 23:18, 24:43, 30:14, 7:17, 25:48-49, 36:34, 16:30, 86:11. Ima na stotine ajeta u Kur'anu koji govore o ciklusu vode.

‎ Danas nam nauka kaže da se svemir širi, a to je u KUR'ANU spomenuto prije 1400 godina, u suri 51:47, gdje Stvoritelj kaže:"MI SMO NEBO SNAGOM SAZDALI I MI GA PROŠIRUJEMO.

"Kako je ovaj univerzum postao?" Vjerovatno biste, da pogađam, odgovorili da je stvaranje univerzuma, planeta, galaksija, sunca, mjeseca i ostalog posljediva "Velike eksplozije" ili "Velikog praska".
Ja bih da vas upitam kada smo saznali za ovu teoriju kako je zovu "BING BANG"?
Evo ja ću vam odgovoriti da je nauka tek nedavno došla saznanja.
"BING BENG" je već spomenut u Kur'anu, kaže:"Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali"
Dakle taj "PRASAK" je već spomenut u Kur'anu prije 1400 godina.

‎U Kur'anu , sura Furqan - 61 ajet, već 1400 godina stoji:"Neka je uzvišen Onaj koji je na nebu sazviježđa stvorio i u njima dao Svjetiljku (Sunce) da sja, i Mjesec koji reflektuje njegovu (Sunčevu) svjetlost."
Dakle riječ za Mjesečevu svjetlost koja se koristi, znači posuđena svjetlost koja se reflektuje.

Trunčica je najsitniji dio materije. Jedno od značenja trunčice je i atom. Na taj način Allah, dž. š., skreće pažnju na postojanje atoma.

Osoba koja golim okom posmatra sto, tepih, zid, kamen, ne može shvatiti značaj atoma, ni znanja o njemu. Skrećući pažnju na značaj atoma, sintagmom ”ni manje od toga”, Kur’an upućuje i na važnost čestica koje su manje od atoma. Sintagmom ”ni veće od toga”.

‎Bog u Kur'anu kaže: Zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: “Pojavite se milom ili silom!” – “Pojavljujemo se drage volje!” – odgovorili su. (41:11) Znamo da se Zemlja, Sunce i zvijezde nisu nastali odmah nakon Velikog praska. Prije nastanka zvijezda, svemir je bio u stanju gasovitog oblaka, uglavnom sačinjenog od hidrogena i helijuma. Kondenzacijom i pritiskom, kao proizvod gasovitog oblaka oblikovane su planete, Zemlja, Sunce i druge zvijezde. Ova saznanja do kojih je danas došao čovjek, rezultat su niza otkrića promatranja i laboratorijskih istraživanja kroz povijest nauke. Ni znanje čitavog čovječanstva koje je živjelo u vremenu Muhammeda, a. s., nije bilo dovoljno da bi se došlo do zaključka kako je svemir prvobitno bio u plinovitom stanju. Sam Poslanik nije tvrdio da je on autor kur’anskih stavova, nego je, kao što se to često spominje, tvrdio da on samo dostavlja riječi od Stvoritelja svih svjetova:

To su nepoznate vijesti koje ti Mi objavljemo; ni ti ni narod tvoj niste prije ovoga ništa znali. Zato budi strpljiv, ishod će, zaista, u korist čestitih biti. (11:49)

Allah u Kur'anu kaže: Oni će oborenih pogleda iz grobova izlaziti, kao skakavci rasuti. (54:7) U citiranom ajetu se nevjernici upozoravaju da će na ahiretu biti proživljeni, a u narednom ajetu se ističe da će taj dan biti veoma težak za nevjernike. Oživljavanje milijardi ljudi odjednom predstavlja zastrašujuću scenu! Zbunjenost… Kajanje… Strah… Svi sami… Dan u kome može koristiti jedino Allahova pomoć… Dan u kome neće koristiti položaj, koji je mnogo poštovan na ovom svijetu, porodica, novac, imanje… Dan kada nema povratka…
Izlazak ljudi iz grobova toga dana uspoređuje se sa skakavcima. Zašto skakavci? Zašto je Uzvišeni Allah odabrao ovaj primjer? Istraživanja koja su u posljednjem stoljeću sprovedena mikro-kamerama i sistemskim promatranjem kukaca daju nam odgovor na pitanje zašto su skakavci navedeni kao primjer. Prije svega, jata skakavaca su veoma brojna. Okupljanje milijardi skakavaca podsjeća na jedan sasvim crni kišni oblak kilometarske dužine i širine. Ustanovljeno je da neka od ovih jata znaju biti široka i po 35 kilometara.
Osim toga, skakavci svoja jaja, poput sjemena, polažu u zemlju, a larve skakavaca na površinu zemlje izlaze nakon što jedan dugi period provedu ispod zemlje. Odakle izlaze? Ispod zemlje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Pa normalno da je bio obican smrtnik on je bio tu samo da prenese boziju poruku,u Islamu je Isus isto poslanik i prema njemu bi muslimani trebali da se ophode isto kao prema poslaniku Muhammedu,ne moze neko da bude musliman a da ne vjeruje da je Isus bio poslanik,kao drugo Bibliju nije pisao Isus pisali su je ljudi,sto se tice naucnih gresaka nikad ni jedan naucnik nije nasao gresku u Kuran sa Biblijom nije isti slucaj.
Muslimani nisu mislili da je zemlja ravna ploca,ubili Galilea itd...

Nakon istrazivanja svetih spisa i svjetla moderne nauke,dr. Maurice Becauille,poznati francuski naucnik je izjavio sledece: nisam mogao naci niti jednu gresku u Kur'anu, morao sam stati i zapitati se: ako je covjek autor ove knjige kako je mogao napisati cinjenice u sedmom stoljecu n.e. koje su danas pokazane da su u skladu sa savremenom naukom?
Svemoguci Allah kaze u Kur'anu: "i noc i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove."(enbija 33)
Orbitalna kretanja dva nebeska tijela su potvrdjena podacima savremene nauke i nedostizno je za covjeka koji zivi u sedmom stoljecu n.e. Koliko god on bio znan u svom vremenu,da ih je mogao zamisliti.

Kad bi ti znao kakva znanja su posedovali ljudi mnogo pre nego sto je nastao Kuran i Biblija (Stari Zavet) ne bi se oslanjao mnogo na tog "naucnika" pogotovu sta su ljudi znali sto se tice astrologije od Sumerana preko Maja i drugih plemena
A reci ti meni sta to nauka spori iz Biblije?
 
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
26
U Bibliji se pojavljuju mnoge greske, recenice, koje su u suprotnosti sa savremenom naukom, a Bog, i Bozja rijec ne mogu, ne smiju, imati greske...

Biblija govori o stvaranju svijeta. Pa u Bibliji stoji; da je Bog stvorio nebo i zemlju za 6 dana, a pri tom spominje vece i jutro, sto upucuje na dan od 24h. Danas nam naucnici kazu da kosmos nije mogao nastati u periodu od 6 dana, od kojih svaki dan ima 24h. Dok Kur'an isto govori o 6 duzih perioda, razdoblja, sa kojim se vecina naucnika slazhe.
U knjizi postanka, 1:3-5 stoji da je svjetlost stvorena prvog dana, a u stihovima 14-19, izvor svijetla, zvijezde i Sunce, stvoreni su cetvrtog dana. Kako je moguce da izvor svjetlosti nastane cetvrtog dana, i to kasnije od same svjetlosti koja se pojavila prvog dana?! To je nenacusno
Dalje, u Knjizi Postanka, 1:9-13, stoji da je Zemlja stvorena treceg dana. Kako cete imati dan i noc bez zemlje ?! Dan zavisi od rotacije Zemlje. Kako cete prije stvaranje Zemlje imati dane i noci ?!
Postanak,1:9-13, kaze da je Zemlja stvorena treceg dana, a u stihovima 14-19 stoji da su Sunce i Mjesec stvoreni cetvrtog dana. Danas nam nauka kaze da je Zemlja bila dio Sunca i da je nemoguce da je postojala prije Sunca. To je nenaucno...
Biblija kaze u Knjizi Postanka, prvo poglavlje, stihovi 11-13, da je vegetacija stvorena treceg dana, a da je Sunce stvoreno cetvrtog dana. Kako je moguce da se biljke pojave prije sunceve svjetlosti, i kako ce prezivjeti bez nje?!
Postanak, 1:16 da je Bog stvorio dvije svjetlosti; vecu svjetlost Sunce, da vlada danju, i manju svjetlost- Mjesec, da vlada nocu. Danasnja nauka tvrdi da Mjesec reflektuje svjetlost od Sunca, tj da on nema svoje svjetlosti. Dakle, i to je nenaucno.
Ili ce svijet opstati ili ce zauvijek nestati" Ne moze se desiti i jedno i drugo, to je nenaucno. Ali to je tacno ono sto biblija kaze! U Bibliji, u Poslanici Hebrejima, 1:10-11
Zemlja i nebo imaju stubove. Nenaucno.
Biblija kaze u Postanku, 1:29 : i Bog rece:" Eto, predajem vam sve na svoj zemlji bilje, sto nosi sjeme, i sve drvece s plodovima, u kojima je sjeme; neka vam bude za hranu!" Sve biljke! Danas cek i nepismeni znaju da postoji veliki broj otrovnih biljaka, koje unesete u organizam, velika je vjerovatnoca da cete umrijeti! Kako je moguce da Bog nije znao, da ako te biljke pojedete, da cete umrijeti?! NENAUCNO.
Biblija ima naucni test kako identifikovati istinskog vjernika. U Evandelju po Marku, 16:17-18 stoji: " One koji vjeruju, pratit ce ova cudesa: " u moje ime izgonit cete davle, govorit ce novim jezicima,. Uzimat ce zmiju u ruke. I ako otrov smrtonosan popiju, nece im nauditi. Na bolesnike metat ce ruke, i oni ce ozdravljati." Ovo je naucni test, naucnom terminologijom nazvan: potvrdni test istinskog vjernika. Danas ne znam, bar ja, nijednog krscana, misionara, koji je proshao ovaj test iz Biblije. Nisam sreo ni jednog krscana koji bi mogao uzeti otrov, a da ne umre !
Na polju medicine, Biblija i Levitskom Zakoniku, 14:49-53 pruza novi nacin dezinfekcije kuce, radi zastite gube i krasti. Tamo stoji: " Neka uzme dvije ptice, cedrovinu, grimizno predivo i hisop. Tada neka zakolje jednu pticu nad posudom zamljanom sa svjezom vodom, i neka ih umoci u krv zaklane ptice i u svjezu vodu, i neka tim 7 puta poškropi kucu."
POPRSKATI KUCU KRVLJU DA BI SE DEZINFIKOVALA PROTIV GUBE ?! Znamo da je danas krv jako pogodna za razvoj bakcila i bakterija... NENAUCNO !
Biblija, takoder, ima jako dobar test utvrdjivanja preljube. Kako cete znati da je zena ucinila preljubu? u Knjizi Brojeva, 5:11-31 stoji: da svecenici trebaju uzeti svetu vodu, u nju staviti svete prasine sa poda i pomjesati sa vodom, to je gorka voda prokletstva... Nakon sto prokunu zenu, daju joj tu vodu, pa ako je pocinila preljubu, nakon sto popije vodu, kletva ce uci u njeno tijelo, tjelo ce oteci, bedra spasti, i bice od ljudi prokleta. Ako zena nije pocinila preljubu, ostat ce cista, i postace majka. ZASTO LI SE OVAJ METOD UTVRDJIVANJA PRELJUBE NE KORISIT U SAVREMENOM SVIJETU?! NENAUCNO!
ZAtim, u Ezri, 2:65 stoji da je bilo 200 pjevaca i pjevacica. A u nehemija 7:67, kaze da je bilo 245 pjevaca i pjevacica. DA LI JE BILO 200 ili 245 pjevaca ?! kontekst je potpuno isti, matematicka kontradicija... Dakle josh jedna nelogicna greska...
U drugoj poslanici kraljevima 24. poglavlje, 8 stih, stoji: Jojakin je imao 18 godina kad postade kralj, i vladao je 3 mjeseca u Jerusalemu." Druga Ljetopisa, 36. poglavlje, 9 stih, kaze: Bilo je Jojakinu 8 godina, kad postade kralj, i vladao je 3 mjeseca i 10 dana... DA LI JE JOJAKIN IMAO 18 ili 8 GODINA KAD JE POCEO DA VLADA ? DA LI JE VLADAO 3 MJESECA ili 3 MJESECA i 10 DANA ? NELOGICNO, GRESKA.
Zatim, u Prvoj kraljevima, 15:33, stoji da je Baaša umro u 26-oj godini vladavine Asina, a u drugoj Ljetopisa, 16:1, stoji da je Baaša izašao protiv Jude u 36-oj godini vladavine Asina! KAKO JE BAAŠA MOGAO RATOVATI 10 GODINA NAKON SVOJE SMRTI ?! NELOGICNO,NENAUCNO,GRESKA!
u Bibliji stoji, da ce se jedno drvo dici u vis do nebesa, i da ce ga moci vidjeti cijeli svijet, cijeli narod na Zemlji, bez obzira gdje se nalazio. KAKO JE MOGUCE DA CE CIJELI NAROD TO VIDJETI, KAD JE DANAS DOKAZANO DA JE ZAMLJA OKRUGLA, DAKLE NEMOGUCE JE DA VIDI ONAJ DRVO; KOJI SE NALAZI NA SUPROTNOJ STRANI ZEMLJE... NENAUCNO.

OVDJE JE OBJASNJENO SAMO MALI BROJ GRESAKA, A IMA STOTINE NJIH KOJI SE POJAVLJUJU U BIBLIJI.
 
Natrag
Top