Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Poenta je govoriti i dobre i lose stvari,nista ne zataskavati.
Jesam li rekao nesto sto nije tacno?
Otkud ti to "protivrecje"?
Jesil ti to trgovac pa samo kudis necju robu,ili samo hvalis svoju robu?
Deckic
u zivotu ima stvari koje nam se svidjaju ali ima i onih koje nam se ne svidjaju.
Treba govoriti o oboje pa makar to nekada bilo i na nasu stetu.

Муслимани одбије да изврши најбоље ствари записане у Курану.

На пример Сура 29, аjат 46 -
46 I sa sljedbenicima Knjige raspravljajte na najljepši način, ali ne i sa onima među njima koji su nepravedni – i recite: "Mi vjerujemo u ono što se objavljuje nama i u ono što je objavljeno vama, a naš Bog i vaš Bog jeste – jedan, i mi se Njemu pokoravamo."

"sljedbenicima Knjige"/Арабски Ахл ла Китаб/ - У Кур'ану, хришћани и Јевреји обележил.

"koji su nepravedni" - То су Јевреји који не признају Иса / Иисус Христос / Месија у исламу.
"naš Bog i vaš Bog jeste – jedan" - Овај један муслиман изговара ... Изговара лажи да је наша Библија је променила и не верује у Библији.


"i mi se Njemu pokoravamo
" - "pokoravamo" арабски говорни muslimoona ! А мусилмун е Муслиман.

Дакле, муслиман верник, посвећена /pokoravamo/ хришћанског Бога!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Krume nestasni!

Islam je u stvari jedina vjera (vjera u Jednoga Boga je jedina vjera!) - pokoravanje Jedinome Bogu!

Ja ne znam ko je hriscanski bog? ko je to?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Svaki covek,svaka stvar,svaka ideja ima svoje vrline i mane. Optuzivati islam da je nesto najgore na svetu jeste nesto veoma smesno i zalosno u isto vreme.Nas cilj jeste da ujedinimo sve ljude u obozavanju jedinoga i istinitoga Boga,a ne da zavadjamo ljude.U svrhu toga je veoma dobar stih koji je Krum postavio.(Krume izbaci ono "strasni"sto ti je ispred,da te se deca ne plase....,valjda ti je cilj da te cak i mala deca vole,a ne da beze od tebe...i to je vid ljubavi).

29:46

naš Bog i vaš Bog jeste - jedan, i mi se Njemu
pokoravamo.

Samo ovaj stih iz Kurana je dovoljan da nam svima pokaze da nam je Bog isti,da smo svi mi braca i sestre.
Ali,sotona se dobro postarao da sve ljude zabavi i zavadi.
Poznavanje i priznavanje jednog te istog Boga nije dovoljno.Potrebna su dela vere u Boga.

2.korincanima 2:11
da nas ne nadmudri Sotona. Ta znamo njegove namjere!
2.korin.11:14
I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.
Jakov 2Č19,20
[SUP]19[/SUP] Ti veruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli veruju, i drhću.
[SUP]20[/SUP] Ali hoćeš li razumeti, o čoveče sujetni! Da je vera bez dela mrtva?

Jednog dana ce svi ljudi biti ujedinjeni u obozavanju Jehove Boga,i bice svima smesno kako je sotona uspeo da ih zavadi na islam,pravoslavce,katolike ,budiste itd....
Samo je jedna prava religija,ona koju je poucavao Isus Hrist u I veku nae ere.
Samo oni koji slede Isusov put,njegovo ponasanje i nauku pripadaju pravoj religiji.
Danas ima oko 7 miliona ljudi koji su iz svih naroda i koji su ujedinjeni bez obzira u kojoj zemlji zive,to su Jehovini svedoci
Znanje nadima,ali je ljubav ta po koj ce se prepoznati PRAVI Isuovi ucenici.



 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ne, nisu Jehovini svjedoci oni koji slijede ono sto je Isus naucavao.
Ono sto je naucavao slijede jedino muslimani!


Jehovini svjedoci na primjer ne vjeruju da covjek ima dusu, Jevandjelje (Isus) govori drugacije!
Jehovini svjedoci ne vjeruju u Pakao, jevandjelje (Isus) govori drugacije.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Hari
Ti ne poznajes JS,jer da ih poznajes ne bi tako ni pomislio da govoris.

JS za razliku od svih ostalih (brace muslimana,pravoslavaca,katolika,protestanata itd)govore sledece.
Da je covek dusa ziva,a kad umre onda je mrtva dusa ili les.
Znas li kad je Adam postao ziva dusa? (kad mu je Bog udahnuo kroz nos duh (dah) zivota
(A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
)
Dal znas sta je bio pre toga?
JS ne veruju u pakao onako kako veruju svi ostali (braca muslimani,pravoslavci,katolici itd..)
pakao je grob,a nikako ne doslovno mesto gde se ljudi muce.
Bogu nikad nije pala na pamet takva ideja da muci ljude u paklu.Njemu je bilo gadno cak i kad su Jevreji sapaljivali svoju decu za zrtve.
Jeremija 7:31
[SUP]31[/SUP] I sagradiše visine Tofetu, koji je u dolini sina Enomovog, da sažižu sinove svoje i kćeri svoje ognjem, što nisam zapovedio niti mi je došlo na um.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ne, nisu Jehovini svjedoci oni koji slijede ono sto je Isus naucavao.
Ono sto je naucavao slijede jedino muslimani!


Jehovini svjedoci na primjer ne vjeruju da covjek ima dusu, Jevandjelje (Isus) govori drugacije!
Jehovini svjedoci ne vjeruju u Pakao, jevandjelje (Isus) govori drugacije.
ja isto ne verujem u pakao onako kako vecina veruju, cak ni kako veruju jehovini svedoci, ja verujem da postoje nivoi "pakla" i posto je dusa energetsko bice koja zivi i kojoj je potreban bozija energija iljubav kako bi opstala da se ne ugasi, tako da te duse koje su u "paklu" umiru polako jer nemaju izvor bozije energije, dusa ne moze bez boga isto kao sto mi ne mozemo bez sunca, isto tako ne verujem u raj kao sto veruju vecina, isto tako verujem da postoje nivoi raja, sve zavisno koliko si bio dobra osoba ides na nivoe, e sad posto ja verujem da covek ne moze da bude savrsen a dusa moze, ti kako usavrsavas dusu ides iz nivoa u nivo sve dok ne stignes na savrseni nivo onda mozda i vidis boga
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Dragi moj Hari
Ti ne poznajes JS,jer da ih poznajes ne bi tako ni pomislio da govoris.

JS za razliku od svih ostalih (brace muslimana,pravoslavaca,katolika,protestanata itd)govore sledece.
Da je covek dusa ziva,a kad umre onda je mrtva dusa ili les.
Znas li kad je Adam postao ziva dusa? (kad mu je Bog udahnuo kroz nos duh (dah) zivota
(A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
)
Dal znas sta je bio pre toga?
JS ne veruju u pakao onako kako veruju svi ostali (braca muslimani,pravoslavci,katolici itd..)
pakao je grob,a nikako ne doslovno mesto gde se ljudi muce.
Bogu nikad nije pala na pamet takva ideja da muci ljude u paklu.Njemu je bilo gadno cak i kad su Jevreji sapaljivali svoju decu za zrtve.
Jeremija 7:31
[SUP]31[/SUP] I sagradiše visine Tofetu, koji je u dolini sina Enomovog, da sažižu sinove svoje i kćeri svoje ognjem, što nisam zapovedio niti mi je došlo na um.

Nemoj tako ris!
Bibliju sam jako kriticki analizirao zahvaljujuci najvise JS. dolazili su kod mene godinama, o religji nisam znao mnogo. Samo sam ih uzimao vrlo ozbiljno. ada su me pitali nesto a ne bih znao, odgovorio bih da ne znam, saslusao bih ih, a onda sam trazio sâm odgovore u Bibliji. Tako sam izgradio sasvim licni odnos prema Bibliji, bez bilo cijeg uticaja.

I ja kazem da covjek ima dusu. Dusa ljudska je Bozji Dah u svakom covjeku.

"To rece i Bogu predade svoj duh..." - ovo se odnosi na pricicu o raspelu iz jevandjelja, ako se sjecas.
Pakao jeste mjesto vjecnog mucenja, ne shvacam zasto je ikome potrebno da se ponasa kao noj (zariva glavu u pijesak, dakle izvrce cinjenice), kada Isus govori o mukama u Paklu i skrgutu zuba.

Ono sto je takodje lose kod JS napisao si sâm: JS se usudjuju da u Bozje Ime zakljucuju sta Bog zeli, sta ne zeli, sta Mu je odbojno, a sta nije.... To prelazi granice dobrog vaspitanja cak, a kamo li vjere.
Zar nisi citao u SZ sta je Biog naredio Izralecima? Da razaraju gradove, raspore utrobu zene i ubiju dijete u njoj, onda sve ubiju i zapale, cak i zivotinje? Ono sto je zelio to je naredio i to se dogodilo, zar ne?
Ili cemo lagati o tom?

ja isto ne verujem u pakao onako kako vecina veruju, cak ni kako veruju jehovini svedoci, ja verujem da postoje nivoi "pakla" i posto je dusa energetsko bice koja zivi i kojoj je potreban bozija energija iljubav kako bi opstala da se ne ugasi, tako da te duse koje su u "paklu" umiru polako jer nemaju izvor bozije energije, dusa ne moze bez boga isto kao sto mi ne mozemo bez sunca, isto tako ne verujem u raj kao sto veruju vecina, isto tako verujem da postoje nivoi raja, sve zavisno koliko si bio dobra osoba ides na nivoe, e sad posto ja verujem da covek ne moze da bude savrsen a dusa moze, ti kako usavrsavas dusu ides iz nivoa u nivo sve dok ne stignes na savrseni nivo onda mozda i vidis boga

O dusi zna jedino Bog. - Kur'an

Onaj ko ne vjeruje o ozivljenje (ustajanje iz grobova na Sudnjem danu) nije vjernik. Kur'an

Na Dan ozivljenja svi ce biti istih godina . Kur'an. Svi se imati 30 godina. - Hadis, Muhammed a.s.

Sto ce reci da dusa ne moze biti ni stara ni mlada, dusa ne stari, tijelo stari.

Imace nivoe, i Pakao i Raj.

Ako ne vjerujete u Pakao, zasto ne pozelite da odmah umrete? - Kur'an. (jer kada umrete ako vjerujete da ce biti samo Raj?)

Svi pripadamo Allahu, i Njemu se vracamo. - Kur'an.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
O dusi zna jedino Bog. - Kur'an

Onaj ko ne vjeruje o ozivljenje (ustajanje iz grobova na Sudnjem danu) nije vjernik. Kur'an

Na Dan ozivljenja svi ce biti istih godina . Kur'an. Svi se imati 30 godina. - Hadis, Muhammed a.s.

Sto ce reci da dusa ne moze biti ni stara ni mlada, dusa ne stari, tijelo stari.

Imace nivoe, i Pakao i Raj.

Ako ne vjerujete u Pakao, zasto ne pozelite da odmah umrete? - Kur'an. (jer kada umrete ako vjerujete da ce biti samo Raj?)

Svi pripadamo Allahu, i Njemu se vracamo. - Kur'an.
i covek zna o dusi, sad sto ti i vecina "vernika" ne zna to je vas problem
a sta ce onaj koji niti veruje niti ne veruje za ustajanje iz grobova na sudnjem danu?
ja sam zeleo da umrem mnogo puta, posto za mene nema neke razlike umro sad ili za 40 godina
ali sta cu smrt me voli par puta sam se sreo sa njim do sad u zivotu, smrt mi se samo nasmesila tako da znam da nije moje vreme i nece biti jos duze vreme
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Hari
nije mi namera da menjam tvoj stav,vec samo da ti prenesem informacije kojse su suprotne tvojim.
Kao prvo cinjenica je da neke stvari zapisane u Bibliji izgledaju "zbunjujuce",tako da si tu delimicno u pravu.
Ne znam kojim si se prevodom Biblije sluzio,ali tu postoje dve stvari na koje moras da obratis paznju.
1.Uporedi nekoliko prevoda
2.Pogledaj kljucne reci na grckom ili hebrejskom jeziku,njihovo znacenje
3.Citaj kontekst
4.Zapazaj sta je simbolika a sta bukvalnost.
5.Zapamti da biblija ne sme sama sebe da kontrira,a tamo gde se to naizgled desava,ono sto ti nije jasno,ono sto je zbunjujuce,razmisli malo i sam pa ces logicki odluciti...
Sto se pakla tice negde sam na nekoj temi pisao o njemu podosta.Poenta je da se na nas jezik prevodi hebrejska/grcka rec seol/had sa vecinom pakao a na nekim mestima ista rec kao grob.
jevrejska rec seol kojoj podgovara grcka hades uvek je predstavljala grob,a nikad nije predstavljala mesto doslovnih muka.
Sa Platonovom filozofijom ta nauka se polako pocela uvlaciti prvo u hriscanstvo a kasnije u 6 veku i u islam.
ali polako,daj kljucne stihove koji te muce,samo im prvo proveri prevod ....
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
sta sad ces ti kao da ga uputis da ispravno pogleda te tekstove iz biblije?
pakao ne moze da bude grob nikako, samim tim sto postoji dusa grob je tu onda nebitna stvar i to nemozeda bude pakao samim tim, da je pakao grob onda bi taj umro i to je to niti ima duse niti nista
 
Natrag
Top