Irinej Bulovic

Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
10
Ne znam usled cega,tj. sta je uzrok,ali znam da se pejs-mejker ugradjuje onda kada u nasem organizmu,tzv. pejsmejkerske celije nisu aktivne,tj. ne daju ritam rada srcu.A da li ti znas neki detalj vise o tome?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ne znam usled cega,tj. sta je uzrok,ali znam da se pejs-mejker ugradjuje onda kada u nasem organizmu,tzv. pejsmejkerske celije nisu aktivne,tj. ne daju ritam rada srcu.A da li ti znas neki detalj vise o tome?
Pa to je najcesce usled lose ishrane (meso,jaja,sir,i razni proizvodi koji su prepuni kalorija) zatim koriscenje duvana, alkohola, stras i td i td.
Dakle nasi svestenici bi bar to trebalo da znaju, zato je i uveden post, da bi se nas organizam cistio od raznih otrova koje unosimo...
Dobro se zna sta je Bog dao Adamu i Evi da jedu u Edemskom vrtu...prvostepenu hranu, biljke, zitarice i orasaste plodove....jer smo mi biljojedi!
I sad kada sve to znamo dolazimo do zakljucka da Irinej Bulovic koji je obolio od bolesti koju si navela, koristio ono sto je Bog zabranio (a dobro znamo da sve sto je suprotno od Bozije reci ne ide na dobro)...a samim tim to se odnosi i na zapovest 'ne ubi' koja se takodje odnosi na to da nesmemo sami sebi oduzeti zivot...
Eto samo sam zeleo da kazem da je Irinej sam kriv za svoju boles kao i mi sami...(mada postoje mali izuzeci kada Bog posalje bolest odredjenoj osobi da bi duhovno ojacala) sto mi ne lici na ovu bolest, sto ne iskljucuje soluciju da gresim.

Pa Myxy ako ti je toliko stalo do Irineja, mozes mu dati par saveta ukoliko nezna, da promeni ishranu i da odbaci lose navike, i vise mu nece pozliti :)
Svako dobro!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Pre nekoliko dana Patrijarh srpski Gospodin Irinej je pozvao Papu na sabor u Nisu 2013 god. Ovo sam procitao u novinama ispisano malim slovima u cosku, nemam proverene informacije, ali samo nekoliko dana kasnije u press-u sam procitao na druoj str. gde onaj lik ironijom opisuje stanje u drzavi, kako je informacija o pozivu Pape tako necujno procurela u javnost da je to za ne verovati. Ovim sam sve shvatio o njemu.

Siguran sam da ste primetili sta se desava u SPC u zadnje vreme, samo bih vas potsetio da je Patrijarh Pavle govorio da ce sebi oci povaditi izmedju sebe u crkvi, a potom i na vlasti kad on umre. (Ovde se nije bukvalno mislilo da ce oci vaditi, vec se misli na svadje, ne suglasnice i td)
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
10
Da,to je istina sto ste rekli,ali sigurna sam da on ne pusi i ne konzumira alkohol,a i ne posti on bas svaki dan,kad je post onda strogo na vodi,a kad nije isto tako samo sredom i petkom.I dodala bih da ja njega ne volim bas toliko,nego da bih samo zelela da ga upoznam i saznam zasto ga svi tako naruzuju.U svakom slucaju hvala na ovim informacijama.Dodala bih i da sam cvrsto uverena da on nije odgovoran za svoju bolest,mada postoji velika mogucnost i da gresim.A gresku bih ispravila kada bih od njega cula pravu istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Da,to je istina sto ste rekli,ali sigurna sam da on ne pusi i ne konzumira alkohol,a i ne posti on bas svaki dan,kad je post onda strogo na vodi,a kad nije isto tako samo sredom i petkom.I dodala bih da ja njega ne volim bas toliko,nego da bih samo zelela da ga upoznam i saznam zasto ga svi tako naruzuju.U svakom slucaju hvala na ovim informacijama.Dodala bih i da sam cvrsto uverena da on nije odgovoran za svoju bolest,mada postoji velika mogucnost i da gresim.A gresku bih ispravila kada bih od njega cula pravu istinu.
Odmah da ti kazem, ne moras me persirati (iako to pokazuje tvoju kulturu) ali nema potrebe, ovde smo svi braca i sestre :);)
Vidi se da si dobronamerna :) ,neznam koliko se drzao posta, s obzirom da je navukao bas tu bolest...no dobro...to nije nase da odlucujemo...
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
10
U redu poslusacu te i necu persirati.I slazem se sa tobom po pitanju odlucivanja,Bog je tu da sudi,a ne mi.Ali ne znam kako da dodjem do njega,jer zbog polozaja u kom se nalazi i zbog svih funkcija koje obavlja je jako nedostupan.Ipak moramo imati u vidu koliko je on obrazovan i ucen covek.Ne znam da li ste gledali na kanalu RTS1 emisije u kojima je on gostovao,ali njegov nacin izrazavanja me je ocarao,a i moju mamu.I ne samo to,po izjavama koje sam imala prilike da cujem u tim emisijama izgleda da je on bas dobronameran i sve na fin i dolican nacin ume da obrazlozi.Mozda bi se neko u tome i slozio sa mnom.

Dodato posle 10 Sati 25 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jako mi je zao sto na ovom postu ima jako malo zainteresovanih o Vladici Backom Irineju,ipak sta da se radi,ali uvek ste dobrodosli ako imate neki komentar.

Dodato posle 12 Sati 39 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da li neko zna koliko jezika govori Episkop Irinej Bulovic i koji su to jezici? Unapred hvala!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
čedomorac

*
Osim što i zmija ima na vrhu svog razdeljak pa k'o da ima dva jezika kojima pak palaca, a sedmoglava aždaja ih ima - taman toliko, i boginja tame Kali ima mnoštvo (8) ručica kojim može da zdomča naivce koji joj priđu.

Osim što je vuk iz bajke o Crvenkapi isto umeo lepo da zbori - i sam nepominjani tj. Lucifer lično - zna bibliju napamet - kako bi tim znanjem lukavo namamio naivce u svoju zamku.

Međutim - jedan svetac i to - Sveti Teodor Studit - je lepo kazao:

O ČUVANjU VERE:


Zapovest je Gospodnja da ne ostanemo nemi u vremenima kada je vera u opasnosti. Kada je u pitanju Vera - niko nema pravo da kaže: ko sam ja.

Nema pravo ni sveštenik, ni vladar, ni vojnik, ni zemljodelac ni beskućnik koji jedva dolazi do dnevnog sledovanja.

Nema niko pravo da kaže: ''To nije moja stvar!'' ili - ''To me ne zanima!''.

Kamenje će zavikati, a zar ti da ostaneš nem i nezainteresovan
.

Mnogi o realnim zbivanjima nemaju blagu predstavu tj. pojma nemaju šta se radi okolo jer nemaju slobodne medije.

Međutim - to ne čini istinu lažju, već nedostupnu njima.

Slepo verovanje ljudima - pa taman oni bili i monasi u vrhu crkvene vlasti, danas ne dolazi u obzir.

Uostalom - ja ne verujem u ljude već u Boga i u Istinu.

Ko žmuri na istinu - čini greh, a - to žmurenje na ružnu istinu o nekom već prevazilazi i idolopoklonstvo.

No - zaklela se Zemlja Raju da se sve tajne doznaju, saznaju...

*
Šok podatak - da su gorile dotičnog Midića krive za atentat kolima na dete sad već bivšeg sveštenika SPC-a - Slaviše Lekića - uz osiono zaustavljanje automobila nadomak ozbiljno povređenog mu deteta - kako bi mu se preneli pozdravi od Midića.

Dete je nakon mnogodnevne kome ipak nekako preživelo atentat ali sa teškim - doživotnim posledicama.

Gosn. Ignjatije je zadužio samog sebe da demolira i destruiše apsolutno sve Pravoslavno što je još u SPC -u ostalo nakon višegodišnjeg masonskog i ekumenističkog uticaja.

Jedan od omiljenih projekata Gosn. Ignjatija Midića (inače kako autora udžbenika iz Teologije tako i predavača) - u kom ga i ostali trbuhozborci demagozi podržavaju - je šatro reforma - a u stvari destrukcija Liturgije.

Inače - gosn. Ignjatije je čovek koji na Bogoslovskom fakultetu - onako - samo ooopuštenoooo - može da izjavi kako Jovan Zlatousti i nije neki svetac (a naredno navedeno je iz uvodnog predavanja koje se može naći i na netu pod nazivom 'Borba za veru'... kao što se može i prethodna izjava naći u nekom audio formatu):

''Испуњавање заповести Божијих није циљ Хришћанства, оно не може решити проблеме, него нас још више заглупљује у њих и ствара око нас врзино коло,те је погрешна вера прошлих векова која је бацила хришћанство на маргине цивилизације и историје и због које је Хришћанство изгубило важну улогу у друштву, не треба усмеравати веру ка таквој прошлости у којој се спомињу грех страдање крст искупљење опроштај морална чистота испуњавање заповести божијих,него ка будућности есхатону у којој ће се помињати само благодарност евхаристија.

И у Православној цркви има епископа чија је вера окренута ка прошлости негативна димензија али срећом има и оних који су окренути ка будућности а то је позитивна димензија.

Студенти богословског факултета требало би да буду на страни позитивне есхатолошке димензије,да би се што боље припремили за тај задатак нетреба понављати оно што је рекла црква то јест што су рекли Господ Исус Христос и свети оци него треба читати тумачења у савременој теолошкој литератури наручито у књигама митрополита Зизуласа .
''


Pa da doznamo - šta su to oni reformisali - kako bi ne približili narod Bogu - već linearisali Boga k' zemlji - u grehove zapalom narodu:

Pogledati obavezno teme kao što su:

Liturgijske promene, izmene - novotarije ''proroka'' Ignjatija Midića

Narod se pita i kaže: Vladike, NE prevodite nas u katolike!

Ekumenizam

pa ćete lako shvatiti čemu ti jezici služe tako dobro - lažju i ocu laži.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
U redu poslusacu te i necu persirati.I slazem se sa tobom po pitanju odlucivanja,Bog je tu da sudi,a ne mi.Ali ne znam kako da dodjem do njega,jer zbog polozaja u kom se nalazi i zbog svih funkcija koje obavlja je jako nedostupan.Ipak moramo imati u vidu koliko je on obrazovan i ucen covek.Ne znam da li ste gledali na kanalu RTS1 emisije u kojima je on gostovao,ali njegov nacin izrazavanja me je ocarao,a i moju mamu.I ne samo to,po izjavama koje sam imala prilike da cujem u tim emisijama izgleda da je on bas dobronameran i sve na fin i dolican nacin ume da obrazlozi.Mozda bi se neko u tome i slozio sa mnom.

Dodato posle 10 Sati 25 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jako mi je zao sto na ovom postu ima jako malo zainteresovanih o Vladici Backom Irineju,ipak sta da se radi,ali uvek ste dobrodosli ako imate neki komentar.

Dodato posle 12 Sati 39 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da li neko zna koliko jezika govori Episkop Irinej Bulovic i koji su to jezici? Unapred hvala!

Sestro ovo si lepo rekla... Nedostupan je... Pa ne bi li svaki episkop trebao biti dostupan svom narodu u svako doba? Da da neki savet ili saslusa nekog ili da blagoslov...
To ti ja mislim sve govori, umesto da boravi u manastiru i drzi se posta on se sastaje sa koje kakvim papskim glavesinama i jede sve u 16. Mislis da bi on dobio takvu bolest da je na postu kao sto treba da bude? Pa i ne cudi me sto se razboleo, ali da ne gresim dusu. Nije on jedini....
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
indicija

*
Meni je zanimljiv indikator to što je nekome pozlilo na području svetog tla.

Npr. - nalik onome kada đavoiman ili kakvom kultu priveden, pa od Boga odstupljen čovek - prilazi porti, ili crkvi ili manastiru - pa kad zlo u njemu počne da se buni, ili kad kroči u Božiju kuću - i onda - padnu na zemlju u agoniji jer ima pozli.

Mislim - nije to tek tako - slučajnost.

Uzgred rečeno - slučajnost ne postoji ;-)

P.S.:

Za par minuta ovde postavljam primer dela tj. nedela dotičnog.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top