Inventura prijateljstva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679


Inventura prijateljstva






Da li razmišljate da izbrišete s liste prijatelja osobe koje su kažnjene izbacivanjem s foruma (banovane = kur*ovane, po Vuku), naprasno nestale bez javljanja, ili čije ste prijateljstvo „na silu“ prihvatili bez prijašnjih i naknadnih kontakata?

Da li ste već nekoga izbrisali?

Obrazložite zašto.






Izvor: EC 93
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Za sada nisam o tome razmišljala. "Tek" ih imam 31. Leba ne traže. Možda ih i budem proredila. Neke uopšte ne znam ni koji su niti koja su nam zajednička interesovanja. Ili koji su otišli, a još su mi na listi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Za sada nisam o tome razmišljala. "Tek" ih imam 31. Leba ne traže. Možda ih i budem proredila. Neke uopšte ne znam ni koji su niti koja su nam zajednička interesovanja. Ili koji su otišli, a još su mi na listi.




A kad "zatraže leba" počinje čistka???:D:D:D:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Imam 24 prijatelja. Troje su mene tražili, ove ostale sam ja izabrala. Znači da sam ih birala ili po srodnostima razmišljanja i interesovanja, ili pak po simpatičnim, drastičnim razlikama. Nikada ne bih svoj izbor prijatelja mijenjala, zbog njihove eventualne banovanosti. Ako mislim da je meni neko prijatelj i ako je meni drag, njegovo ponašanje prema nekim drugim članovima ili administraciji je njegova lična stvar. Meni je važno kako se moji prijatelji odnose prema meni.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ne opterećujem se tim. Imam ih 80 na listi. Ne znam da li sam 5-6 odabrala sama, uglavnom su mi slali zahteve. Ima nekih sa kojima nikada reč nisam prozborila, nemam pojma ko su. Kod nas, članova staffa, to je normalno. Ljudi vide nešto što smo uradili, postavili, desi se da im to pomogne, pa požele da nas imaju na listi. I to je sasvim u redu. Zbog toga i jesmo ovde.
Zato imam mnogo onih sa kojima nikad ni reč nisam razmenila, a verujem i svako od mojih kolega.

Ne brišem ljude sa liste, i na mojoj listi ima onih koji su banovani jer su to i zaslužili. Ali to mi je stvarno nebitno.
Imam i pravih prijatelja koji mi uopšte nisu na listi. Ima i onih koje sam ja ovde dovela, ali ne dolaze već odavno.

Eric, dušice draga, ne primaj k srcu preozbiljno sve što ljudi rade i ne nerviraj se. U virtuelnom svetu, sve je "normalno".
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Ne opterećujem se tim. Imam ih 80 na listi. Ne znam da li sam 5-6 odabrala sama, uglavnom su mi slali zahteve. Ima nekih sa kojima nikada reč nisam prozborila, nemam pojma ko su. Kod nas, članova staffa, to je normalno. Ljudi vide nešto što smo uradili, postavili, desi se da im to pomogne, pa požele da nas imaju na listi. I to je sasvim u redu. Zbog toga i jesmo ovde.
Zato imam mnogo onih sa kojima nikad ni reč nisam razmenila, a verujem i svako od mojih kolega.

Ne brišem ljude sa liste, i na mojoj listi ima onih koji su banovani jer su to i zaslužili. Ali to mi je stvarno nebitno.
Imam i pravih prijatelja koji mi uopšte nisu na listi. Ima i onih koje sam ja ovde dovela, ali ne dolaze već odavno.

Eric, dušice draga, ne primaj k srcu preozbiljno sve što ljudi rade i ne nerviraj se. U virtuelnom svetu, sve je "normalno".



0. za dušicu dragu :yea:

1. ne primam k srcu preozbiljno;)

2. ne nerviram seyes3

3. nije sve "normalno" i neće mi nikada biti. Moji moralni principi su isti i vani i unutra.

4. zanimalo me mišljenje forumaša. Ako na vratima piše kupaona, znači da nije špajza.


Zaključak:
Ako imam listu prijatelja želim da na njoj budu moji prijatelji. Pa kad ju neki moj prijatelj otvori da zna zašto je na njoj. I da zna da je u "društvu" mojih prijatelja, ljudi koji mi nešto znače. A ne bezveznjaka. I zato ću ja svoju listu korigirati. Iz poštovanja prema svojim prijateljima i prema sebi. I tu korekciju s obrazloženjem ću objaviti na ovoj temi.
Preozbiljno shvaćeno?
Ne, pošteno shvaćeno.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Jednog jedinog clana i bivseg prijatelja sam izbacila sa liste jer me je smarao i maltretirao sa glupostima i svojim nakaznim razmisljanjem o mojim prijateljima.Ne dozvoljavam da bilo ko vredja moje prijatelje ili da me tera da biram nekoga medju jednakima.Ucene i vredjanje ne podnosim i zato sam morala da ga iz liste obrisem jednom za svagda.Iako sam mu pruzila nekoliko prilika da se iskupi on ih nije iskoristio vec me svaki put sve vise i gore zbog drugih napadao,moje postupke analizirao na sasvim pogresan nacin i sebi u glavu uvrteo da je centar moga sveta iako to uopste nije.Ne podnosim negativne ljude i folirante a on je bas takav.Ovim putem bih ga zamolila da mi zahtev za prijateljstvom vise ne salje..nece mi biti prijatelj nikada vise,jer je svoju sansu i poverenje kod mene izgubio zauvek.
Druzim se sa razlicitim ljudima..kome je ko simpa ili nije ne zanima me..Valjda sam ja bitna u celoj prici jer sam zajednicki imenitelj..drugo je manje vazno.Da li se oni medjusobno slazu ili ne slazu ne zanima me..meni su dragi i tu ce na mojoj listi ostati.Ima tu i osoba koje su banovane necu ih brisati moji su prijatelji i to ce zauvek ostati.Ima tu i osoba koje vrlo malo ili uopste ne poznajem jer nismo nikada bili u kontaktu i njih cu ostaviti bas tu jer mozda i medju njima ima pravih samo su manje opusteni od mene ili imaju svoje motive zasto sam im prijatelj.yes3
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top