Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
20.09.2012
Poruka
90
Pomesao si verzije te zmijurine. Neka python skripta u jednoj verziji radi u drugoj ne. Sve ovisi u kojoj verziji python-a je napravljena. Trebalo bi (bar tako pise) da u novije verzije rade sve skripte koje su napisani u neku stariju verziju.
Probaj da deinstaliras i ponovo instaliraj zmijurinu.
Ma ne radi sve, ono što pisano za python 2.xx povlačiš taj za 3.xx taj. Oba instaliraš pa svitch u podešavanjima po potrebi...
 
Učlanjen(a)
23.03.2020
Poruka
259
Znaći sad instaliram najnoviji sa full postavkama pa onda kad otvaram skriptu idem open with... Pa biram
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Otvori skriptu u PowerShellu, tamo ce ti ispisati gresku zbog koje se skripta zaustavi, prozor ostane otvoren pa mozes procitati sta je muci.
Pokreni je sa python imeskripte.py i klepi enter.
Podrazumijeva se da ces powershell otvoriti u folderu u kojem je skripta.

Btw, mozes imati instalirane obje verzije pythona, nije nikakav problem. Odgovarajuci python za skriptu pokreces kao py -2.x imeskripte.py ili py -3.x imeskripte.py, vrlo jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2012
Poruka
90
Otvori skriptu u PowerShellu, tamo ce ti ispisati gresku zbog koje se skripta zaustavi, prozor ostane otvoren pa mozes procitati sta je muci.
Pokreni je sa python imeskripte.py i klepi enter.
Podrazumijeva se da ces powershell otvoriti u folderu u kojem je skripta.

Btw, mozes imati instalirane obje verzije pythona, nije nikakav problem. Odgovarajuci python za skriptu pokreces kao py -2.x imeskripte.py ili py -3.x imeskripte.py, vrlo jednostavno.
Upravo. Ima još načina za glupi python ali ok je ovo. Na kraju jednostavan programski jezik koji treba znati, bar osnove ko se poziva na godine i učenje...
 
Učlanjen(a)
02.05.2012
Poruka
35
Pa za 400 eura možeš kupiti kola a ne nešto što i neznaš da li uopšte radi i koliko vremena.
 
Član
Učlanjen(a)
29.07.2010
Poruka
692
win7-64
samo sevne cmd na sekund prijavljivao mi grešku api-ms-win-core-pathI1-1-0.dll ja mu u win7 uglavim to u system32 i SysWOW64 po ovome :
cmd samo sevne i izbaci mi ovo:

cmd.png

Ne znam šta je .Obrisao sam python2.7 (stari)kaže mi čovek nema potrebe imati ga instaliranog za iptv skriptu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top