Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Da znam sa simple to odradit nego za terakkom je rečeno da to nije udp.Kako je znao šta je ako nije imao nekoga tko ima tu uslugu pa on preskenira svoje kanale i dobije info.Navodim @darkon"Ovo nije preko udp:" pa preko čega je?Ili mu možda ulazi u bazu podataka pa iz nje izvuče streamove.E to je već nešto....
Postoji mnogo nacina da se dodje do streama, kao sto rece, mozda neko poznaje nekoga ko koristi uslugu, mozda neko zna drugi nacin kako ide pa zbog toga misli da je to nesto drugo... Postoji i "tamna" strana interneta, na kojoj se svasta nesto moze nauciti, p a i kako doci do stream-a ili recimo preuzeti kontrolu nad serverom celim, naravno takvih je veoma malo, i takvi sigurno nece deliti svoje znanje javno, izmedju ostalog, zato sto mogu stradati zbog toga :)

Uglavnom ti udpxy serveri su privatni serveri koje neko napravi da gleda tv na racunaru, telefonu, ili eto preko njega naprave server za vise televizora u kuci... Poneki put to su serveri koji sluze za dostavu sadrzaja drugim manjim operaterima ili slicno. Zato i vecina ima limit od 1-10 korisnika. Oni preko toga su uglavnom dobro zasticeni. Ima doduse i poneki restreamer sa ilegalnim serverom, ili bas mali operater, koji nije imao razloga za boljom zastitom, jer osim njegovih korisnika niko i ne zna za njega :)
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
970
Ima li neka nova skripta za viettv? Vidim da su dodani novi kanali, a ne znam da se opet moze gledati...
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
970
Ma ja sam to negdje procitao, promijeni se IP, ali to ne koristim... Nekad sam koristio i Tor Browser...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.430
Dobro sve ok oko toga koji šta propusti naredi se timeout na više i on ga pronađe,nego kako doći do onoga poslije IP adrese to je bitno.Sa udp je objašnjeno sa simple .probao sam sa simple upisat samo ip i http prefix i ništa nenalazi jer odkud znam postfix.Pojkasni nam malo to,ako imaš volje.Hvala!
Znaci takav je bio primer da nijedan skener nece pokazati da ima kanala, a znam da ima. Rekao sam treba i malo srece. Adrese sa slike sam pronasao skenirajuci DM, cudim se sto sve ljudi postavljaju u svoje boksove i ne znaju kako da se zastite. Oni koji me imaju u kontakte na skajp znaju da ja ne trazim ili veoma retko skeniram ex-yu adrese, zbog toga sto ima puno lovaca, a divljaci malo. Ako mi neko posalje ex-yu kanale dobro, ako ne nikome nista, vec ovako pronadem nesto.
Postfix na kanale ja ne znam pronaci. Mozda neko zna ovde na forum, to je veoma tesko i za mene je nepoznata x.
U svaki slucaj samo trud priznajem, a sta to kosta. Gledaj film, slusaj muziku i pusti neka skenira pa mozda nesto i pronades :).
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruka
721
//Ne postoji garancija da ima nesto u adresi koji skeniras, nijedan skener nece pokazati da ima strimova. Jednostavno samo preskocis kao obicna adresa, a krije se puno toga. Ovo nije preko udp://

Darkon je u pravu nije tesko pronaci kome pripada IP, u ovom slucaju to je balkanstream.com i mislim da svi znamo
kako izgledaju strimovi ali naci naci user name i pass e to vec....Posle skeniranja vecina ne obrati paznju na takve
adrese a i sto bi.
Pozdrav.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.430
//Ne postoji garancija da ima nesto u adresi koji skeniras, nijedan skener nece pokazati da ima strimova. Jednostavno samo preskocis kao obicna adresa, a krije se puno toga. Ovo nije preko udp://

Darkon je u pravu nije tesko pronaci kome pripada IP, u ovom slucaju to je balkanstream.com i mislim da svi znamo
kako izgledaju strimovi ali naci naci user name i pass e to vec....Posle skeniranja vecina ne obrati paznju na takve
adrese a i sto bi.
Pozdrav.

Pa da :). Nije meni opsesija trazenje kanla i listi. Samo pustim usput skener. Ja sam otac dvoje maloletnih dece i puno obaveza. Vise volim da poslusam dobru muziku no petljati se sa brojevima. Ustvari ja sam onaj dezurni "galamdija", znam da odlepim slusajuci muziku na Logitech z5500. Zagrmi i to dobro, a tek komsije...
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
970
Pokusao sam inst. Hide-Ip-Browser 2.0-RES, ali trojan u fajlu... Ne dozvoljava antivirus...
 
Natrag
Top