Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
HTTP Live Streaming (also known as HLS)

Protokol za streamovanje, koji je pokrenuo apple, cini mi se kao odgovor na windows media streaming. windows je koristio druge protokole za streamovanje medija ali i http stream, samo sto je razlika cini mi se u nacinu enkodiranja i dekodiranja signala. Otrpilke to je najbitnije, koliko sam primetio uglavnom se ovaj protokol koristi za strimove namenjene mobilnim telefonima, valjda zbog zastupljenosti iphone. Mada bolji operateri koriste vise razlicitih protokola za razlicite platforme...
Bitno za ovu temu, obicno su slabije rezolucije(zbog telefona), ali to ne mora uvek da bude slucaj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
3.249
Moze neko da mi kaze koja je razlika izmedju HLS streama i nekog drugog?
Postavio si naširoko pitanje, izgleda da i sam ne znaš šta želiš da ti pojasnimo, HTTP Live Streaming poznatija tehnička skraćenica mu je HLS, medijski streaming protocol, brend kompanije Apple, služi da prenosi žive strimove u malim pakovanjima, najčešće ga koriste IPTV provajderi za emitovanje svojih m3u playlista, HLS streamovi često imaju ekstenziju m3u8.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.943
Pitanje. može li se u vlc-u razvlačiti slika ko u xbmc, ima li neki custom da se namjesti (ili ko recimo u gom plejeru) da ga razvlačim po potrebi.
 
Natrag
Top