Internet Radio i Televizija - Kutak za druzenje

giu

MODERATOR
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruka
13.401
2551087_w1.jpg
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
HRT 2 u HD rezoluciji!

Hrvatska radiotelevizija ovog je tjedna predstavila projekt praćenja ovogodišnjega Svjetskoga nogometnog prvenstva iz Rusije koje će ekskluzivno, za hrvatske gledatelje, nacionalna TV kuća prenositi od 14. lipnja do 15. srpnja na Drugome programu (HTV 2). Ukupno 64 utakmice iz Rusije bit će moguće pratiti i na posebnome eksperimentalnom programu u visokoj razlučivosti (HD), koji će nositi oznaku HRT 2 HD.

IMG-99d000587f27f4be183ce4b33df2595e-V.jpg

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
01.03.2011
Poruka
433
"Kao jedinu novost uvedenu ove godine, u HRT-u su najavili kako će sve utakmice i posebne emisije vezane uz SP ove godine gledatelji moći pratiti i u pokretu, odnosno putem mobilnih uređaja, tableta i računala putem multimedijske usluge HRTi. Usput budi rečeno, svjetska nogometna organizacija FIFA osigurala je da se svih 64 utakmice Svjetskog prvenstva ove godine snima u UHD/HDR/1080p tehnologiji, a TV kućama će na raspolaganju biti i izbor između različitih video formata (1080i, 1080p ili UHD HDR). Naša će nacionalna TV kuća, dakle, još jednom smanjivati kvalitetu kupljenog signala kako bi ga velikoj većini građana isporučila u SD (720×576) rezoluciji. Kad je, pak, riječ o zaista eksperimentalnim tehnologijama, FIFA ove godine iskušava VR prijenose snimane u 360°, dok je naš HRT zapeo u nekim davnim vremenima…"Na HRT-u se, štoviše, ništa nije po pitanju HD emitiranja promijenilo još od 2008. godine, kada je prvi puta u pogon bio pušten – nećete vjerovati, eksperimentalni – program HRT 2 HD za potrebe prijenosa utakmica Europskog nogometnog prvenstva iz Austrije i Švicarske te Olimpijskih igara iz Pekinga.

Hrvatska radiotelevizija za vječno eksperimentalno DVB-T emitiranje TV programa u visokoj rezoluciji koristi sustav kodiranja video signala MPEG-4 (1080i25 HD), na sustavu odašiljanja DVB-T – potpuno jednako kao što je to bio slučaj i prije 10 godina.
Eksperiment koji traje i traje...dok slo,bh,rts to imaju a plačamo im 80 kn mjesečno-sramota!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.02.2017
Poruka
28
pitanje za @Sota, ucitam srb astra listu i smart tv ne moze da ih otvori prijavljuje gresku prilikom konekcije , koristim ott i fork player .. sve druge liste rade ok .. pozz perica
p.s.
obracam se @soti jer iz dosad procitanog mislim da ima majvise iskustva sto se tice smart TV-a i iptv listi , sto naravno ne znaci da i neko drugi ne moze da mi odgovori ako misli da nekom svojom sugestijom moze resiti moj problem :)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.337
pitanje za @Sota, ucitam srb astra listu i smart tv ne moze da ih otvori prijavljuje gresku prilikom konekcije , koristim ott i fork player .. sve druge liste rade ok .. pozz perica
p.s.
obracam se @soti jer iz dosad procitanog mislim da ima majvise iskustva sto se tice smart TV-a i iptv listi , sto naravno ne znaci da i neko drugi ne moze da mi odgovori ako misli da nekom svojom sugestijom moze resiti moj problem :)
Stavljao sam i ja tako nesta kao od tebe navedeno na Smart tv/ OttPlayer takodjer i na Fork ... problema nisam imao po tom pitanju nikad ... svasta sam stavljao nesta radi sebe nesta radi probavanja i nisam imao problema e sad ..... da probas dati nekom ko ti je od povjerenja da proba kod sebe tvoju srb astra listu preko OttPlayer/Fork na Smart tv-u ???

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
03.02.2017
Poruka
28
Stavljao sam i ja tako nesta kao od tebe navedeno na Smart tv/ OttPlayer takodjer i na Fork ... problema nisam imao po tom pitanju nikad ... svasta sam stavljao nesta radi sebe nesta radi probavanja i nisam imao problema e sad ..... da probas dati nekom ko ti je od povjerenja da proba kod sebe tvoju srb astra listu preko OttPlayer/Fork na Smart tv-u ???

Pozdrav
A da posaljem tebi da probas ? :)
 
Natrag
Top