Instalacija operativnih sistema

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
WINDOWS 8

Pre nego sto zapocnete instalaciju operativnog sistema potrebno je u vassem BIOS-u da podesite opciju bootanja sa CD/DVD rooma a zatim ubacite u vas CD/DVD room instalacijski DVD disk-mediju sa operativnim sistemom Windows 8 i restartujte racunar.Za par trenutaka zapocece instalacija Windows 8...

uXQJ08SE.png


Prvo sto cete ugledati je prozor sa logom operativnog sistema Windows 8

H5vIx3PT6R.png


Zatim pomocu strelica u padajucem meniju odredite jezik instalacije,vremensku zonu i jezik tastature...broj 1 a onda kliknite misem na dugme Next...broj 2

eSWjvpZ6.png


U novom prozoru kliknite misem na dugme Install...broj 3

mj3HcFx.png


Sacekajte ocitavanje Setup-a operativnog sistema....

x5F2dhpZX.png


Zatim u novom prozoru cekirajte misem opciju I accept the license terms to jest da se slazete sa uslovima licence...broj 4 , a zatim kliknite misem na dugme Next....broj 5

5dNcagAe0.png


U zavisnosti od vrste instalacije u novom prozoru po svom nahodjenju klikom misa odaberite opciju Nadogradnje ovog operativnog sistema (Upgrade) ili opciju instalacije novog svezeg operativnog sistema (Custom)....

pYLWZ.png


Klikom misa izaberite particiju na kojoj zelite instalirati vas operativni sistem...broj 7.Takodje u ovom prozoru imate opcija brisanja,formatiranja,kreiranja nove particije ako vec to i zelite uraditi.Zatim posto odabrali particiju na kojoj zelite instalirati vas operativni sistem Windows 8 kliknite misem na dugme Next...broj 8

hafxCiz7b.png


Zapocece zatim kopiranje instalacionih fajlova a zatim i sama instalacija istih......

RX1Ac9E.png


Sacekajte da se ovaj proces obavi do kraja....

XSxC.png


Zatim ce se racunar automatski i restartovati....

XwgStY6hm.png


Posto se ponovo podigne sistem ugledacete logo vaseg operativnog sistema windows 8

e1qTa3D.png


Sacekacete naravno ocitavanje do kraja....

GDSxoyvW.png


A zatim i restarartovanje istog.....

jSpro9.png


Sada u novom prozoru mozemo pristupiti Personalizaciji.Prvo sto je potrebno uraditi ako zelite, je da odaberete omiljenu semu boja za vas Metro meni a zatim upisite ime racunara po zelji...broj 9, i kliknite misem na dugme Next....broj 10

9kKmFL75T.png


U sledecem prozoru potreno je odrediti konacne postavke nase instalacije operativnog sistema.Mozete koristiti dugme Customize (Prilagodi) ako zelite promeniti vase postavke ,medjutim najbolja opcija ako niste bas sigurni je da odaberete klikom misa opciju Use express settings...broj 11 i onda ce se automatski konfigurisati vase postavke.....

eHBYGu.png


Za razliku od prethodnih verzija Windowsa, Microsoftov novi operativni sistem integrise Windows Live proizvode, ukljucujuci messenger, kontakate, kalendare i postu.Mozete zatim pristupiti upisivanjem vase Windows live email adrese naravno ako to i zelite...broj 12 i kliknite misem na dugme Next....broj 13.Mozete takodje i preskociti upisivanje email adrese i odma kliknuti misem na Next opciju..

QSy2034.png


U novom prozoru kliknite zatim misem na dugme Local account....broj 14

4hmqSyK.png


Sada je potrebno upisati vase korisnicko ime i sifru za logovanje u vas operativni sistem (naravno ako zelite upisati sifru te ako je upisali onda je potrebno i ponoviti njeno upisivanje u delu Reenter password)....broj 15.Zatim kliknite misem na dugme Finish....broj 16

c5k.png


Sacekajte finalizaciju vase instalacije...

f89hWTrB.png


Zatim i pripremu za startovanje....

ZdrTs.png


Sacekajte takodje kratka objasnjenja o novim nacinima koriscenja Windows 8 operativnog sistema....

THKIxa.png


Savet za koriscenje misa je recimo i da ga prevucete u svakom uglu prozora da bi se pojavio meni sa novim opcijama....

FXd9o.png


Zatim sacekajte pripremu racunara za startovanje vaseg operativnog sistema Windows 8...

nJGEo3e.png


Takodje i instalaciju programa u vasem Windows 8 .....

TS4wb.png


Sacekacete i konfigurisanje jos nekih bitnijih stvarcica a u vezi vaseg operativnog sistema....

kOdQYtp9.png


Pojavice vam se zatim prozor sa natpisom da je vas operativni sistem gotovo spreman za startovanje...

FkrHzWy0I.png


Kroz par trenutaka ugledacete jednu novinu u windows operativnim sistemima a to je Metro meni preko koga mozete pristupiti raznim zeljenim aplikacijama,a takodje klikom misa mozete i preci na vas desktop u vasem operativnom sistemu...broj 17

iUyLWnRg.png


Sada imate uspesno instaliran vas operativni sistem Windows 8...

tJgu9Fp5.png


Kao i puno defaultnih programa koji su se instalirali po defaultu za vreme instalacije sa novim nacinom Metro prikaza istih.....

qotTmE2uM.png


U principu to bi bilo objasnjenje za instalaciju Windows 8 na principu korak po korak.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
WINDOWS 8 INSTALACIJA U PDF...

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211411&authkey=APsy5aPY5wrNeFs" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruka
15
Treba mi pomoć. Hteo bi da instaliram Linux Ubuntu kao drugi operativni sistem, napravio sam posebnu paritciju za instalaciju, ali hteo bih da koristim istu particiju za čuvanje dokumenata i ostalog kao u Windowsu. Mislim da sam to video negde na forumu, ali sada ne mogu da nađem.
 
Učlanjen(a)
29.05.2014
Poruka
1
imam problem instaliran je 8.1pro i kad idem na my comp. desni i properties, pise processor not alivable a isto tako i za ram memoriju moze pomoc?
Probao sam da podignem win.7 i ne mogu pise memory overflow
 
Natrag
Top