iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
16
Ko ne koristi mapchanger neka ručno preimenuje foldere
za korišćenje NAVTEQ mapa preimenovati foldere
building ---> building_OT
histspeed ---> ne mora ako se ne koristi
map ---> map_OT
phoneme ---> ne mora ako se ne koristi
poi ---> poi_OT

building_NT ---> building
histspeed_NT ---> ne mora ako se ne koristi
map_NT ---> map
phoneme_NT ---> ne mora ako se ne koristi
poi_NT ---> poi

Za korišćenje TOPMAP(topmap+tomtom) mapa preimenovati (posle korišćenja NAVTEQ mapa) foldere

building ---> building_NT (android _NQ)
map ---> map_NT (android _NQ)
poi ---> poi_NT (android _NQ)

building_OT ---> building
map_OT ---> map
poi_OT ---> poi

Za korišćenje samo TOM TOM mapa preimenovati (posle korišćenja topmap mapa) foldere

building ---> building_OT
map ---> map_OT
poi ---> poi_OT

building_TT ---> building
map_TT ---> map
poi_TT ---> poi


ako koristim mapchanger da li sve sadrzaje mapa samo stavim u foldere
building
histspeed
map
phoneme
poi

pa onda mapchanger zna koju da li da uzima i ustima TT, navteq ili TM?

Nije mi jasno ako hocu da koristim sve mape moram li imati foldere npr. map_NT, map_OT ili samo stavim u map folder?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ako već imaš izabranu opciju za mapchanger onda postavljaš nebitno pitanje
prvo moraš da znaš koji mapchanger koristiš.
a dodatak map_TT, map_NT, map_NQ zavisi koju vrstu mapchangera koristiš i za koji uređaj android ili pna navigaciju itd

here navteq mape mogu imati dodatke map_NT, map_NQ, map_HR ili prazno map bez dodatka
tom tom teleatlas mape mogu imati dodatke map_TA ili map_TT ili prazno map bez dodatka
topmap karte mogu imati nazive map_OT, map_TM ili prazno map bez dodatka

ne možeš sve mape koristiti istovremeno. zato se i razlikuju po dodacima
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
16
ako već imaš izabranu opciju za mapchanger onda postavljaš nebitno pitanje
prvo moraš da znaš koji mapchanger koristiš.

ne možeš sve mape koristiti istovremeno. zato se i razlikuju po dodacima

GDje ima uputstvo za mapcharger?

Nisam mislio bas istovremeno sve mape da odjednom koristim nego da imam sve tri na mobitelu i da iz iGo navigacije biram koju cu trenutno mapu da koristim i u tom slucaju moram li onako nazivati foldere sa dodatkom _XX
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Vozikao se od KM preko Jošaničke Banje Do Prokuplja i Žitorađe kroz okolna sela i testirao ToTom Srbija .... majku mu više puteva tih ima nego Contrastova.


Da li je to slučaj kod mene ili je stvarno tako, mada sam upoređivao i na GPS Becker sa Primom u sebi i na android telefonu, ali brzina kretanja koju pokazuju navigacije i auto nisu iste. Autom idem 60Km/h a navigacije pokazuju 52Km/h ?!?!?!? kome verovati?
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
Vozikao se od KM preko Jošaničke Banje Do Prokuplja i Žitorađe kroz okolna sela i testirao ToTom Srbija .... majku mu više puteva tih ima nego Contrastova.


Da li je to slučaj kod mene ili je stvarno tako, mada sam upoređivao i na GPS Becker sa Primom u sebi i na android telefonu, ali brzina kretanja koju pokazuju navigacije i auto nisu iste. Autom idem 60Km/h a navigacije pokazuju 52Km/h ?!?!?!? kome verovati?
Veruj navigaciji, a brzinu citaj sa automobila, manja je sansa da negde platis kaznu.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Vozikao se od KM preko Jošaničke Banje Do Prokuplja i Žitorađe kroz okolna sela i testirao ToTom Srbija .... majku mu više puteva tih ima nego Contrastova.
Jeste detaljnija TomTom mapa, pogledaj prethodne postove, tu smo testirali..

Veruj navigaciji, a brzinu citaj sa automobila, manja je sansa da negde platis kaznu.
To si u pravu :) Mada navigacija uvek pokaze manje, ali tacnija je brzina na autu
 
Natrag
Top