iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
11.02.2013
Poruka
140
pozzz drugari .., dzaba ja skinuo ove nove Q4-20013 kad ste me uplasili (kazete da nisu dobre)...., sad nesmem da ih ubacim ???

Shto se Grchke tiche, ODLICHNO funkcionishu!!!!

Ja proverio lichno, Beograd - Krf.... a i po samom Krfu.
I neasfaltirani putevi su odlichno pokriveni! Ne samo po Krfu, vec i ovde u Srbiji.

Na Kontrastovoj mapi moje selo (u Toplichkom kraju) i neasfaltirani putevi po okolini, vecinom ne postoje!!!! Dok su na ovim kartama, sasvim precizno ucrtani. Chak je i naziv cirilichni!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2013
Poruka
140
Mislim da nisi razumeo, makar ne moje pitanje.

KML fajl praviš na GoogleMaps (Earth). Ovde je pitanje drugačije.

Ja na mojoj navigaciji stignem negde i kliknem na opciju "dodaj poi" i na trenutnoj lokaciji napravim POI.

Kako ja tebi da prosledim taj POI. Koji fajl sa moje navigacije treba da iskopiram i da ti dam, da bi ti na svojoj navigaciji video taj moj POI?

To je pitanje.


Hmmm.... a gde to na iGO: "kliknesh na opciju "dodaj poi" i na trenutnoj lokaciji napravish POI" tachku?!

Ja nigde na iGO, nisam video takvu opciju!!!! :gl_sigh:

Inache, POI fajlovi se smeshtaju u: iGO\content\userdata\poi\
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.071
Tako, nekako?! Tj. ne samo ti da je vidish.... vec i ja sam, prvenstveno!

Jer nije problem da ja objavim geografsku shirinu/duzinu, pa da svako od nas napravi *.kml fajl.... vec kako 'naterati' iGO da chita tu POI tachku?!


(izvinjavam se shto kasnim sa odgovorom, bio sam van Srbije i nisam pratio temu)

Evo u ovom prilogu sam "sakupio" mogucnosti kreiranja odn. editovanja .kml fajlova da ih iGO moze "vidjeti".
Nisam konkretno kreirao ni jednu tacku ali ako je neko voljan neka proba pa da vidimo kako to radi!
 

Prilozi

  • UbacivanjeVlastitihPoiTacakaUiGO.pdf
    64,9 KB · Pregleda: 35
Član
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
427
Hmmm.... a gde to na iGO: "kliknesh na opciju "dodaj poi" i na trenutnoj lokaciji napravish POI" tachku?!

Ja nigde na iGO, nisam video takvu opciju!!!! :gl_sigh:

Inache, POI fajlovi se smeshtaju u: iGO\content\userdata\poi\
Koliko se meni cini. POI ili KML ne mozes napraviti u iGO-u, vec samo oznaciti tacku upozorenja; tap na zeljeno mesto na karti>vise>prijavljivanje tacke upozorenja>tip upozorenja>sacuvaj....mislim da je to sve sto se moze u samom programu uraditi. Ne znam, mozda neki skin nudi vise, ako neko zna neka napise
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Koliko se meni cini. POI ili KML ne mozes napraviti u iGO-u, vec samo oznaciti tacku upozorenja; tap na zeljeno mesto na karti>vise>prijavljivanje tacke upozorenja>tip upozorenja>sacuvaj....mislim da je to sve sto se moze u samom programu uraditi. Ne znam, mozda neki skin nudi vise, ako neko zna neka napise

Skin "GjAk_v2.2_Yuzanin_Black2" daje mogucnost ubacivanja POI. Istina, bez skina ne moze. Nacin ubacivanja je isti koji je opisao @cadslobo za tacke upozorenja, samo umesto "prijavljivanje tacke upozorenja" klik na "dodaj POI".

23jq144.png
 
Natrag
Top