iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
4
jao ljudi sta je postova.jel zna neko da kaze sta da stavim navteq ili tom tom i koji?q2 ili q1 ili q3 itd.Zanima me srbija zapadna evropa i grcka.Gde staviti one raster mape?? hvala na vremenu ako ga neko bude imao :D
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
zapadna evropa --> navteq ili tom tom
istočna evropa (balkan)--> topmap ili navteq

raster mape u raster folder u content/raster
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
kako navteq kada ni u Q2 nema kucne brojeve za velike ulice u nekim gradovima Srbije. Mozda fali neki fajl za adresiranje?
 
Učlanjen(a)
21.09.2013
Poruka
15
Pozdrav svima i da se zahvalim uredniku vladcepesh jer je u domenu navigacija na našim prostorima mnogo uradio (dosta godina unazad) za sve nas.
Elem, evo i mog pitanja a pre toga moram da citiram jednog od članova foruma:

"Napraviš dva profila, jedan Contrast, drugi Navteq, Contrast u gradovima, Navteq za put. Primo se ugasi - upali za promenu profila što ne traje ni 10 sekundi i imaš odličnu kombinaciju."

Interesuje me da li je moguće Profil SR povezati samo sa Contrast mapom Srbije i mapama CG, BiH, Makedonije itd. a Profil EU povezati sa Navteq mapama Evrope i da zasebno radi jedno pa drugo (nakon prelaska granice) i ono NAJBITNIJE - kako se to radi?
Hvala na odgovoru!
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
kad napraviš profil sva podešavanja se čuvaju osim mapchanger zamena karti

to postoji na androidu zamenom profila menjaš i vrstu mapa.

kod windows mobile navigacija moraš i u mapchangeru da izmeniš vrstu mapa ne samo profil.

probaću kad budem imao vremena da vidim da li će metoda sa androida funkcionisati i na wm navigacijama
 
Učlanjen(a)
21.09.2013
Poruka
15
kad napraviš profil sva podešavanja se čuvaju osim mapchanger zamena karti

to postoji na androidu zamenom profila menjaš i vrstu mapa.

kod windows mobile navigacija moraš i u mapchangeru da izmeniš vrstu mapa ne samo profil.

probaću kad budem imao vremena da vidim da li će metoda sa androida funkcionisati i na wm navigacijama

Da, shvatio sam da je moguće ali ne znam kako se to radi pa ako može neki link ka detaljnom objašnjenju, tutorijalu i sl. Hvala.
 
Učlanjen(a)
21.09.2013
Poruka
15
Da, shvatio sam da je moguće ali ako može neki link ka tutorijalu, objašnjenju kako se to radi jer ne znam (nisam do sada imao potrebe za tim a uskoro putujem van Srbije pa bih iskombinovao Contrast sa NQ mapama, npr.). Hvala unapred.

P.S. Ono što sam uradio kao neko zaobilazno rešenje jeste da sam iz map foldera obrisao Navteq mape Srbije a kopirao Contrast-ove i za sada radi sve na jednom profilu, pretpostavljam da će oko granice doći do preklapanja i manjih problema ali videću. Baš iz tog razloga me interesuje razdvajanje mapa po profilima.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
mapchanger.jpg


Kod:
http://www.upl.me/kbk5tm
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
60
LJUDI sve sam uradio, sve super radi, svaka cast!
Jedno pitanje, da li je moguce da mi u planiranju rute na gleda trenutnu poziciju!
Sedim kuci i planiram rutu i on mi zadaje pocetnu tacku trenutnu poziciju, ne moze da sastavi satelit jer sam u kuci... Jel to postoji mogucnost i gde da se iskljuci.... dodam mu ja 2-3 lokacije gde ce sta ce, ali prvu ne mogu da obrisem....

HELP!!!
Jako me nervira....
 
Natrag
Top