iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
1.navigo i contrast rade za topmap, navteq je drugi proizvođač i tom tom (teleatlas) posebni proizvođač
2. 3d vozila su u VIŠE... POSTAVKE, POSTAVKE KARTE, 3D GALERIJA VOZILA
tamo odozdo ekrana prstom pomeraj ka vrhu . ima tu dosta stvari koje su ispod onoga što ti vidiš.
pisalo je i u uputstvu to ali izgleda da se uputstva ne čitaju?

nije contrast nego topmap
ako si već pokretao igo onda moraš da izbrišeš save folder da nebi bili u konfliktu sa novim save jer su tamo 3 profila
taj content takođe kopiraš u igo folder

navteq karte i fajlovi idu u foldere sa dodacima _NQ
tom tom karte i fajlovi idu u foldere sa dodacima _TT
topmap karte i fajlovi idu u foldere bez dodataka.

prvi put kad pokreneš biće na navteq profilu
za topmap moraš da namestiš na topmap profil.
building ne radi u mapchangeru i tu ćeš morati sve vrste building fajlova da staviš u jedan building folder i navteq i topmap i tom tom
 
Član
Učlanjen(a)
27.07.2013
Poruka
7
Joooj ma znao sam da ces reci opet o citanju...Znam da ispada tako, ali veruj da nije...ubio sam se od ciitanja nocas do 3h...u pravu si, nasao sam putanju - ali kad pritisnem na 3D vozila - navigacija mi se ugasi :???:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
217
Joooj ma znao sam da ces reci opet o citanju...Znam da ispada tako, ali veruj da nije...ubio sam se od ciitanja nocas do 3h...u pravu si, nasao sam putanju - ali kad pritisnem na 3D vozila - navigacija mi se ugasi :???:
Sto se tice Mpachangera..folder save ubacas u folder iGO bez ikakvog prepravljanja.Iz foldera content kopiraj fajlove-ne foldere( jer ih vec imas sa mapama) koji se u njega nalaze u odgovarajuce foldera mapa i to je to.Mijenjas mape ulaskom u profil.
Sto se tice vozila ja sam ih skoro sve obrisao jer su znali da blokiraju i ostavio par njih i strelice u krugovima.Sada vidim da je urednik precistio vozila i sheme tako da ne blokiraju.Vozila mijenjas u postavke mapa,3d galerija vozila i biras koje ces isto mi podesis i velicinu.

Ti se vec podesio mapchanger inace nebi mogao da mijenjas mape kroz profil.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.07.2013
Poruka
7
Hvala veliko i za Vladcepesh i za Shajo !!!
Situacija je malo bolja, uspeo sam da namestim ono sa profilima, i bilo je bas kao sto si rekao...prvo se ukljucile Navteq mape ( neke grcke ) a onda sam prebacio na TopMap i sve radi...
Jedino ne znam ovo oko pucanja navigacije prilikom menjanja 3D vozila...Gde da uzmem taj drugi data.zip fajl ? Ja imam ovaj koji je dosao sa skidanjem za rezoluciju 1024x600...
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2013
Poruka
13
Da bi koristio mape Evrope moram li skinuti sve tri vrste mape i NQ i TT i TM i prebaciti na sd karticu da bi ih navigacija prepoznala...instalirao sam i Themechanger preko linka sto je ostavio VLADCEPESH... Unapred hvala na pomoci..
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ne moraš sve karte da skidaš .
bitno je da mapchanger funkcioniše.
a koje ćeš i koliko karti da ubacuješ nebitno

bitno je da u map, map_NQ i map_TT bude bar basemap

ako si skidao paket sa nmapama onda već imaš srb, cg, bih i mak u topmap, navteq i tom tom verziji

stim što je tom tom neupotrebljiva jer ima samo glavne puteve.

ako ćeš u okviru themechangera da koristiš i mapchanger onda

moraš postojeće map i poi da imenuješ u map_ot i poi_ot

a da map_NQ i poi_NQ preimenuješ u map i poi

map_TT i poi_TT preimenuj u , map_ta i poi_ta

u folder building izruči sve building fajlove iz foldera building_NQ i building_TT

mapchanger nemože da menja building zato moraš sve da sručiš u jedan
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top