iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
smanji te slike i ne piši post za postom,
i šta sad mi da radimo što ulice nisu indeksirane kako treba?
zato i koristimo sve tri vrste mapa upravo zbog raznih manjkavosti mapa.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poruka
40
Ja bi to rado smanjio kad bi moglo preko tapatalka a mozda i moze a ja ne znam. A za post za postom se izvinjavam. Sto se tice indeksiranja ulica niste vi krivi ja sam samo ukazao na greske nisam mislio da ikoga ovde prozivam zbog toga jer znam da niko odavde nije pravio mape. A moj najveci problem je bio u vezi Contrastove mape i neizbora ulica tj ne postojanja ulica kada se izabere bilo koja opstina u Novom Sadu. Medjutim i to sam otkrio zahvaljujuci clanu odavde da je ustvari takva poslednja mapa od Contrasta.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
60
A da demantujem sebe...
Evo nove mape, ali ne znam da li su najnovije...
Kod:
http://pastebin.com/H0Biw10k

nego drugo pitanje, kada izaberem mape koje hocu da zamenim menjam SAMO u folderu \iGO\content\map ili u sva tri foldera, iGO\content\map, \iGO\content\map_ot, \iGO\content\map_ta


Momci i devojke,

koje su poslednje mape? koja verzija Q?

Dobio sam od kolege odavde Serbia_HERE_2015.Q2_150723_(DA)

Ukoliko postoje novije i ako neko ima mozete mi poslati zapakovano Srbiju, Austriju i Italiju. HVALA!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
938
Npr razlika izmedju Tom Tom mape i Here mape
I greska u Here mapi sa nazivom ulice Karadjordjeva koja je ustvari stari autoput Novi Sad - Beograd. Samo primer. Popravlja se Tom Tom, ali jos je daleko, fali im dosta na mapama...bar koliko sam ja primetio.
Druže, najpre u vezi ove greške na HERE mapi. Da li ti možeš potvrditi da je u pitanju greška. Ovo ne pitam kao neko ko je u kontaktu sa HERE kancelarijom u Beogradu (nemam nameru da ih branim ako greše), već kao neko ko i dalje traga za najboljom navigacijom i najboljom mapom. Naravno, prema mojim subjektivnim kriterijumima. I reći ću kakvo je trenutno stanje. Bez obrazlaganja. iGO Primo i HERE mapa u Beogradu.
Na online sajtu PlanPlus, a to je de facto provajder Contrast, na njihovoj najnovijoj mapi stoji takođe naziv Karađorđeva za onaj stari autoput na obodu Sremskih Karlovaca. Dakle, moguće da je, bez tvog saznanja, ipak ta saobraćajnica dobila ovo ime. To ne bi bilo prvi put...U prilogu je najnovija mapa PlanPlus (Contrast) sa delom na kome su Sremski Karlovci.
Za tvoju, a i informaciju ostalih zaljubljenika u Contrast mapu, najnovija verzija je gotova ali je iGO još nije kupio
. Telefonom sam dobio ovakvu informaciju od ljubazne službenice firme Contrast u Beogradu. Ona mi je rekla da je i njeno mišljenje da, ako je još jedan provajder (HERE) osim njih, upisao ulica Karađorđeva, verovatno je to tako...I ja sam se nekada "kleo" u Contrast mapu. I zaista bi trebalo da bude najbolja za naše područje. Verovatno i jeste. Međutim, da bi nova mapa "stigla" u neku navigaciju, ta navigacija mora prethodno da je kupi. Dakle, pitanje je koliko iGO ima interesa da to uradi. Verovatno su više okrenuti svetskim provajderima, HERE i TomTom...
Na kraju, složio bih se sa tobom da te Contrast još nije izneverio...Ipak, izneverila te navigacija koja koristi Contrast mapu i koja nije kupila ažuriranu verziju. I tako je, u Beogradu, na Contrast mapi 2014.12 ostao neucrtani priključak sa mosta na Adi na ulicu Antifašističke borbe, Vojvođanska je odavno u celoj dužini bulevar a na Contrast je u jednom delu dvosmerna, nije ucrtan Pupinov most...Govorim samo o Beogradu. Ti proveri za tvoj grad...
Zaključak. Koristi mape od sva 3 provajdera. Naravno, ipak moraš prethodno da se opredeliš gde ćeš koju mapu koristiti.

EDIT
Pitanje je i da li i Contrast ima interesa, a i mogućnosti (vozilo za snimanje terena), da parira mnogo bogatijim svetskim provajderima...
 

Prilozi

  • Contrast - Plan Plus.jpg
    Contrast - Plan Plus.jpg
    341,5 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2009
Poruka
40
Zna za i tu gresku i to veliku moracu i ja da ih kontaktiram neko je napravio gresku a neko je od nekoga prepisao tu istu gresku jer znam tacno koja je ulica Karadjordjeva a to mogu svi da vide na google maps-u ako zele. Hvala u svakom slucaju na pomoci kolega.
 
Natrag
Top