iGO Primo NextGen Mape

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Blago tebi.
Ako je verovati BitTorren-u, završiće mi 2022. godine
Screenshot_2015-12-11-19-05-55.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
HERE 2015.Q3 vs HERE 2015.Q2

Zahvaljujući torrent linku koji je dao @nenadsenn, mape i poi čitave Evrope su skinuti.
Prvi utisak. Analizirao sam malo i, za sada, primetio za Beograd samo 2 bitne promene.

1. Ucrtan završeni put, desni krak, od Zrenjaninske petlje, preko Ovče, do Pančevačkog puta.
2. Ispravno upisani nazivi ulica u velikom naselju "Stepa Stepanović" u Beogradu.


Q2_Q3_copy.jpg


Svakako, korisne izmene. pokušao sam da poredim Q2 i Q3 za druge gradove Srbije, ali isam uočio neke promene. Verovatno će to lakše uočiti drugari koji žive u tim gradovima. Nažalost, sve ostale najavljene korekcije mape, i za Beograd i za Čačak, nisu se našle u ovom izdanju HERE mape za Srbiju. Zašto, to ne znam.

@akineki probao sam tvoju kombinaciju i ona je dobra za nezahtevnog korisnika ali ipak ima puno nedostataka. Ne rade čak ni svi Here. 3dl, takođe ni. 3dc...
Pošto su licence u tesnoj vezi sa mapama, a da ne bih uzrokovao novu lavinu komentara i ubeđivanja, u ovoj temi ću samo ilustrovati slikama da se buildings (3D konture zgrada) i landmarks (znamenitosti) vide i sa licencama koje je @akineki predložio za iGO_NG. Primeri su iz Beograda, Niša i Zagreba. Jedino je mapa Hrvatske i sa 3dl i sa 3dc fajlovima. Dakle, sa licencama koje je predložio kolega @akineki, 3dl i 3dc fajlovi su korektno prikazani na mapi aplikacije.

3dl_S.jpg


Iako se i ja slažem da višak ispravnih licenci ne smeta, ipak sam za neku razumnu meru. Nisam ni za takmićenje "Bambi", ali nisam ni za ubacivanje preko 120 nepotrebnih licenci.

Pošto se mape ne mogu koristiti bez licenci, u prilogu je slika sa spiskom licenci koje sada koristim za mape TomTom 2015.03 i nove HERE 2015.Q3. Tu je i zip fajl, ako je nekome potrebno da ih preuzme.

Zahvaljujući drugaru @akineki, koji mi je razjasnio značaj i neophodnost pojedinih licenci, broj neophodnih licenci sam sveo na 5, odnosno 6. Za države koje imaju samo *3dl fajl (landmarks, znamenitosti) u folderu building, za obične korisnike su dovoljne 5 licence, bez one okružene crvenom linijom. Za države koje imaju i fajl *.3dc (3D buildings, zgrade), kao Hrvatska na primer, potrebna i je i okružena licenca:

Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2015_Q2_Update_#2_.lyc

Inače, provereno je da pomenute 5 licence podržavaju : Junction View, Tunele, Znamenitosti, kao i normalno korišćenje mapa HERE (Q3) i TomTom (03).

P.S.
Izvinjavam se što sam iste licence ponovio i u temi iGO_NextGen. Za slučaj ako neko ne primeti. Inače, kako su licence vezane za određenu navigaciju, tako su vezane i za izabrane mape.
 

Prilozi

  • Dovoljne licence.jpg
    Dovoljne licence.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 85
  • Dovoljne licence.zip
    13,6 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@navigas
Hvala za Q3 licence. Nisam video da su izasle na forumu, mozda mi je i promaklo. Sto se tice ostalih licenci, mozes slobodno da obrises NQ_2014.Q4 I NQ_2015.Q1 jer su to za starije mape, kao i Pioneer_Primo_FEU_14Q2.
Drugar @bresjanacp je to lepo objasnio u postu #539. Pozz.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Licenca za Q3 je postavljena na temi za iGO NextGen, jer je za njega potrebna.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Izvini druze, u kom postu? Ne mogu da nadjem.

EDIT 1: Ono sto je interesantno, a o tome sam pisao i ranije, je da su Unapred obradjene putne mreze tj. hnr fajlovi za Zapadnu i Istocnu Evropu delimicno aktivni. Konkretno, Zapadna Evropa - aktivna, Istocna Evropa - delimicno nekompatibilne mape. Ekoloske rute za obe mape su stare - 2014.Q3.

EDIT 2: Evo da ispravim i sebe! Kada ubacite i ostale zemlje (ubacio samo Srbiju), Istocna Evropa postaje - aktivna. Nedostaju samo Ekoloske rute 2015.Q3

EDIT 3. Da malo pojasnim. Posto u folderu map imamo i TomTom i Here karte, ako hnr putne mreze ne vide svoje mape (nisu ubacene), one prepoznaju TomTom, ali ne mogu da ih obrade. Zato su delimicno aktivne. To znaci da bi trebalo da imate isti broj mapa od oba proizvodjaca karata da ne bi dolazilo do gresaka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
918
Što se tiče novih mapa Q3 sinoć mi je prijatelj poslao i instalirao a danas probao,konkretno govorim za Hrvatsku,prava katastrofa ništa novo nisu napravili niti dodali ,sramota samo nam mažu oči a ubjedili su me u Here jar sam crtao sa njima nove ulice i brojeve da će sve sada ubaciti i napraviti a ono ćorak sve kopirano iz mapa Q2 i ništa novo u Hrvatskoj i slavoniji i zato ću sada prestati da im šaljem i pomažem oko novih ulica naziva i brojeva jer to ne vredi oni rade po svome kako hoće,to sam primjetio i u TT mapama već godinama za HR ništa ne dodaju samo kopiraju i to je to
 
Natrag
Top