iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
09.12.2010
Poruka
1
Imam neki kinesku navigaciju n akojoj je windows ce 6.0 i igo8, mape su stare.Gde mogu skinuti zagnje mape za ovu verziju igo?Jel dovoljno samo da ih kopiram u content/map folder kao na androidu ili je drugacija procedura?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
zavisi koja verzija igo-a? od 8.3.xxx pa noviji ovde na prvoj strani.
ali mogu zastarele licence da prave problem
kopira se isto kao za svaki igo u content
 
Član
Učlanjen(a)
02.04.2013
Poruka
9
Veliko ti hvala za trud oko svega ovoga. Koristio sam ranije garmina na nokiji i iGO na nekoj navigaciji i u principu mi je sve jasno oko menjanja korisničkog profila radi upotrebe drugih mapa.
Ono što nisam baš siguran i želim da pitam je sledeće:
- Navteq je najbolji za recimo Hrvatsku, Sloveniju i Grčku ali onda ne mogu da koristim Contrast mapu nego samo Navteq, što u principu znači moram da pravim profil Navteq. Jesam li ovo dobro razumeo.
- Spomenuo si da uskoro izlaze nove Navteq mape tako da bih onda možda bilo bolje da ih sačekam i da li je isti princip ubacivanja, tj. ubacim samo one zemlje koje mi trebaju.
- Nije mi jasan onaj folder u instrukcijama (tmc_licence_update), da li ga treba prebaciti u iGO/content/tmc folder ili on služi samo za licenciranje novih mapa (ako je uopšte za mape a mislim da jeste) ako se skinu?
Izvini na pitanjima i unapred hvala na odgovoru.
P.S. imam još neko ali to ću u temi za primo :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Navteq su dobre kad ideš kroz nekoliko zemalja jer je u pitanju jedan proizvođač. Ako se krećeš samo kroz Srbiju onda Contrast.
karte menjaš stare za nove. one koje nisu nove ostaju stare dok se ne pojave nove,
tmc je [h=3]Traffic message channel[/h]
Kod:
[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_message_channel]Traffic message channel - Wikipedia, the free encyclopedia[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruka
5
Imam jako specifično pitanje, nije vezano za softverski deo već za samu Contrast mapu. Naime, imam SONY XPERIA ION i instalirao sam Vladcepeshove fajlove. Neverovatno ali sve radi perfektno iz prve. Ama bez ikakvog dodatnog podšavanja. Ali, sada dolazimo do problema. Evo primera: krenem ja na Zlatibor, i naravno da znam put Ibarskom magistralom, i to napamet. Ali ukucam ja lepo u Igo da me vodi na Zlatibor, sve klasika, brza ruta, itd, itd. Imao sam godinama onaj čuveni Becker sa IGO8 i iskusan sam po pitanju korišćenja same navigacije. Međutim, kod skretanja za Valjevo veliko iznenađenje. Naime, navigacija mi kaže da skrenem desno ka Lajkovcu, pa da idem kroz Valjevo, pa preko Kosjerića za Užice. Znači, starim putem od pre 40 godina ! šOK ZA MENE. Stanem ja pored puta, pogledam ja rutu u 2D modu, ptičija perspektiva, kad ono stvarno, Igo je odredio taj put kao brzi! Pa to nije moguće ! Resetujem ja sve, probam primer i ukucam Budva. I opet, ne vodi me preko Milanovca i Čačka, klasično Ibarskom magistralom nego opet bogu iza nogu preko Valjeva starim putem za Užice. E sad, dolazimo do suštine. Naime, svi mi znamo dragi forumaši, da odemo na Zlatibor, ili u Crnu Goru i bez navigacije. Ali šta ako krenemo u inostranstvo, i to negde gde nemamo pojma gde je levo, kako da znamo da nas Igo neće voditi nekom vukojebinom i da izbegne najvažniji put ? Džaba, ja probao i brzu rutu i sve opcije, ali niad me ne navodi na najkonkretniji put. E sad, ja znam da će neko reći da je možda ovaj put zaista najbolji, u teoriji. Ali u praksi, svi znamo da je to drugačije. Nadam se da ste me razumeli, probajte ovo što sam vam rekao i recite mi vaša mišljenja i iskustva. Kako da krenem u Grčku a da ne znam kuda nće me voditi Igo. Veliko Pozdrav i očekujem diskusiju na ovu temu. Vladcepeshu veliko hvala, bog mu dao sve najbolje zbog truda.
 
Natrag
Top