iGO Primo Navigacija

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Upravo eksperimentisem,prebacio sam audio fajle,malo ih jos pojacao nekim programcicom (sa njim sam pravio i ubacivao nove tonove u Sygic pre neki dan) nego kopirao sam onaj sys sa strane,zapravo nadogradio svoj postojeci,otvorio i onaj variable_def.ui i tamo vidim da i se jedna stvar ne slaze,naime u njemu stoji Railroad Crossing,dok u sys pise Railway crossing pa nisam bio siguran da li bi se sukobljavale zbog razlicitog naziva,a i audio fajl ima naziv kao Railroad Crossing...sve sam sveo na isti naziv (nebitno je ovo uopste i onako me samo zanima ovo sa kamerama) pa cu sad vidjeti da stase desava,da i resetovao sam apk na pocetna podesavanja za svaki slucaj da krenem od defaulta.Javim rezultat

Kojim si programom pojacavao audio fajlove,da li tim programom mogu i da se pojacaju "ogg" fajlovi i da li moze ceo folder ili mora fajl po fajl?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.024
@Che_Guevara007
Oba programa urade isto.
Kao sto vidis na prilozenim fotografijama aplikacija preuzme vrijeme uredaja - Device time- i onda ga sinhronizuje sa npr. GPS-om. I poslije toga prikaze koliko je to odstupanje - Offset.
Nadalje, kada pokrenes navigaciju to vrijeme offseta se "uracunava" kod trazenja GPS signala i zato je i ubrzano povezivanje sa satelitima.
Da probas - rucno promijeni vrijeme na telefonu - uredaju da se razlikuje za npr. 1 min pa pusti ovu aplikaciju i ona ce prikazati kolika je ta razlika.
Sto je tacnije - pribliznije vrijeme uredaja sa stvarnim - tacnim vremenom to je Offset manji.
Nadam se da smo se razumjeli.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.024
@@Che_Guevara007

GPS_Time_01.png GPS_Time_02.png STS_01.png

Evo na istom uredaju ovaj - net.sourcewalker.gpstime-0.6.3 - ima sinhronizaciju na -0.035 sec a SmartTimeSync na +0.848 sec.
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Postavicu poslije linkove od 2 aplikacije kojima sam radio ponekad i dobro su se pokazale,bar za moje potrebe,moram prvo provjeriti da ti jednu predlozim kao favorit,cini mi se da jedna od njih moze uraditi konverziju i amplif audio fajlova grupno ali moram to provjeriti veceras.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ja sam hteo da ceo folder "voice" pojacam pa da dobijem jaci zvuk u celoj navigaciji pa bi mi trebao neki program koji bi mogao da to odradi ceo folder u kompletu a da ne moram da pojacavam zvaki fajl posebno jer ih ima 192.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
@Che_Guevara007
Oba programa urade isto.
Kao sto vidis na prilozenim fotografijama aplikacija preuzme vrijeme uredaja - Device time- i onda ga sinhronizuje sa npr. GPS-om. I poslije toga prikaze koliko je to odstupanje - Offset.
Nadalje, kada pokrenes navigaciju to vrijeme offseta se "uracunava" kod trazenja GPS signala i zato je i ubrzano povezivanje sa satelitima.
Da probas - rucno promijeni vrijeme na telefonu - uredaju da se razlikuje za npr. 1 min pa pusti ovu aplikaciju i ona ce prikazati kolika je ta razlika.
Sto je tacnije - pribliznije vrijeme uredaja sa stvarnim - tacnim vremenom to je Offset manji.
Nadam se da smo se razumjeli.
Ovo crveno sto sam postavio, to nisam znao, mislio sam da sama aplikacija ova za gps vreme promeni vreme u telefonu na gps vreme, sada je jasno.

@@Che_Guevara007

Pogledajte prilog 55695 Pogledajte prilog 55694 Pogledajte prilog 55693

Evo na istom uredaju ovaj - net.sourcewalker.gpstime-0.6.3 - ima sinhronizaciju na -0.035 sec a SmartTimeSync na +0.848 sec.
Da, napisao sam u editu prethodnog posta da sam probao na drugom uredjaju i da je razlika oko 500 milisekunde, ovde je nekih 800 milisekunde, relativno je, ali u granicama.
Inace, malo sam sada ovo pokusavao, brisao apk, podesavao sam drugacije vreme i sve do 2000 milisekundi barem kod mene navigacija se brzo nadje u trenutnoj poziciji.
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
GPS cip je cesto problem,ISTA ova navigacija iGO ISRAEL prebacim je sa kartice na bratov Samsung Duos,ista je rezolucija i sve bukvalno prekopiram osim naravno SAVE foldera,pokrenem je i locira ga u roku 2-3 sekunda dok meni treba nekad i 15-ak sekundi (Huawey Y-530),e sad posto mi tel. nije rootan nemam pristup gps.conf fajlu da ga preuredim.Inace moze i dva ista Duosa da ne rade isto,imao sam Huawei Sonic i sprzim mu maticnu (ne pitaj te zasto i kako,garancija je bila u pitanju) u servisu stave drugu i dobijem sledece,sa custom romom i starom maticnom takt procesora nije isao dalje od 749Mhz,rusio se,a sa novom moga sam ga dizati i preko 800Mhz,hocu reci da isti proizvodjac moze napraviti razlicite rezultate sa naocigled istim chipsetom.Malo sam otisao od teme ne zamjerite.
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Ja sam hteo da ceo folder "voice" pojacam pa da dobijem jaci zvuk u celoj navigaciji pa bi mi trebao neki program koji bi mogao da to odradi ceo folder u kompletu a da ne moram da pojacavam zvaki fajl posebno jer ih ima 192.

Ovo su neka 2 programcica koja su meni obavila dosta posla do sada:

1.
HTML:
http://www.eartmedia.com/audio-editor/

Sa ovim programom mozes svasta raditi sa audio fajlovima,isjecati,spajati,konvertovati,pojacavati zvuk,filtrirati... da ne pisem sad tutorial How to,nije mjesto za to (I OVAKO SE IZVINJAVAM ADMINU STO LIJEPIM STVARI MIMO TEME)

2. Ovim mozes konvertovati sve i svasta,audio,video,slike,takodje mozes isjecati,spajati,konvertovati naravno,pojacati zvuk sa samo malo siromasnijim opcijama u odnosu na program gore prednost mu je sto mozes grupno urediti audio i video fajle (copy\paste sve audio koje zelis a onda igra opcijama,da ne duljim mnogo istarazuj ;) )

HTML:
http://www.pcfreetime.com/

IZVINJAVAM SE ZA JOS JEDAN OFFTOPIC SA MOJE STRANE,NECE SE PONOVITI,OD SADA OVO PISEM NA PM!
 
Natrag
Top