Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

iGO Primo 2.4 Windows Mobile CE

• Začetnik teme vladcepesh
  • Datum pokretanja
kopca

kopca

Pored navedenog od Bocky72, Buildings i speedcam u jednom fajlu najviše poslije Dem fajla troše resurse, a moguće je da si stavio one speedcams iz HERE paketa ili speedcam u jednom fajlu što znači da je čitava Evropa
Jedino što sam ja pobornik da se ostavi HNR fajl jer on izračuna gotovo duplo brže rutu (računajući do Berna). Naravno da je višak ako se koriste zemlje samo ex Yu)

mightyoutlaw

mightyoutlaw

Član
Ma nije za mene, zamolio me ortak da mu zamenim ove krš fabričke i da mu ubacim igo i celu evropu.

Jel moze da bude do pogrešnog global.cfg-a? Posto u ovoj verziji od 20mb nije bio.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Bocky72

Bocky72

VIP
Nije bitno, bar ne bi trebalo da bude. Ako sumnjaš, a ti stavi osnovno - nemodifikovano izdanje.
Lično koristim onaj od 15-ak MB.

mightyoutlaw

mightyoutlaw

Član
Mislim da cu pokušati da ubacim neku stariju verziju primo-a. Kada sam samo mapu Srbije stavio, ponovo se desilo posle par rutiranja, gašenja, paljenja da izbacuje grešku low memory.

Probaću primo 1.2 a ako ni to neće stavicu mu igo8, ne mogu vise da se nerviram.

Izvinjavam se sto su moji postovi off, pa molim moderatora da obrise sve što misli da treba.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Bocky72

Bocky72

VIP
Nema šanse, postoji neki drugi problem. Drugarov tupavi Bear pa nosi P 2.4 vrlo komforno. Redosled sumnji:
  • prvenstveno mape. Tj sadržaj. Skini ti npr. lepo Srbiju i par njih (naš region) sa nekog drugog (torent) izvora
  • mogući drugi problem - SD kartica. Probaj sa nekom bržom.
  • kako konfigurišeš uređaj? Softver čita iz uređaja a mape sa kartice (trebalo bi ovako)? Ili sve sa kartice? Opet - potrebna je brza komunikacija kod iščitavanja.
  • Postoji mala mogućnost da mu je RAM memorija delimično neispravna.
  • I naravno, trebalo bi da je sys fajl adekvatno podešen, pretpostavljam da si toliko upućen, ali da napomenem...
Moderi će verovatno prebaciti ovu diskusiju tamo gde treba kada je završimo.

kopca

kopca

Postoji velika mogućnost da je RAM podešen i startuje ovako114085
a trebalo bi ovako:
114086
Ova je 128 RAM ali shvatićete poentu, i zato iGO8 light ima ovo u sys:

[debug]
reserve_memory=1835008
cache=262144

Nisam nikad isprobavao sa tim u Primo ali vrijedi pokušati, ja sam samo kod nekih mediona radio na drugi način ali radi samo kod nekih modela.
A ovo može se i ručno podesiti kada se stavi neki shell ili jednostavan SimpleShell i onda se ima pristup Control panelu/system/Memory

Ovo je sve malo komplikovanije i ne isplati se svakim paljenjem to raditi ali uspijeva

Najlakše staviti iGO8 light i nema tih problem

O

offline71

Da li može preporuka koja verzija,konkretno,za Mio Moov S505,probao tri sa ovih zadnjih linkova,ali ili vrši detekciju gps prijemnika unedogled,
ili je gps prijemnik isključen i ne može da se uključi.Hvala.

Bocky72

Bocky72

VIP
Uh, davno sam baratao sa njim, Tada je problem bio unlock, iGO nije. Visual GPS Unlock ili Easy Mio Moov Unlock završavaju posao. ili vidi ako @kopca ima neki u svojoj kolekciji.
iGO verzija nije bitna. Setuj mu ručno baud i port.
Postoji i mala šansa da uređaj brlja zbog resetovanja GPS sistema i ima problem sa tim...