Šta je novo?

iGO NextGen winCE6

Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
504
Vlad ja sam isprobao iGO Nextgen v9.19.2.543580 i dosta je zahtjevna (na Navigonu 8100 sa 128 MB ram bez buildinga i dem), sjeckala je i kočila užasno.

• Sviđa mi se
Reactions: WOB
UREDNIK
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
jesi testirao ovo gore. neki kažu da radi ali da tastatura nije dobra. ja sam im predložio da uzmu ux fajlove od starije verzije ako treba i data.zip.
nemam pna navigaciju a preko emulatora neće da se podigne.
ne mora da znači da je do ram memorije secka, možda ima previše ux dodataka više od originalnih.

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
855
Ja sam instalirao na Prestigio GeoVision 5120BTFM. UX folder sam "malo" prepakovao, tj. stavio sam onaj Skin_by_pongo iz Android-a, pobrisao sve dodatke koji su već sadržani u skinu i ne izgleda loše. Nisam još probao u vožnji, uskoro ću.
Ako radi "glatko", kačim sadržaj.

Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
504
Ja sam instalirao na Prestigio GeoVision 5120BTFM. UX folder sam "malo" prepakovao, tj. stavio sam onaj Skin_by_pongo iz Android-a, pobrisao sve dodatke koji su već sadržani u skinu i ne izgleda loše. Nisam još probao u vožnji, uskoro ću.
Ako radi "glatko", kačim sadržaj.

I meni je u početku glatko išlo dok malo ne zumiram out, ili zadam dužu rutu (kod kalkulacije do Njemačke trajalo je 15 min sa čestim zamrzavanjem)
Pa ako možeš isprobaj i ovo

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
855
Pa nisam planirao do Nemačke skoro, ali sam probao od Krnjače, pored Pionira, do Božidara Adžije i nazad do Pionira. Izračunavanje rute je brzo prošlo, vođenje i prikaz bez "zapinjanja", ali... :

- pritisak na bilo koji taster komandi zahteva 2-5 sekundi da se funkcija pokrene
- pozicija vozila "luta" levo-desno, na raskrsnici se obično izgubi.

Nije do uređaja, jer Primo 2.4 to ne radi (mada i on ponekad zapinje kod pritiskanja tastera).

Još malo da probam, pa da dam ocenu.

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
855
Probao sam dve varijante rutiranja.
1. od BG do Kefalonije
2. od BG do Wolfsburga, DE

U oba slučaja, rutiranje je trajalo oko 15-20 sekundi, ali kada se odabere funkcija Alternativne rute...:

Za Kefaloniju sam prvu alternativu čekao 1 minut, a sve ostale još tridesetak sekundi.
Za WOB, prva alternativa je "izašla" posle 2 minuta, treća 2 minuta nakon nje, ostale na po 30-60 sekundi.
Primo 2.4 (za koji smatram da je prezahtevan za moj uređaj, 500MHz, 128RAM) to "odradi" mnogo brže.

U obe varijante, prvi klik na neki od funkcijskih tastera zahteva 2-5 sekundi reakcije (taster se "zasivi", ali se ništa ne dešava), posle toga sve radi više manje glatko. Mada mislim da veliki "problem" u pozivanju komandi čini i to što je ekran navigacije rezistivan, pa mora da se PRITISNE

Još jednom da ponovim, što se tiče vođenja po ruti, tu nema nikakvih seckanja, ali ima gubljenja na raskrsnicama, jer stvarna pozicija (plava tačkica) nije baš na pravom mestu. Doduše, vidim na drugim temama da se i NextGen na Androidu slično ponaša.

IZMENA: od kada sam dodao HNR fajlove, rutiranje je postalo znatno sporije.

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
504
Ako praviš rutu do Njemačke najbolje je imati FullEurope.hnr

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
855
Ma ubacio sam Full Europe ...
Da citiram pametnije "Slažem se da to čudo proradi. Velike smo pare uložili, ali ne dozvoljavam da se učite na mom dedici. Spalite prvo nekog drugog, da visimo kako to radi ..."

Program je OK, ali kao i svaki novi, za novije uređaje, neke ZENEC ili AudioSources Kineze BuiltIn uređaje za automobile.

Pokrenuo sam ponovo Primo na svom uređaju i oduševio se kako brzo radi. Da nisam stavljao NextGen, ne bih ni znao koliko je Primo + Dimka dobar.