iGO NextGen SKOCKANE VERZIJE

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Pa nije ista, ni aplikacije nisu iste, a ne pretrazuje se ni isti sadrzaj za Lunu imamo samo HERE a NextGen ima i TomTom bitno da je efekat pretrage isti da se pretraga vrsi u svim kategorijama.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Luna radi dosta dobro ali podešavanja moram da radim posle svakog startovanja.
To znaci:
-da je nisi instalirao kako treba (unapred podesen save folder (ako se obrise save folder pocetno podesavanje stalno vraca na pocetak po svakom sledecem restartu) problem sa dozvolom pisanja na SDCard), ili

-ne sacuvas podesavanja po zavrsenom podesavanju:
Vazi za pojedine opcije cak i za NextGen a za Lunu je OBAVEZNO, po zavrsenom podesavanju kliknes na Meni/Restart/U Redu da bi resetovao uredjaj i da bi podesavanja bila sacuvana.

Pretpostavljam da je ovom slucaju problem broj dva (pod uslovom da je uputstvo za instalaciju ispostovano)...
Vise puta diskutovano, napomenuto i objasnjeno. ;)

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruka
6
Здраво свима,
да ли неко зна како се зове овај приказ? Као да је неки скринсејвер?
Да ли је могуће искључити га у подешавањима, тако да се сво време види мапа?
Где?
Хвала унапред
 

Prilozi

  • Screenshot_20230508_181507_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    Screenshot_20230508_181507_com.nng.igoprimoisrael.javaclient.jpg
    17,9 KB · Pregleda: 30
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Здраво свима,
да ли неко зна како се зове овај приказ? Као да је неки скринсејвер?
Да ли је могуће искључити га у подешавањима, тако да се сво време види мапа?
Где?
Хвала унапред
To ti je jedan od navigacionih modova.
Podesavas na putanji Meni/Podesavanja/Pregle-Izgled Navigacije/Odaberite navigacioni mod.

Medjutim na osnovu postavljenih pitanja moze se doci do zakljucka da je bolje da uzmes neku od gotovih SKOCKANIH verzija...
 
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruka
6
тренутно је подешено "подразумевани навигациони мод", и види се такав екран.
шта требам да изаберем?
(има и "мод подељеног екрана" и "мод скрените према начину скретања")
Пробао бих и сам, само наредних пар дана ћу се возити по граду, а овај екран укључује када дуже време не мењам правац (када се вози путем ван града, а не по улицама...)
верзија јесте скоцкана

iGO_Israel_NG_obican_glas_Danica_06.05.2022-JEDNA_PARTICIJA.RAR
 
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruka
6
Након краћег градског испробавања, закључак је да је горе приказан снимак екрана у ствари "мод скрените према начину скретања" - дакле - скроз црн екран без мапе са брзином и стрелицама.
"мод подељеног екрана" је приказ у коме (као што назив каже) подели екран на пола, на једном је мапа а на другом као ова слика изнад.
"Подразумевани навигациони мод" је онај који приказује целу мапу. Проблем је што када се дуже време вози без скретања, навигација сама укључи тај "мод скрените према начину скретања".
То је са једне стране логично - нема раскрсница па нема потребе видети мапу.
Са друге стране, када ноћу, по лошем времену возите путем којим никада нисте прошли, веома је згодно да се баци поглед на навигацију д би се стекао утисак шта вас чека испред - оштра кривина, нпр.
Ја верујем да у sys.Txt постоји нека команда која може да искључи то аутоматско укључивање, као типа:
AutoTurnByTurMode=0.
Мало је незфодно што ја у оквиру скоцкане навигације немам енглески језик па и не знам тачни израз за овај мод приказа, па не могу ни да експериментишем ни да претражим нет за могућим решењем.
Ако нека добра душа нађе за сходно да,ми кажте енглески ираз за овај мод био бих захвалан, ако не - мораћу да инсталирам...
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Проблем је што када се дуже време вози без скретања, навигација сама укључи тај "мод скрените према начину скретања".
<layer ui_NavSetMapMode z=45>
<DIV class="list">
<RADIO class="listitem navset" top=0 bottom=75% text="Navigation Default Mode" groupmodel="lua.map.mode" var=0/>
<RADIO class="listitem navset" top=25% bottom=50% text="Navigation Splitscreen Mode" groupmodel="lua.map.mode" var=1/>
<RADIO class="listitem navset" top=50% bottom=25% text="Navigation Turn By Turn Mode" groupmodel="lua.map.mode" var=2/>
</DIV>
</layer>

trazi vezu ka *.lua konkretno ui_NavSetMapMode.
 
Natrag
Top