iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Evo ga iGO PAL 9.18.27.719974 - SD,sve se stavlja u mapu koja se zove

SD : Android/data/com.nng.igo.primong.palestine/files/iGO_Pal

Kod:
https://1fichier.com/?ka7y2xfhyf]iGO PAL 9.18.27.719974_SD.rar

kad se instalira ako neće da radi razlog je što nema niti jedan jezik u navigaciji kao niti mape i ostalo znači staviš u bazu jezik glas mape i radi bez greške
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
12
U opcije za rutu iskljucis Makadam a za rutu podesis Naj laksa ruta
Makadam je bio isključen ,a i da je bio uključen -greška je u karti.Nacrtano je da se taj put spaja sa Obrenovačkim putom,a u stvari on prolazi ISPOD puta i završava u njivi.Ja tuda sigurno neću ići jer znam za problem ali šta ćemo sa onima koji idu NAJKRAĆIM putom?Karta je problem i treba je prepraviti da ljudi ne bi završavali u njivi.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
Makadam je bio isključen ,a i da je bio uključen -greška je u karti.Nacrtano je da se taj put spaja sa Obrenovačkim putom,a u stvari on prolazi ISPOD puta i završava u njivi.Ja tuda sigurno neću ići jer znam za problem ali šta ćemo sa onima koji idu NAJKRAĆIM putom?Karta je problem i treba je prepraviti da ljudi ne bi završavali u njivi.
E vidis to je problem informisanosti.
Da si procitao temu iz pocetka naisao bi na post:
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-skockane-verzije.749530/page-8#post-2190172
i sve bi ti bilo jano.
O tome je pisano na milion mesta ne samo u ovoj temi vec i u ostalim ali treba puno citati...
EDIT:
Ili mozda ovde:
Pitanje:
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-223#post-2222369
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-223#post-2222493
Odgovor:
http://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/page-224#post-2222617
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
KRATKA RUTA u iGO navigaciji sa HERE mapom nikada nije dobra !
Prilikom rutiranja od Čačka do Surčina,sa HERE mapom,navigacija me ispred Lipovačkih šuma usmerava na Veliku Moštanicu,a zatim da izađem na Obrenovački put.Problem je što taj put ne vodi na Obrenovački nego ispod njega u -njive!Imao sam to iskustvo sa "WAZE"mapom ali smo odmah ispravili.
Makadam je bio isključen ,a i da je bio uključen -greška je u karti.Nacrtano je da se taj put spaja sa Obrenovačkim putom,a u stvari on prolazi ISPOD puta i završava u njivi.Ja tuda sigurno neću ići jer znam za problem ali šta ćemo sa onima koji idu NAJKRAĆIM putom?Karta je problem i treba je prepraviti da ljudi ne bi završavali u njivi.
[B]@DULE032[/B] , pošto i ja sarađujem sa HERE kancelarijom, želeo bih da ovo analiziram i da im pošaljem mejl da isprave eventualnu grešku. Istini za volju, ja tu grešku ne vidim, bar ne na tvojoj slici. Naravno, ako želiš ti da pošalješ sugestiju HERE kancelariji, odradi to sam.
Nisam baš potpuno shvatio zbog čega i ti smatraš da je rutiranje s HERE mapom, opcija NAJKRAĆA RUTA, loše. Inače, ja smatram da jeste loše ! Zato bih te zamolio da preciziraš :

1) Koju iGO verziju koristiš i sa kojim izdanjem HERE mape si primetio pomenuti nedostatak.
2) Na slici u prilogu, "New_Picture HERE", rekao bih da se radi o Ulici Blagoja Rankovića, a ona se nalazi na području Umke. Ta slika je identična tvojoj "New_Picture" iz posta #220.
3) Ja sam probao na iGO Israel, mapa HERE_2017.Q3 i, kao što se može videti u slikama u prilogu, ne uspevam da "nateram" navigaciju da rutira u njivu. Inače, mislim da ne postoji spoj te ulice na Obrenovčki put... Kao što si rekao, ona prolazi ispod i zaista završava u njivi... Početna tačka mi je Blagoja Rankovića 20 a destinacija Surčin ili lokacija na Obrenavačkom drumu.

Dakle, pokušaj da u sobnim uslovima postaviš rutu i skrinšotovima pokažeš gde i kako greši HERE mapa.

EDIT
Pošto @DULE032 očigledno bolje poznaje put pored (preko) Velike Moštanice, pogledao sam još malo jer sam i ja čuo kakva je situacija u Ostružnici. Našao sam da se do Ostružnice može stići (pitanje da li može) i na 2 načina koje mapa HERE nudi ako se izabere KRATKA RUTA. To je situacija kada iGO navigacija na Ibarskoj magistali, posle Meljaka, nudi skretanje ka Velikoj Moštanici. Ukoliko se i može, dodate slike u prilogu, to su neke staze, koje se nikako ne mogu nazvati putem. I zaključak : iGO navigacije, HERE mapa i KRATKA RUTA nikako ne mogu zajedno ! Jer se i na ovom primeru, kao i na mom (Bgd - Kosovska Mitrovica) vidi da takva ruta u večini slučajeva nije uopšte upotrebljiva. Navigacija nepotrebno skraćuje i skreće s glavnog puta na neke kraće ali sumnjive "saobraćajnice". To je zaključio i kolega @Mapkc . Ali, to znači da ne stoji ni preporuka kolege @BlackBeetle da se KRATKA RUTA ne koristi samo u velikim gradovima, ali da je, citiram, "Dobra je za dugačke rute". Kratka ruta u iGO navigaciji sa HERE mapom nikada nije dobra !
 

Prilozi

  • New_Picture.jpg
    New_Picture.jpg
    31,7 KB · Pregleda: 34
  • New_Picture HERE.jpg
    New_Picture HERE.jpg
    485,1 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_2017-12-06-10-04-52.png
    Screenshot_2017-12-06-10-04-52.png
    344,3 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_2017-12-06-10-05-44.png
    Screenshot_2017-12-06-10-05-44.png
    149 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_2017-12-06-10-08-35.png
    Screenshot_2017-12-06-10-08-35.png
    200,2 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_2017-12-06-10-08-52.png
    Screenshot_2017-12-06-10-08-52.png
    184,3 KB · Pregleda: 32
  • Meljak - Ostruznica.png
    Meljak - Ostruznica.png
    426,7 KB · Pregleda: 28
  • Preko Velike Mostanice 1.png
    Preko Velike Mostanice 1.png
    387,1 KB · Pregleda: 26
  • Preko Velike Mostanice 2.png
    Preko Velike Mostanice 2.png
    426,1 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.06.2014
Poruka
12
Jel moze neko da me uputi na temu ili stranicu vezano za najnovije mape Here 2017. Q3, mada mi ne treba karta cele evrope, ona od 6gb mi je prevelika. Hvala
 
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruka
35
Jel se desava nekom da mu nextgen daje samo crn ekran? Prilikom instalacije,pokrene download i tu se zakuca. Android 8.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruka
35
Nije do toga, samo internu i imam. Prilikom prve instalacije radi,a cim ugasim telefon i probam ponovo kad ga upalim,ne radi
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
A koji NG koristiš? Neki skin možda? Koji mobilni? Ako je Samsung isključi onaj njegovi tupavi smart manager. Da nemaš neki kliner isl?
Probaj sa novijim čistim izdanjem ako ga ima, vidi u podešavanjima androida da eventualno dodeliš neke dodatne privilegije progarmu...itd.
 
Natrag
Top