iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
wob,pa sve si im tajne odao :dance2:

s tim da nakon ove izmene sa total komanderom koju si naveo aplikacija nece da se instalira. mora da se potpise.
e sad krece prava zabava na forumu,kad drugari krenu da prckaju po apk,bice ludo i veselo i tek ce da se zakomplikuje tema.
dobro je da si na kraju napisao vaznu napomenu. nadam se da ce da stignu dotle da procitaju.
:gl_sigh::dance2::roll:
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
wob,pa sve si im tajne odao :dance2:

s tim da nakon ove izmene sa total komanderom koju si naveo aplikacija nece da se instalira. mora da se potpise.
e sad krece prava zabava na forumu,kad drugari krenu da prckaju po apk,bice ludo i veselo i tek ce da se zakomplikuje tema.
dobro je da si na kraju napisao vaznu napomenu. nadam se da ce da stignu dotle da procitaju.
:gl_sigh::dance2::roll:
Pa nisu to nikakve tajne, to je samo šminka!
Što se tiče izmena sa Total Commanderom, i ja sam bio siguran na početku da ne može, ali sam probao TC na Androidu, sve radi baš kako sam napisao i apk može da se instalira.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
Evo danima se bavimo svim i svacim ali o sustini ni rijeci.
Najbitnije je kako se aplikacija zove.
A da se nesto sustinski uradi da navigacija bolje radi - ni rijeci.
Ljudi koji pripreme neke izmjene u samoj navigaciji za svoj trud su najmanje nagradeni.
Verzija koju sam postavio u # 1116 osim "imena" ima mnogo bitnije nove mogucnosti koje je jedan nas clan "ugradio" ali to nije bitno?
Za ubuduce ostaje dilema da li se "isplati" vise sve ovo sto radim.
Srecan put.
 
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
Evo danima se bavimo svim i svacim ali o sustini ni rijeci.
Najbitnije je kako se aplikacija zove.
A da se nesto sustinski uradi da navigacija bolje radi - ni rijeci.
Ljudi koji pripreme neke izmjene u samoj navigaciji za svoj trud su najmanje nagradeni.
Verzija koju sam postavio u # 1116 osim "imena" ima mnogo bitnije nove mogucnosti koje je jedan nas clan "ugradio" ali to nije bitno?
Za ubuduce ostaje dilema da li se "isplati" vise sve ovo sto radim.
Srecan put.
pa problem i jeste u tome sto je nas covek prepravio arimijev apk da bude bolji,a to se ocigledno nekom ko uredjuje teme ne svidja. mislim da bi vas dvojica urednika trebalo da se dogovorite o tome i da na prvoj strani napravite post takav gde se nalaze sve verzije sa objasnjenjima kao sto je na drugim forumima,pa nek ljudi skidaju sami sta hoce i vide koje aplikacije su bolje.
 
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
Što se tiče izmena sa Total Commanderom, i ja sam bio siguran na početku da ne može, ali sam proverio, na Android TC, sve radi baš kako sam napisao i apk može da se instalira, probano. Nisam verovao, ali radi. I za sys-txt i za aa sa licencama.

P.S. Izmenio sam postove za napomenama!!!

kod mene ne radi dok se naknadno ne potpise apk nakon izmena. i ja kotistim tc na telefonu. jel ti je rutovan tel
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
moj jeste. ili je to,ili si nesto kliknuo u tc sto ja nisam,ili je mozda do androida. ja sam probao i na lolipopu i na mm. aj videcemo kako ce biti kod ostalih koji probaju tutorijal.
Ja sam još uvek na KK 4.4.2.
Izmenu radim isključivo sa Totalcmd-Editor
Screenshot_2016-04-14-13-59-44.png
Izmenu apk preko TC sam danas prvi put probao.
Inače koristim APK Editor.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
A što se tiče iGO_Basar i iGO_NextGen i iGO_Avic ili iGO data foldera, pobogu.
Svako neka pravi šta želi:
Potrebno je instalirati na svom telefonu Total Commander sa PlayStore
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander

Zatim u TC kliknuti na željeni apk fajl i odabrati opciju Open as ZIP
Pogledajte prilog 91684
Zatim dalje otvarati foldere /res/raw/, u kome se nalazi "originalni" sys.txt
Držati prstom sys.txt, dok se ne otvori funkcijski izbornik i odabrati Unpack+Open with
Pogledajte prilog 91687
Otvoriti sys.txt sa Totalcmd-Editor

Kada vam se otvori sys.txt u Editoru, pronaći i promeniti i/ili dodati zapis
[folder]
data_folder_name="iGO_Basar"
Pogledajte prilog 91686
(ovo pod navodnicima možete nazvati kako god vam je volja, to će biti naziv data foldera u kome će program tražiti podatke!!! Možete ga nazvati, "SerbianForum" ako želite, ili "jbni_iGO", osnovni "originalni" iGO će raditi bez greške, ali moguće da neki modifikovani ux dodaci (by Arimi, skin changer, map changer itd) neće)

Kada završite izmene u sys.txt, kliknite na simbol diskete gore, dobićete potvrdu da je fajl snimljen u neki temp folder.
Tasterom Back napustite editor. Prilikom izlaska dobićete pitanje, da li izmenjeni sys.txt želite da re-pakujete, recite yes
Pogledajte prilog 91685

Nakon toga spakujte iGO sadržaj u data folder sa nazivom koji ste mu dali i pokrenite instalaciju apk fajla u kome ste izmenili sys.txt

I to je TO, sva mudrost ovog sveta oko jbnog data foldera!!!

VAŽNA NAPOMENA:
Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!


Ukoliko želite dalje da "komplikujte" stvari, pa da recimo iGO_Basar instalirate kao iGO_Avic, onda morate promeniti data package name APK fajla, za šta vam je potrebna instalacija APK editora
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.heagoo.apkeditor.pro
Kada pokrenete APK Editor, odaberite opciju Select an APK File
Pogledajte prilog 91690
a zatim npr. opciju Common Edit
Pogledajte prilog 91689
Tu možete promeini ime aplikacije, kako će se ona prikazivati na vašem telefonu, ali i Package Name
Pogledajte prilog 91688
Package Name je u stvari naziv sistemskog foldera, u kome je instaliran osnovni program, u root-u memorije telefona.
Za Basar je to //data/data/com.basarsoft.igonextgen.javaclient/
Za Avic je //data/data/jp.pioneer.mbg.avicsync/
E tu u Basar APK upišiti Avic Package Name, i Basar verzija će biti instalirana kao Update postojećeg AvicSync-a!?!

Možete promeniti i ikonicu aplikacije, tako što kliknete u APK Editoru na ikonicu programa i otvara vam se explororer, da odaberete neku od sličica koje ste ranije pripremili
Pogledajte prilog 91683

Na kraju kliknete na save i APK Editor će vam napraviti novi APK fajl, sa unetim izmenama, koji možete instalirati na vašem telefonu

VAŽNA NAPOMENA:

Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!

Linkove stavljaj u code

Ova verzija APK Editor Pro sa google stora se placa
EVO PRO VERZIJE BESPLATNO
Kod:
http://rahullah.store.aptoide.com/app/market/com.gmail.heagoo.apkeditor.pro/48/18619736/APK+Editor+Pro
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Mislim da i dalje ne citate pazljivo! Postoje 2 razlicita apk fajla za verziju iGO Basarsoft:

PRVA verzija koju je ponudio @vladcepesh iz prvog posta ovde teme - root folder iGO_Basar (#1111)
basarsoft_nextgen_v9.18.27.627562_gx.apk


DRUGA verzija koju je ponudio @nenadsenn - root folder iGO (#1116)
iGO_9.18.27.627562_crk_2_patch_gx.apk

Za ovaj apk nenadsenn kaze sledece:
Koriscen patch od gx. Root folder preimenovati u - iGO.
Obrisati folder sa licencama jer su u APK sve licence za otkljucavanje svih NNG fajlova.
Primo 2.4 je dobio konkurenciju jer ova verzija ce raditi sa svim novim mapama.

@vladcepesh

Mislim da je dovoljno da se u prvi post doda iGO_9.18.27.627562_crk_2_patch_gx.apk (samo je potrebno postojeci folder iGO_Basar preimenovati u iGO) i dati dodatno objasnjenje da ne bi vise unosilo zabunu medju clanove.


EDIT:
Ko zeli na telefonu da ima i Primo i Basar neka koristi apk iz PRVE verzije (folder iGO_Basar), za DRUGU verziju (folder iGO) mozete na telefonu imati Basar i Pioneer verziju
A što se tiče iGO_Basar i iGO_NextGen i iGO_Avic ili iGO data foldera, pobogu.
Svako neka pravi šta želi:
Potrebno je instalirati na svom telefonu Total Commander sa PlayStore
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander

Zatim u TC kliknuti na željeni apk fajl i odabrati opciju Open as ZIP
Pogledajte prilog 91684
Zatim dalje otvarati foldere /res/raw/, u kome se nalazi "originalni" sys.txt
Držati prstom sys.txt, dok se ne otvori funkcijski izbornik i odabrati Unpack+Open with
Pogledajte prilog 91687
Otvoriti sys.txt sa Totalcmd-Editor

Kada vam se otvori sys.txt u Editoru, pronaći i promeniti i/ili dodati zapis
[folder]
data_folder_name="iGO_Basar"
Pogledajte prilog 91686
(ovo pod navodnicima možete nazvati kako god vam je volja, to će biti naziv data foldera u kome će program tražiti podatke!!! Možete ga nazvati, "SerbianForum" ako želite, ili "jbni_iGO", osnovni "originalni" iGO će raditi bez greške, ali moguće da neki modifikovani ux dodaci (by Arimi, skin changer, map changer itd) neće)

Kada završite izmene u sys.txt, kliknite na simbol diskete gore, dobićete potvrdu da je fajl snimljen u neki temp folder.
Tasterom Back napustite editor. Prilikom izlaska dobićete pitanje, da li izmenjeni sys.txt želite da re-pakujete, recite yes
Pogledajte prilog 91685

Nakon toga spakujte iGO sadržaj u data folder sa nazivom koji ste mu dali i pokrenite instalaciju apk fajla u kome ste izmenili sys.txt

I to je TO, sva mudrost ovog sveta oko jbnog data foldera!!!

VAŽNA NAPOMENA:
Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!


Ukoliko želite dalje da "komplikujte" stvari, pa da recimo iGO_Basar instalirate kao iGO_Avic, onda morate promeniti data package name APK fajla, za šta vam je potrebna instalacija APK editora
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.heagoo.apkeditor.pro
Kada pokrenete APK Editor, odaberite opciju Select an APK File
Pogledajte prilog 91690
a zatim npr. opciju Common Edit
Pogledajte prilog 91689
Tu možete promeini ime aplikacije, kako će se ona prikazivati na vašem telefonu, ali i Package Name
Pogledajte prilog 91688
Package Name je u stvari naziv sistemskog foldera, u kome je instaliran osnovni program, u root-u memorije telefona.
Za Basar je to //data/data/com.basarsoft.igonextgen.javaclient/
Za Avic je //data/data/jp.pioneer.mbg.avicsync/
E tu u Basar APK upišiti Avic Package Name, i Basar verzija će biti instalirana kao Update postojećeg AvicSync-a!?!

Možete promeniti i ikonicu aplikacije, tako što kliknete u APK Editoru na ikonicu programa i otvara vam se explororer, da odaberete neku od sličica koje ste ranije pripremili
Pogledajte prilog 91683

Na kraju kliknete na save i APK Editor će vam napraviti novi APK fajl, sa unetim izmenama, koji možete instalirati na vašem telefonu

VAŽNA NAPOMENA:

Ako niste razumeli makar jednu rečenicu u svemu ovom što sam napisao, NEMOJTE TO DA RADITE!!!!

Linkove stavljaj u code
(sorry, zaboravio sam)
Ti kao da praviš atomsku,a ne radiš obično editovanje apk.fajla:D
Ovo"NEMOJTE TO DA RADITE!!!! me stvarno plaši
 
Natrag
Top