iGO NextGen Navigacija

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
U prethodnim postovima bilo je dosta pitanja i odgovora na temu TMC servisa.
Ovim postom zakljucujemo te "rasprave" jer je svima jasan nacin kako i gdje koristiti ove servise zahvaljujuci svim clanovima koji su dali svoj doprinos da se sve dileme razjasne.
Eventualni dalji postovi koji ne sadrze konkretna zapazanja u samom koriscenju funkcije TMC bit ce brisani.
Evo konkretno zapažanje, ako već nije i napisano ovde, kao zaključak (proveren).

Ako u iGO NextGen (Avic) u sys.txt imate upisane sledeće redove

Kod:
[network]
available=1
 
[http]
enabled=1
can_use_native_api=0
 
[tmc.src.http]
enabled="1"
 
[tmc-http]
enabled=1
profile_name="nng-igo-tmc-iphone"
profile_version=2
udp.enabled=0


i ako u folder license kopirate svih 51 lyc fajlova (u principu, nisu potrebni svi, ali me mrzi da ih selektujem)


radiće vam "TMC", tj Online informacije o saobraćaju u EU, u zemljama koje to imaju.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Evo update licenci za Here 2015.Q2 i Q3, TomTom_2015.06 i 09., koje pokrivaju i raster karte, reljefe, poi, building, hnr, ftr, itd. + 5 licenci za TMC fajlove. (kome ne trebaju tmc fajlovi, nema potrebe da dodaje ove licence). Mozda ce neko reci da je potrebno jos licenci za razne dodatke, ovo je moj izbor i kod mene radi savrseno. Pozz.
 

Prilozi

  • license.zip
    28,6 KB · Pregleda: 75
  • license TMC.zip
    11,4 KB · Pregleda: 58
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Dali postoji mogucnost sacuvati podesavanja ove nove iGO_Avic_9.18.28.624772 (Jan 14 2015).
Problem je sledeci:
Imam instalirane obe apk, iGO Primo Israel 9.6.29.625822 (Jan 19 2016) i iGO_Avic_9.18.28.624772 (Jan 14 2015). Obe su na sd card. Primo je u folderu iGO a Avic u folderu iGO_Avic. Rade bez problema obadve sem onog upozorenja o neregistrovanom telefonu pri prelasku sa Primo na Avic ali kada se jednom procita poruka ona nestane i to je to do sledeceg pokretanja Primo. E sad problem. Sacuvam obadva root foldera iGO i iGO_Avic kompletne sa save folderima znaci sve. Ne deinstaliram ni jednu apk. Formatiram sd card. Vratim foldere na sd card iGO i iGO_Avic kompletne. Samo pokrenem apk posto su vec instalirane. iGO Primo se odmah pokrene sa svim sacuvanim podesavanjima i nista ne pita. iGO_Avic i pored toga sto ima save folder i sto je sve vec podeseno pokrece ono inicijalno podesavanje i kada se podigne sve je na default pa mora sve od pocetke. Sa ranijim verzijama nextgen ovog problema nije bilo. Predpostavljam da postoji jos neki podatak koji treba sacuvati.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ne mogu nikako da namestim onu vremensku prognozu da pokazuje na displeju.
sve namestim u podešavanju, ux, weather service pokaže temperaturu ali se ne prikazuje na displeju iznad brzine
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
Da li si prvo pokrenuo Weather service pa onda samu navigaciju?
Da li si u - Podesavanja - Vremenska prognoza - Choice sky aktivirao?
Da li si brisao postojeci - weather.zip?
001.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
da prvo weather service piše temperatura , pritisak i sve ostalo
da choice sky aktivirao obe te opcije su aktivne
weather zip je u ux folderu neaktivan
imam weather_ng_pongo.zip pošto imam taj skin
ali neće ni jedna kombinacija.

--------------------------------------------------------------------------

Edit: nešto sam kombinovao kombinovao i preombinovao.
aj nekako uploaduj taj što ti imaš samo bez karti, bez, voice, bez global_cfg itd

iz foldera content ne znam šta bi značajno trebalo a što već nemam.
ako nešto treba upakuj
samo ove varijante i
ui_nextgen
ux
ux_alt
ux_default

save
save_alt
save_default

data.zip i sys.txt
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
Ja sam brisao - weather.zip.
Provjeri poslije zatvaranja navigacije da li imas u -
save/profiles/01/userlists/weather.txt Ako nemas onda putanja nije dobro namjestena.
Edit
I jos provjeri da li ti je u Podesavanja - Vremenska prognoza - aktivno - Weather cockpit. Mora biti - ON.
Imas li u ux folderu - scheme_sky.zip?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
ovo sto koristite nije originalno vreme iz nextgena,jer za njega trazi licence vec je neki modifikovan ux,ili skin fajl?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
ovo sto koristite nije originalno vreme iz nextgena,jer za njega trazi licence vec je neki modifikovan ux,ili skin fajl?

Postoji apk - Weather service - koji kada "skine' vrijeme ga integrise u navigaciju.
Uz to idu - weather_ng_pongo.zip i scheme_sky.zip - i nove seme.
Sve ovo koristim uz skin - Pongo.
 
Natrag
Top