iGO NextGen Navigacija

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Ne "mora da radi".
Nije problem android, problem je dinamička rezolucija ekrana kad se mob rasklopi, a takođe i prevelika širina (u pixelima 1768). Pa skaliranje sa jednog na drugi ekran ...
Možda bi moglo da se to fixira/adaptira u setovanjima samog uređaja, nisam imao prilike da čačkam kroz njegove opcije tako da ne mogu da tvrdim.
Može da bude problem i sam UI, mogu da budu problem Samsungove gluposti od preinstaliranog softvera, može još dosta toga ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Moze li neko da mi objasni?? Na iGO PAL kad krene navigacija sve mi se pojavljuje neki bijeli ekran, na sredinu brzina i u lijevom uglu sledece skretanje i nista ne vidim od mape dok ne taknem ekran! Na sanse da umijem isklj to
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ne "mora da radi".
Verujem samo sto ja licno nisam imao problema ni sa jednim uredjajem do sad.
Ja koristim iskljucivo Samsung pretezno iz serije Galaxy S.
Kod sebe trenutno imam SamsungGalaxy, S2, S3, S4, S5, S7, S21, A5 tablete Tab2, Tab3 (7 i 10inch), na Android 4.4.1 pa sve do 12 probao sam i na par LG telefona i uvek ali uvek su i NextGen i Luna radili bez ikakvih problema.
Jedino se desavalo da na ovim tabletima budu na primer sitne tipke i meni zbog velicine i rezolucije ekrana ali nista posebno sto dpi i base_dpi ne moze da resi.
Pa na onom drugom forumu dobijem PP od lika kaze ne radi ni NextGen ni Luna na GalaxyS21.
Ja kod sebe na identicnom uredjaju instaliram snimim video i kod mene sve savrseno radi, posaljem mu on odgleda odradi isto sve i kaze opet nece, ajde sad budi pametan. I dal je realno da kod mene radi a kod njega na identicnom uredjaju nece.

Jedino nisam probao na ovim kineskim telefonima kao sto su wiko, miko, meizu, ksiaomi, vivo, zte, tlc, ovi sto im imena zvuce ko da se radi o nekoj pumpi za vodu a ne o pametnom telefonu, ali na njih realno i ne mozemo da racunamo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2011
Poruka
14
Verujem samo sto ja licno nisam imao problema ni sa jednim uredjajem do sad.
Ja koristim iskljucivo Samsung pretezno iz serije Galaxy S.
Kod sebe trenutno imam SamsungGalaxy, S2, S3, S4, S5, S7, S21, A5 tablete Tab2, Tab3 (7 i 10inch), na Android 4.4.1 pa sve do 12 probao sam i na par LG telefona i uvek ali uvek su i NextGen i Luna radili bez ikakvih problema.
Jedino se desavalo da na ovim tabletima budu na primer sitne tipke i meni zbog velicine i rezolucije ekrana ali nista posebno sto dpi i base_dpi ne moze da resi.
Pa na onom drugom forumu dobijem PP od lika kaze ne radi ni NextGen ni Luna na GalaxyS21.
Ja kod sebe na identicnom uredjaju instaliram snimim video i kod mene sve savrseno radi, posaljem mu on odgleda odradi isto sve i kaze opet nece, ajde sad budi pametan. I dal je realno da kod mene radi a kod njega na identicnom uredjaju nece.

Jedino nisam probao na ovim kineskim telefonima kao sto su wiko, miko, meizu, ksiaomi, vivo, zte, tlc, ovi sto im imena zvuce ko da se radi o nekoj pumpi za vodu a ne o pametnom telefonu, ali na njih realno i ne mozemo da racunamo.
Ma ovo je posebna prica,gosn Bocky je u pravu,brdo aplikacija tu brlja,sto je razumljivo ako sklapas i preklapas ekran dok radi app,ali probao sam sve fore,jebena je to masina,a nicemu ne sluzi osim da se kurcis i gledas klipove na velikom ekranu hahaha
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Verujem samo sto ja licno nisam imao problema ni sa jednim uredjajem do sad.
Ja koristim iskljucivo Samsung pretezno iz serije Galaxy S.
.......
Pa na onom drugom forumu dobijem PP od lika kaze ne radi ni NextGen ni Luna na GalaxyS21.
Ja kod sebe na identicnom uredjaju instaliram snimim video i kod mene sve savrseno radi, posaljem mu on odgleda odradi isto sve i kaze opet nece, ajde sad budi pametan. I dal je realno da kod mene radi a kod njega na identicnom uredjaju nece.
....
Jedino nisam probao na ovim kineskim telefonima kao sto su wiko, miko, meizu, ksiaomi, vivo, zte, tlc, ovi sto im imena zvuce ko da se radi o nekoj pumpi za vodu a ne o pametnom telefonu, ali na njih realno i ne mozemo da racunamo.
Ja jesam, ništa čudno sa obzirom kolika količina uređaja različitih proizvođača i modela je prošla kroz moje ruke. Rešavao sam ih, sve, većinu bez muke, neke sa manje neke sa više.
...
Softver. Može da bude nekoliko uzroka.
Ili je firmver za neko drugo tržište/mrežu, ili ima instaliran neki dodatak/kliner/antivirus isl, koji i naravno nemaš, ili su kod njega uključene sve one zaštite (kod ogromne većine korisnika jeste).
...
Nimalo ne treba podcenjivati Kineze. Mnogi su prevazišli velika imena na ovom polju, Xiaomi naročito. TCL je OEM proizvođač za mnoge druge, ZTE je poludržavni... U opštim komunikacionim tehnologijama Huawei je najveći na svetskom nivou.
Btw, i iPhone se pravi u Kini, zar ne. A uzgred, Samsung za Koreansko tržište fizički i softverski je skroz različit od Sasmunga za ostatak sveta, na stranu što se model za USA često hardverski razlikuje od njih.

Samo jednu opasku ću staviti na celu ovu priču - od kada sam saznao čega sve ima u Samsungovom softveru, to g*vno neći nikada više kupiti niti ga ikome preporučujem. LG je malo bolji po tom pitanju.
Licemerju amerikanaca nema kraja, uostalom to je dobro poznato. Kada oni špijuniraju, nikom ništa, kada se neko drugi usudi to da radi, slede sankcije, ucene, maltretiranje (priča sa Huaveijem)
Za one koji se pitaju kakve veze imaju Samsung i USA ... pa samo neka razmisle koja je njihova politička, ekonomska i vojna povezanost (i priča oko južne i severne koreje).

Raspisah se imalo odoh u off, ali.. oprostićete mi.
Elem, da se vratim na Z Fold 3 - kolega, da li si ga uopšte video uživo? Ako i nisi, pogledaj po netu njegov koncept, sa dva ekrana. Pa glavni ekran kad se telefon rasklopi, dovoljno je malo porazmisliti kako li su to softverski rešili ... i koliko aplikacije moraju da se prilagode.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Elem, da se vratim na Z Fold 3 - kolega, da li si ga uopšte video uživo? Ako i nisi, pogledaj po netu njegov koncept, sa dva ekrana. Pa glavni ekran kad se telefon rasklopi, dovoljno je malo porazmisliti kako li su to softverski rešili ... i koliko aplikacije moraju da se prilagode.
Pazi neko je i o ovome morao da misli. Jer bi inače dobili potpuno ne funkcionalan uređaj. Aplikacije su univerzalne. Misliš da će neko specijalno da pravi i prilagođava aplikacije jednom jedinom uređaju. Valjda uređaj treba da se prilagođava aplikacijama u suprotnom ovaj uređaj je osuđen na propast.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Ahaha. Pa nije baš tako.
Jeste da prvenstveno UI mora da brine o tome, i sam Android. Ali jedan deo funkcionalnosti potpada isključivo pod nadležnost aplikacije.
I budi siguran da su mnoge nove verzije itekako objavljene zbog ovakvog koncepta.
Nisu sve tako grafički zavisne (osetljive), pa da sve njih pogađa isti problem. Međutim, znaš i sam da apdejti svakodnevno izlaze, neke su na tržištu svega par godina a imaju već po 200 i kusur bildova za sobom.
iGO već ima probleme na novijim androidima (zapravo u kombinaciji sa restrikcijama ili kastomizovanim UI-jem), Sudžuk ima zaseban apk modul za android 11+, itd ...

Uređaj sigurno neće propasti. Nije on namenjen klijenteli koja se bakće kao što mi to radimo. Naprotiv.
Da je tako, apple bi odavno propao :D 99.999% njegovih korisnika koristi telefon za pozive, sms i slikanje, što im omogućavaju i 10 puta jeftiniji telefoni. Ali, to je neka druga priča.
Pre bi se očekivalo da takav mob bude loše prihvaćen zbog potencijalnih problema sa oštećenjem ekrana ... ali opet, klijentela koja ga kupuje ne brine o tome.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.12.2012
Poruka
30
Pomoć ako neko zna ,
Imam iGO_NextGen_Israel_v9.18.27.687519 instaliranu navigaciju na telefonu Samsung S20, android 12 i problem je taj što kada sam u navigaciji i kada glasovno navodi, kada isključim ekran na telefonu i posle desetak sekundi ga ponovo uključim, prestaje dalje glasovno navođenje. Samo vizuelno radi.
Ista navigacija instalirana na Huawei mate 10 ,android 8 i tamo radi glasovno navođenje posle gašenja i paljenja ekrana na telefonu.
sys. u attacmentu
Na tel.Samsung Igo ima sve dozvole , rad u pozadini...
Pozdrav
 

Prilozi

  • sys.txt
    4,3 KB · Pregleda: 10
Natrag
Top