iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruka
32
@pera.simic , ja sam naisao kod mene u bloku 45 na nasipu na tablu na kojoj pise da je nadmorska visina 73m. Nisam bio lenj pa sam ukljucio iGO i podesio korekciju kod mene na -53 i dobio nadmorsku visinu 73m. Mada mislim da se to razlikuje od uredjaja do uredjaja.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ako budes isao na more, pridji i spusti tel skroz do povrsine vode, tada treba da pokazuje 0m :)
Ozb sam, jednom sam probao, mislim da mi je pokazivalo oko 3m
To sam i probao i to ne jednom nego milion puta i vrednost nikad nije ista a koliko sam primetio zavisi od broja satelita. Tako da je tom metodom nemoguce utvrsiti tacnu visinu.
Stanes pored mora na pola metra sacekas maksimalni broj satelita i podesis visinu na 1 metar. Posle par sati na tom istom mestu pokazuje -20 a sutra dan +15, bukvalno nikad nije isto.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Uh, ne znam u kojoj temi da pisem, pa evo ovde...malo iskustvo...Izrael, Pongo skin, HERE mape, Lana 1.0.
Voznja auto putem, sreca pa sam znao put inace bih ostao potpuno zbunjen. Naime, pojavljuje se izlaz sa auto puta (ne treba tu da izadjem) Lana kaze, ako se dobro secam, "Drzite desno"??? Naravno produzim pravo, nista se ne desava, nikakva rekalkulacija...Sledeci izlaz ista situacija. Na trecem izlazu (onom pravom) ponovo "Drzite desno" i tada sam i izasao. Nisam znao u cemu je stvar pa je Pongo zavrsio u istoriji.

Jos par puta me je Lana cudno navodila po GR, pa je bilo Cao Lana, dobrodosla Nevena!!!

Mape...HERE su me vodile na puteve na kojima je bio makadam iako je ta opcija bila iskljucena. Bilo je Cao HERE, dobrodosao TomTom.

I tako se na kraju ceo put zavrsio sa osnovnom navigacijom, bez ikakvog skina, Nevenom i TomTom mapama.

Uglavnom, ko se potpuno osloni na navigaciju...tesko si ga njemu.
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Biće da si nešto u podešavanjima zeznuo. Opcija za rutu,vozilo TMC itd. LaNa samo čita ono što je zadato. Ja prođoh pola grčke sa svim bez problema...
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Pozdrav
Ubacio sam driveralerts.zip u ux folder ali opet nemam vizualno upozorenje na znakove na putu(imam samo nekakav bip znak..
Ta situacija je samo sa osnovnim skinom..sa pongo skinom radi i audio i vizualno..
Da li se tu može nešto napraviti,odnosno da li mogu imati ta dva upozorenja bez pongo skina..
Nije nešto važno bez čega se ne može ali me stvarno interesuje o čemu se tu radi
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Uh, ne znam u kojoj temi da pisem, pa evo ovde...malo iskustvo...Izrael, Pongo skin, HERE mape, Lana 1.0.
Voznja auto putem, sreca pa sam znao put inace bih ostao potpuno zbunjen. Naime, pojavljuje se izlaz sa auto puta (ne treba tu da izadjem) Lana kaze, ako se dobro secam, "Drzite desno"??? Naravno produzim pravo, nista se ne desava, nikakva rekalkulacija...Sledeci izlaz ista situacija. Na trecem izlazu (onom pravom) ponovo "Drzite desno" i tada sam i izasao. Nisam znao u cemu je stvar pa je Pongo zavrsio u istoriji.

Jos par puta me je Lana cudno navodila po GR, pa je bilo Cao Lana, dobrodosla Nevena!!!

Mape...HERE su me vodile na puteve na kojima je bio makadam iako je ta opcija bila iskljucena. Bilo je Cao HERE, dobrodosao TomTom.

I tako se na kraju ceo put zavrsio sa osnovnom navigacijom, bez ikakvog skina, Nevenom i TomTom mapama.

Uglavnom, ko se potpuno osloni na navigaciju...tesko si ga njemu.
Mislim da je tu Lana kriva a ne pongo skin..
Ja sam samo jednom oprobao tu lanu..vidim ona šuti tamo gdje ne treba i pošaljem je u kantu..
A,što se tiče navigacija,šta ćeš...bez 5 komada ne polazi na put
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Tacno je da cuti kada ne treba da cuti. Konkretno kada negde treba da se skrene ona kaze dosta ranije i ne kaze bas neposredno pred skretanje kao sto to kaze Nevena.
Ne kazem da nije dobra Lana, ali mislim da je pravovremena glasovna informacija izuzetno bitna, posebno kada se radi o promeni smera, tj skretanju u neku drugu ulicu. Fino je to sto prica kada se prekoraci brzina, da se ubrza, naziv ulice, zabrane skretanja, ali mislim da je mnogo bitnije da pored toga sto ranije najavi skretanje da i u samom trenutku kada treba da se skrene ona to kaze

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top