iGO - bitna podešavanja

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Здраво свима.
Да ли може да се подеси у оквиру навигације (sys.txt?) да се орјентација екрана регулише сензором, иако је на телфону глобално подешен "усправан" ("portret") приказ екрана?
Видео сам негде да може да се форсира "усправан" или "хоризонталан" - али не видех да ли може сензор?
Разлог: када користим телефон, ретко ми је потребан "хоризонталан" ("landscape") приказ. Закључан ми је у "усправном" приказу.
Када користим навигацију, у "Усправној" орјентацији претражујем и задајем руту, а онда га окренем у "лендскејп" положај и пратим пут.
Ако је потребно кориговати руту - опет узмем телефон у руке и у "портрет" моду претражујем...
Међутим, пошто када изађем из навигације - користим телефон само у "портрет" моду, стално морам да у подешавањима укључујем и искључујем "аутоматску орјентацију".
Хвала унапред на одговору.
Ja ovo nista nisam razumeo, generalno uredjaj podesavas posebno a iGO podesavas posebno, podesavanje se u iGO nalazi na putanji Meni/Dodatna podesavanja/Podesavanje orjentacije ekrana.
 
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruka
6
Хвала на одговору.
Када ми је телефон подешен на "усправно":
- Ајго на "аутоматски" - не прати сензор већ само усправно приказује, чак и када попреко окренем телефон.
- Ајго подешавања "попречно лево/десно" - окрене слику на задату страну.
- Ајго подршавање "наопако" - не уради ништа. Слика остаје усправна.
Ако на телефону подесим "аутоматски":
- и у Ајгоу подесим аутоматски - сам ротира екран на основу сензора.
- Ајго подешавања "попречно лево/десно" - окрене слику на задату страну.
- Ајго подршавање "наопако" - окрене слику наопако.
Дакле - не могу да "премостим" подешавање задато на телефону на "аутоматско" подешено у ајгоу. Додуше - могу на форсиран хоризонтални приказ, али не желим то...
Верзија:
iGO_Israel_NG_obican_glas_Danica_06.05.2022-JEDNA_PARTICIJA.RAR
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Mislim da ti debelo pogrešno shvataš vizuelnu orjentaciju softvera, navigacije, menija i UI-ja i njihove relacije
Podešavanja telefona (sistema) uvek imaju prioritet
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruka
6
Значи - не може да се премости из Ај-гоа.
Ок, хвала на информацијама момци - значи - мора тешка артиљерија да се потеже.
Инсталирао сам "Rotation - Orientation Manager" са "XDA-dev". Испробано, одлично ради посао.
Само ће време показати колико је захтевна за батерију.
Поздрав.

Ово није баш најсрећније решење.
Свако мало се јави нека апликација (нпр зазвони телефон) која избаци Ајго из попречног у успревни приказ, јер за ту апликацију није подешен "премости" мод (тренутно покупи подешавање са телефона - искључен сензор положаја). Онда морам да смањим навигацију у позадину и поново је отоврим.
Ако пронађем неко боље решење - јављам.
 
Natrag
Top