Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mislim da nije više nikom, a JS svejedno nema. Pozd. brate.

Tripo, ja cenim tvoje misljenje, ali ipak mislim da ce nekome pomoci da progleda. Pozdrav brate.


1897. "Ovo pokazuje da oktobra 1914. dolazi karaj politickom i eklezioloskom sistemu cime se zavrsava vreme neznabozaca."
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, IV, p. 622, 1897)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“1939 U San diegu, Kalifornija nalazi se malo parce zemlje na kome je 1929 sagradjena zgrada, koja se zove Bet Sherim, sto znaci Kuca pcrinceva. Svraha kupovine ovog zemljista i izgradnja zgrade bila je zato sto su neki tvrdo veruju u Boga i Hrista i u Njegovo Carstvo i koji su verovali da ce uskoro verni iz starih vremena vaskrsnuti iz mrtvih i preuzeti upravu nad svetom. Predsedinik Kule strazare ce koristiti zgradu do vaskrsebja patrijaraha... “ (Salvation, 1939, p. 311)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1966 "PREME IZVESTAJIMA BIBLIJSKE HRONOLOGIJE 6000 GODINA OD STVARANJA COVEKA ZAVRSICE SE 1975. godine i sedmi deo od 1000 goina ljudske istorije ce poceti u jesen 1975." (Life Everlasting in Freedom of the Sons of God, 1966, p. 29-30)

Pa da li je to zaista i pocelo 1975. godine?
Na zalost JS nista se od toga nije ispunilo.
VEOMA ZALOSNO!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hronologija? Nemaju oni nikakve hronologije. Uostalom, kako je moguće Onoga čija su dela neizreciva svesti u okvire vremena? 7000 godina trajao dan u stvaranju?!? Da mi je znati gde izvlače takve gluposti. Niti je dan dan u ljudskom poimanju, niti je trajao 7000 godina. Čitavo lupetanje oko hronoligije koju Džehovisti koriste kao temelj svoje "teologije" mi liči na pokušaj deteta koje još nije savladalo osnove matematike za I razred sonovne škole da rešava probleme sa kojima se najveći umovi ne usuđuju uhvatiti u koštac. Ili na pokušaj da se običnim kineskim kalkulatrorom rade iste stvari kao na naj jačem kompjuteru današnjice.... jer naš je um na tom novu, a Božiji nesaglediv.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Hronologija? Nemaju oni nikakve hronologije. Uostalom, kako je moguće Onoga čija su dela neizreciva svesti u okvire vremena? 7000 godina trajao dan u stvaranju?!? Da mi je znati gde izvlače takve gluposti. Niti je dan dan u ljudskom poimanju, niti je trajao 7000 godina. Čitavo lupetanje oko hronoligije koju Džehovisti koriste kao temelj svoje "teologije" mi liči na pokušaj deteta koje još nije savladalo osnove matematike za I razred sonovne škole da rešava probleme sa kojima se najveći umovi ne usuđuju uhvatiti u koštac. Ili na pokušaj da se običnim kineskim kalkulatrorom rade iste stvari kao na naj jačem kompjuteru današnjice.... jer naš je um na tom novu, a Božiji nesaglediv.

Darth, slazem se sa tobom. Medjutim. oni imaju svoju hronologiju i ona im je sve do sada sluzila da pomocu nje zastrase narod i oko sebe okupe naivne i neupucene.
Desetinama puta su odredili sta ce se destiti sto je vezano za poseban datum, pa to jeste hronolo. ali problem je daleko veci jer NISTA, bas nista, od prorecenog nije se ispunilo. Iako su ih polse svakog promasaja hiljade vernika napustili, ipak, ostalo je onih koji su totalno izgubljeni.
Slazem se sa tobom da je prosto neverevatno da je iko ikad mogao da poveruje u tolike tvrdnje, koje nemaju nikakve osnove u Bibliji a jos manje u istoriji.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, slazem se sa tobom. Medjutim. oni imaju svoju hronologiju i ona im je sve do sada sluzila da pomocu nje zastrase narod i oko sebe okupe naivne i neupucene.
Desetinama puta su odredili sta ce se destiti sto je vezano za poseban datum, pa to jeste hronolo. ali problem je daleko veci jer NISTA, bas nista, od prorecenog nije se ispunilo. Iako su ih polse svakog promasaja hiljade vernika napustili, ipak, ostalo je onih koji su totalno izgubljeni.
Slazem se sa tobom da je prosto neverevatno da je iko ikad mogao da poveruje u tolike tvrdnje, koje nemaju nikakve osnove u Bibliji a jos manje u istoriji.

Reci mi kako mogu da imaju osnove u Bibliji kada ista nigde ne svodi Boga na ograničeno biće čije naume i dela mogu unapred da izračunaju njegova stvorenja? Pa lak i da Biblija to tvrdi, a ne tvrdi, oni i nemaju pravi tekst kod sebe. Nemaju Bibliju onakvu kakvu imamo mi. Oni koriste Raselov sinkretistilki falsifikat! O istoričnosti njihovih lupetanja je bolje ne govoriti, nema tu ni i od istorije.

Šta dobijamo nepismenim čitanjem falsifikovanog teksta? Ništa. Tako da, raspravljamo o tome da li su oni u pravu ili nisu, a svi dokazi govore da nisu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth potpuno se slazem sa tobom. Taj Raslov prevod (pre je opis a ne prevod) je njihovo pomagalo u kom ponekad mogu naci svoju ideju, ali ne i u originalnoj Bibliji. Zanimljivo je da oni uopste ne poznaju Bibliju. Kada smo diskutocvali o duzini Hristovog boravka u grobu, prilozio sam iz njihov prevod koji nije iskvare, is to pise da je razapet u petak u subotu je proveo u grobu a u nedelju je vaskrsao. Kad sam im to podneo, jednostavno su pobegli.

Pre oko dva meseca dosao je jedan koji je 11 godina JS zato sto se ozenio devojkom iz njihove sredine. Ponudio mi je da mi drzi biblijske casove, sto ja rado prhvatam. Medjutim, ja sam ga zamolio da mi pronadje odgovor na pitanje: "Znam da ste ucili da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da je od Adama poceo sedmi dan Bozijeg odmora, na osnovu cega ste odredivali datume 1984, 1914,1925. i 1975. Posto se od prorecenog nista nije isounilo, da li jos uvek ucite da je dan stvaranja trajao 7000 godina. Ako ste to priomenili zeleo bih da znam kakao sada ucite."

Otisao je i vise se nikad nije pojavio. On je svakako od staresina trazio da mu to objasne, a kad su oni videli kakvo je pitanje, naredili su mu da vise ne dolazi pod moj krov.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1927 Prorocanstvo se ne moze potpuno razumeti sve dok se ne izvrsi ili je u toku ispunjenja. Od 1874 do 1914. prorocanstvo koje se odnosi na GOSPODNJI DOLAZAK bilo je ispunjeno i mogu se razumeti za one koji su verni Gospodu i koji su cekali razvitak dogadjaja, ali ne i drugi.” (Creation; 1927; p. 290)

Zalosno je to "ISPUNJENJE" I VASE "RAZUMEVANJE!"
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1923 " Nase je misljenje da je 1925. definisana Biblijom...” (Watchtower, p. 106, March 1,1923.
1924 "Nema sumnje da maldici i devojke, koji sada citaju ovu knjigu da ce ziveti i videti: Avrama, Isaka, Jakova, Josifa, Danila i druge iz starih vremena, koji ce se pojaviti u slavi vaskrsenja.” (The Way To Paradise, 1924, p. 226)

I sta bi, jesu li ih i videli?????? I da li su zaista vaskrsli?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1921 "Ista godina 1881. prorocki oznaceno kao konacno vreme istupanja iz crkava, koje je pocelo 1878 u kojem su klerci izbaceni kao predstavnici Bozije reci.1878. kada je pastor Russell poceeo svoj rad objavljivana svojih 50 000 knjiga.
Predmet i nacin Gospodnjeg dolaska. godine 1878. poverenistvo Bozije istine, ucenje Biblijske istine onih koji su neverni u svom veku, oduzeto je od njih i dato patoru Russellu.... Tako je on 1881. postao Boziji strazar za celo hriscanstvo i poceo svoj gigantski posao svedocenja.” the Scriptures, Vol. 7, pp. 386-387 1921)

Blago nama sto imadosmo "pastora" Rasla. Da nam nije njega pakao nas ne bi mimoisao!!!!

Kako je uopste sme, njegov naslednik Rutherford, da te "istine" koje je iskljucivo "bog" poverio "pastoru" Raslu da ih proglasi krivoverjem i da ih odbaci?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top