Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao sto svi vidimo da ni Zaokret se nije usudio da odgovori na ovo pitanje.
Vec godinama pitam JS da nam objasne kako sada veruju i do danss jos nije se javio nijedan da nam to objasni.

Posto se cela njihova hronologija zasnivala na toj polaznoj tacki da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina i da je Adam stvoren na kraju sestod dana i na pocektki sedmog dana Jehovinog odmora. Taj posledni dan je istorija nanseg sveta. Adam je stvoren 4024. godine pre Hrista.. Celu istoriju su pretvarali u prorocko vreme i odredivali mnogobrojne datume vezane za mnoge dogadjaje i kad se od svega toga nista nije desilo, time je propala cela njihova hronopklogija. I zato, kao sto i sami videite, beze od nje kao djavo od krsta. Sramota ih je, jer vise nemaju sta da kazu, ceo svet je upoznat za masovnim promasajima, jer nista od predvidjenoga nije se ispunilo.

Adam je stvoren kada? 4024 godine? Na osnovu čega je izvađen taj datum?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Adam je stvoren kada? 4024 godine? Na osnovu čega je izvađen taj datum?

Darth, nije to jedino pitanje na koja oni ne odgovaraju.
Pokusacu da ti obajsnim; Oni tvrde da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da smo mi od stvaranja Adam sve do sada u SEDMOM dnau stvaranja koji je Jehovin odmor. Za takvo tvrdjenje ne postiji nikakav dokaz.

Zatim oni su iz Starog zaveta vadili koliko ko je dugo ziveo i na osnovu toga stvarali svoju hronologiju. Tamo gde nisu mogli da premoste provaliju, obicno istorijako vreme su pretvarali u prorocko po princimo dan za godinu.

Tako su protumacili san cara Navuhodonosora i proracunali da je to vreme trajalo 520 istorijskih godina.
A kad ima ja postavim pitanje, ako je tako onda bio trebalo da je i car Navuhodonosor ziveo najmalje 520 godina da bi se na njemu moglo ispuniti to prorocanstvo. To su sve bila njihova nagadjanja, koja su najzad 1975. godine dozivela fijasko, jer za tu godinu unapred bili su objavili da ce prevog Januara biti Armagedonski rat i da ce svi koji nisu JS biti unisteni.
Posto se nista od prorecenog nije ispunilo, sada beze od tog pitanja kao djavo od krsta.
Eto to bi bio uktarko odgovor na tvoje pitanje.

1929. “Ako ta prorocanstva nisu bila ispunjena, i ako su sve mogucnosti ispunjenja prosla, ONDA JE DOKAZANO DA SU TO LAZNA PROROCANSTVA.” (Prophecy, 1929, p 22)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, nije to jedino pitanje na koja oni ne odgovaraju.
Pokusacu da ti obajsnim; Oni tvrde da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina i da smo mi od stvaranja Adam sve do sada u SEDMOM dnau stvaranja koji je Jehovin odmor. Za takvo tvrdjenje ne postiji nikakav dokaz.

Zatim oni su iz Starog zaveta vadili koliko ko je dugo ziveo i na osnovu toga stvarali svoju hronologiju. Tamo gde nisu mogli da premoste provaliju, obicno istorijako vreme su pretvarali u prorocko po princimo dan za godinu.

Tako su protumacili san cara Navuhodonosora i proracunali da je to vreme trajalo 520 istorijskih godina.
A kad ima ja postavim pitanje, ako je tako onda bio trebalo da je i car Navuhodonosor ziveo najmalje 520 godina da bi se na njemu moglo ispuniti to prorocanstvo. To su sve bila njihova nagadjanja, koja su najzad 1975. godine dozivela fijasko, jer za tu godinu unapred bili su objavili da ce prevog Januara biti Armagedonski rat i da ce svi koji nisu JS biti unisteni.
Posto se nista od prorecenog nije ispunilo, sada beze od tog pitanja kao djavo od krsta.
Eto to bi bio uktarko odgovor na tvoje pitanje.

1929. “Ako ta prorocanstva nisu bila ispunjena, i ako su sve mogucnosti ispunjenja prosla, ONDA JE DOKAZANO DA SU TO LAZNA PROROCANSTVA.” (Prophecy, 1929, p 22)

Šta je sa famoznim proročanstvom o 1914 kao o godini početka Armagedona?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Šta je sa famoznim proročanstvom o 1914 kao o godini početka Armagedona?

Darth, na to pitanje bi trebalo da odgovore JS a ne ja. Medjutim posto i sam vidis da su se svi razbezali glavom bez obzira, onda pokusacu da ti odgovorim.

Za sve navedene godine koje sam gore naveo, oni su predvidali mnoga zbivanja.
Negde je Hristov dolazak NEVIDLJIV, sto se jasno suptori onome: "I ugladace Ga svako oko". oni su proizvoljno zakljucili suprotno Biblijskom ucenju a tvrde da slede Bibliju.
Jos 1960. o tom sam snjima raspravljao i ubedjivali su me da je Hristos dosao 1914. godine. Kada sam ih upitao: I sta nam je doneo Hristos? Oni su mi odgovorili da je tada poceo Prvi svetski rat. Pa zar On dolazi da nam donosi ratove? upitao sam. Ako nam nista bolje nije doneo, ratova imamo i suvise. Ja takvog Hrista ne cekam, niti mi je potreban.

Nije u pitanju samo jedna godine, nergo sve zajedno sto god su predvideli potpuno se srusilo do temelja 1975. godine kada su ocekivali da ce biti Armagedon i da ce svi koji nisju JS biti unisteni. Cini mi se da su najzad i oni shvatili da je propala cela njihiova tako da ni ja ne znam dali danas imaju ikakvu hronologiju ili nemaju nikavu,
Samo moje iskustvo je pokazalo ako vam zakucaju na vrata, samo ih pitajte za hronolgiju i njihove pramasaje i vise vam nece doci.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa to je duh Milera, a ne adventista. pravi nasljednici Milera su JS.

Nisu oni ni blizu Milera. Miler je uzeo odredjeno prorocanstvo i dobro ga je proracunao, samo je promasio u njegovoj prtimeni.
Dok JS lutaju po Bibliji kao bgrod bez kormila i kompasa po okeanu pa ni sami ne znaju na nsta ce naici, a jos manje gde ce im brod stici.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisu oni ni blizu Milera. Miler je uzeo odredjeno prorocanstvo i dobro ga je proracunao, samo je promasio u njegovoj prtimeni.
Dok JS lutaju po Bibliji kao bgrod bez kormila i kompasa po okeanu pa ni sami ne znaju na nsta ce naici, a jos manje gde ce im brod stici.

Da samo lutaju, ne bi bilo problema, lutanje se da ispraviti. Nego oni izmišljaju nova tumačenja, pronalaze reči koje nikada nisu postojale u jezicima na kojima je biblija pisana.
 
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poruka
2.216
Pitanje: Kakav je razlog da nema nijednog Jehovinog Svedoka da se javi na ovu temu?
Jehovini svedoci se ne pojavljuju na internetu, osim, ako je to samo u njihovom interesu, Internet je Sototnino delo i oni ne žele ništa od onog što prlja njihovu čistotu vere.
Cudo 21. veka!

Zaista ovo je nezapamceno na ovom foeumu, da se neko toliko dugo poziva da odgovori na pitanja koja se ticu njegove zajednice i da se niko od JS ne sme javiti. Sta mislite zasto? Zato, jer je cela njihova hronologija na kojoj se decenijama temeljila njihova teologij dokazana da je bila prevara.

Ja ne zelim nikoga da stavim u mat poziciju, nego zaista zanima me kako danas veruju?
Gore saam naveo da su pre 1975 tvrdili da je stvaranje trajalo 42.000 godina. Da je u pocetku sestog dana Adam stvoren a to su oni izracunali tacno 4026. godine pre nase ere. Da 7. dan stvaranja isto traje 7000 godino kao i ostali dani stvaranja i da su 6ooo godina date covesanstvu koje se zavrsavaju 1975. Tada ce se desiti Armagedon. Svi koji nisu JS bice unisteni. Te iste godine pocinje hiljadugodisnje crstvo na zemlji u kom ce samo JS da zive.
Svi smo svedoci da od svega toga nista se nije dogodilo. !975 nije bio armagdonski rat, nisu unisteni nejehovisti. Nije pocelo hiljadugodisnje carstvo.


Ovo je dokazalo da je njihova hronologija pogresna.
A posto im je iteologija vezana za gronologiju, dokazano je da je i teologija pogresna.


Ne trazimo od JS da nam objasnjavaju zasto su se prevaruili, mi to svi znamo, nego nas zanima kako danas veruju? Imaju li danas ikakvu hronoologiju? kada ce po njihovom verovanju sada biti armagedon?
Ova pitanja postavljam JS vecv 43 godine i do danas, nijedan nije mi dao odgovor.


Daje Zaokret ili bilo ko drugi od JS posteno rekao, ne verujemo vise u te gluposti. imamo neku drugu hronologiju i koju, ili nemaju nikakvu, ja ne bi ni postavio ovu temu.

Mene zaista zanima kako i sta danas veruju? Zato cekacemo sve dotle dok se ne udostoji makar jedan od JS da nam to objasni

Svima zelim sve najbolje
Nikada se ovde neće pojaviti ni jedan JH svedok, o odgovorima da i ne govorimo. Oni nemaju individualnu svest, oni su svi u kolektivnom razmišljanju. Bolje je reći, razmišljaju samo ono što im starešine narede. To je jedna hermetički zatvorena organizacija, nema pristupa onih sa strane, jedini uslov da se dodje do njih je ulazak u organizaciju, a kad se jednom uđe, teško se iščupati odande. Retki su oni koji su uspeli.
Njihovo učenje je samo ono što im starešine govore da trebaju učiti.
Ova tema, po mom mišljenju je besmislena, jer se može sa naše strane naklapati do beskonačnosti, a ni jedan konkretan odgovor se nikada neće dobiti. Verujte nikada. Smatraju nas velikim grešnicima.

P:S.
Ova materija mi je veoma poznata jer imam bliskog rođaka u toj organizaciji, dugo, dugo.
Ovo učenje su skoro sve države sveta prihvatile kao religiju, mada je po mom mišljenju ovo zatvorena sekta, mada ima nekoliko desetina miliona sledbenika u svetu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jehovini svedoci se ne pojavljuju na internetu, osim, ako je to samo u njihovom interesu, Internet je Sototnino delo i oni ne žele ništa od onog što prlja njihovu čistotu vere.

Nikada se ovde neće pojaviti ni jedan JH svedok, o odgovorima da i ne govorimo. Oni nemaju individualnu svest, oni su svi u kolektivnom razmišljanju. Bolje je reći, razmišljaju samo ono što im starešine narede. To je jedna hermetički zatvorena organizacija, nema pristupa onih sa strane, jedini uslov da se dodje do njih je ulazak u organizaciju, a kad se jednom uđe, teško se iščupati odande. Retki su oni koji su uspeli.
Njihovo učenje je samo ono što im starešine govore da trebaju učiti.
Ova tema, po mom mišljenju je besmislena, jer se može sa naše strane naklapati do beskonačnosti, a ni jedan konkretan odgovor se nikada neće dobiti. Verujte nikada. Smatraju nas velikim grešnicima.

P:S.
Ova materija mi je veoma poznata jer imam bliskog rođaka u toj organizaciji, dugo, dugo.
Ovo učenje su skoro sve države sveta prihvatile kao religiju, mada je po mom mišljenju ovo zatvorena sekta, mada ima nekoliko desetina miliona sledbenika u svetu.

Zatvoreni ili ne, njihova je ideologija, jer to sa verom i nema veze, produkt su Milenijarista SAD iz polovine 19 stoleća. Za ljude takvog mentalnog sklopa, sve van knjige koju smatraju Božijim rukopisom, je delo sotone, pa i Internet, koji je inače samo jedan od alata. Ako bi smo prihvatili logiku Džehovista, i čekić, i olovka, i sve bi bilo delo sotone.
Zato ih i nema, ovde, mada ih je bilo, tu je recimo Zaokret i još po neki. Inače budimo sretni što im njihova "zajednica" zabranjuje nasilje inače bi smo za bilo koju reč rečenu protiv njihovog ispiranja mozga imali nove isilovce. Jer to je taj mentalni sklop, po kome čovek nema lični greh, nego je svaki greh greh protiv zajednice i mora biti uklonjen.
Iako su nenasilni, tj izbegavaju fizičko nasilje, Džehovisti su veoma opasna sekta koja svojim članovima ispira mozak. Inače, nije da ne koriste Internet, ima ih i na Youtube-u.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lično smatram da su tradicionalne crkve opasnije po čovekovu duhovnost od Jehovinih svedoka, jer čovek koji je imalo otvoren za pismo, i istraživanje istine o Bogu i putu spasenja, za njega ima nade.

Za razliku od toga - tradicionalne crkve uspavljuju ljude i naciju u postojećem bezbrižnom stanju u kojoj se nalazi, i tapšu je po ramenu, u stanju ravnodušnosti, verske učmalosti i formalizma kao alternative živoj pobožnosti, jednom rečju "duhovnog mrtvila i tavorenja u svetovnim uživanjima i poslovima ovoga sveta, zarađivanju novca, putovanjima, kafančenju i pijančenju, zabavama, gledanju televizije, slušanje narodno komponovane muzike, odlazak u pozorišta, bioskope, na muzičke festivale gde se na veliko sluša svetovna muzika i opija pivom i alkoholnim pićima, a u većini i koristi droga.. itd, itd.

Takav put je najopasniji put, u bibliji nazvan "ŠIROKI PUT KOJIM IDU MNOGI"

Soren Krajkegor - Danski mislilac je to definisao sledećim rečima:

"NAJNIŽI STEPEN LJUDSKOG BITISANJA - TO JE KADA SE ČOVEK UTOPI U MASU.
kADA RAZMIŠLJA KAO ŠTO MASA RAZMIŠLJA, OSEĆA KAO ŠTO MASA OSEĆA, REZONUJE KAO ŠTO MASA REZONUJE, ON NEMA SVOJU INDIVIDUALNOST, NE ODLUČUJE SAMOSTALNO, VEĆ SE POVODI ZA MASOM.
NA TOM NIVOU - ČOVEK PRAKTIČNO I NE POSTOJI"

U tom smislu, manjina je uvek u pravu.

A što se tiče Božje crkve, i sa druge strane pojma "sekta" da bi se definisalo ko pripada kome, i koja je organizacija crkva a koja sekta, mora se pogledati početak Hrišćanske ere, i ko se tada od koga odvojio i zašto, jer taj istorijski kontekst daje odgovor na pitanje "ko je crkva a ko sekta"

Drugi metod je "reč Boja" koja određuje to njenim prihvatanjem, ili odbacivanjem od strane ljudi, ili institucije koja tvrdi da služi Bogu.
 
Natrag
Top