Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Rimokatolicka crkva je ubijala one koji nisu prihvatali nedelju.

Haha, svašta se ovdje može pročitati. Imaš li kakav dokaz za to ili je to rečeno tek tako?

Laodikeji ne trebaju dokazi, on je prorok, 'Ilija koji ima doći'.

Inače, nedavno je otkriveno da je baš Rimokatolička crkva ubila Isusa, jer nije htio prihvatiti nedjelju. Saznat ću još odakle ovo saznanje dolazi i javitu, ali je točnija od Laodikejinih proroštava.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Inače, nedavno je otkriveno da je baš Rimokatolička crkva ubila Isusa, jer nije htio prihvatiti nedjelju.

Haha, to još nisam čula, ali ne čudi me više ništa. Još samo nek napiše da je Isus bio adventist i da je zbog toga stradao.
Na kraju će biti kao kad se jedan protestanski pastor sukobio sa članovima svoje zajednice koja se pozivala na biblijske citate. Čovjek se malo zaboravio i rekao: vaš je problem što ne slušate mene, nego Bibliju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U starom zavetu Bog je dao deset zapovesti kao merilo pravde.
Subota je cetvrta zapovest dekaloga.
Krsenje svih zapovesti pa i subote je bilo greh.

Da li se Bog promenio, i da li su kriterijumi spasenja drugaciji za ljude u novom zavetu od ljudi u starom, i da li ono sto je bilo greh u starom zavetu, vise nije greh u novom.

Ako je tako, to znaci da je greh u novom zavetu transformisan u pravdu.
Jer ljudi u starom zavetu su krsili zapovesti i subotu i time postajali gresnici.
Za razliku od toga ljudi u novom zavetu krsenjem zapovesti i subote postaju pravednici.

To bi znacilo - da je Bog priznao sotoninu pobedu, i da je sotona bio u pravu kada je navodio ljude u starom zavetu da krse zapovesti i subotu, pa se navodno Bog udruzio sa sotonom i sada on navodi ljude u novom zavetu da krse zapovesti i subotu.

Zamislimo sada sud Bozji na kraju istorije, Bog izvede jednog coveka iz starog zaveta i osudi ga na vecnu smrt jer je krsio zapovest o suboti.

Potom izvede jednog coveka iz novog zaveta koji je krsio zapovesti i subotu i presudi ga na vecni zivot.

Sta bi ovaj covek osudjen na smrt rekao na to.
Sta bi rekli andjeli.
"Pa Boze ja koji sam prekrsio zapovest o suboti u starom zavetu - mene si osudio na vecnu smrt, a ovaj koji je krsio subotu u novom zavetu - njemu si dao vecni zivot"

Sami zakljucite - kako bi u tom slucaju ovaj sud bio krajnje kontradiktorno nepravedan.

Biblija uci da je greh uvek greh, a pravda uvek pravda.
Niti ce greh ikada postati pravda, i obrnuto "JER JA GOSPOD NE MENJAM SE" kaze Bog.

A Jakovu poslanica opisujuci sta je greh kaze "JER JE GREH BEZAKONJE" ili krsenje Bozjih zapovesti.

Na kraju, Bog nije prilikom stvaranja stvorio Jevreje, vec Adama i Jevu kao praoce svih rasa i nacija, sto znaci - da je subota namenjena svim narodima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U starom zavetu Bog je dao deset zapovesti kao merilo pravde.

Jesi li ti ikada imao Bibliju u rukama? U Tori (Mojsijevu zakonu) je puno više zapovijedi od deset. Jedna je i ova:

Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Pitam te, zašto vi subotari (EGWisti) ne poštujete ovu Božju zapovijed?

Na kraju, Bog nije prilikom stvaranja stvorio Jevreje, vec Adama i Jevu kao praoce svih rasa i nacija, sto znaci - da je subota namenjena svim narodima.

Subota je znak saveza samo između Boga i Izraelaca. Zato sveti Pavao, nakon što Bog kroz svog Sina sklapa Novi savez, za subotu u poslanici Kološanima kaže da je sjena. I zato kršćane i ne obvezuje židovski subotni počinak, nego euharistijska okupljanja koja su uveli sami apostoli u prvoj Crkvi, a za dan odabraše prvi dan u tjednu, nedjelju, jer u taj dan uskrsnu Krist i jer ih sam uskrsli Krist okupljaše baš u taj dan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vidi se da ne rszmisljas mnogo, i da se uplices u sopstveno klube.

Kazes, za krsenje subote u starom zavetu bila je smrt, i da iz tog rszloga mozemo da je krsimo.

Prevideo si da je apovest da se pogubi data i za preljubu.

Znaci po tvojoj logici mozemo da cinimo i preljube jer je i za prekrsaj te zapovesti zapreceno kamenovanjem kao i za subotu.

Drugo, lepo si ti optuzio Boga da je priznao svoj poraz pred sotonom, i da je prihvatio greh.

Sotona navodio ljude da krse zapovesti i Subotu, a ti optuzi Boga da se on udruzio sa sotonom i da to on sam danas cini.

Ovo je civilizacijska hula na Boga.

Sve ostale implikacije su date u mom prethodnom odgovoru.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kazes, za krsenje subote u starom zavetu bila je smrt, i da iz tog rszloga mozemo da je krsimo.

Ne podmeći mi ono što nisam rekao. Ne možemo mi kršćani kršiti subotu, jer nama sutota nije ni zapovjeđena, nego samo Židovima. A što se tiče ovog drugog, istinu rekoh, evo dokaza: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Prevideo si da je apovest da se pogubi data i za preljubu.

Nisam ja ništa previdio. Točno, data je ta zapovijed Židovima u Starom zavjetu, ali mi kršćani nismo podložni Mojsijevom zakonu.

Znaci po tvojoj logici mozemo da cinimo i preljube jer je i za prekrsaj te zapovesti zapreceno kamenovanjem kao i za subotu.

Posve krivo. Nego, po tvojoj logici, Biblija je 'samoposluga'. Kad zatrebaš, kao vi EGWisti, 'utjerati nekoga da subotari', onda ćete uzeti Stari zavjet kao "pendrek-knjigu" i zaprijetiti: SUBOTA JE ČETVRTA BOŽJA ZAPOVIJED! :ludd/: :smile:

A kad vas se stjera u tjesnac, kao što si ti ovdje stjeran Božjom zapovijedi da se pogube kršitelji subote, onda se meškoljite i molećivo cvilite: NEMOJ, NEMOJ, ... TO JE STARI ZAVJET. :warning:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znači Isusu se onako omaklo da je subota radi čovjeka.

Točno. Pa i Židovi su ljudi. Rekao im je da je židovska subota radi njih, kao ljudi, a nisu oni radi subote. ;)

Vi EGWisti teže shvaćate, pa ću ti nacrtati. Tvoje cipele su radi tebe, a nisi ti radi svojih cipela. Dakle, ovime se hoće reći da si ti vrijedniji od svojih cipela (ako jesi :)). Tako je i sa Židovima i židovskom subotom. Vi ste, jer ste ljudi, vrijedniji od subote - kaže Isus židovima, koji su ga htjeli ubiti jer je kršio subotu. Istina, tako im je zapovjeđeno u Zakonu - Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi, međutim dolaskom Boga na zemlju u ljudskom tijelu, sve se mijenja naglavačke. Onoga tko Krista prihvati svojim Spasiteljem i Bogom, nikakve subote ne obvezuje. I zato će sveti apostol Pavao i reći - subote su sjena.
 
Natrag
Top