Hrist sedi sa desne strane Boga,pa kako je onda Bog?

Moze li Hrist biti Bog ako sedi desno od Boga?

  • Hrist znaci Bozji pomazanik ili Mesija,a ne Bog

    Votes: 2 66,7%
  • Ma to je trojstvo bogova,mada nikog nema sa leve strane

    Votes: 0 0,0%
  • Ma da,Hrist jeste Bog ,ali manji od Boga Jehove svoga Oca

    Votes: 0 0,0%
  • HRist Isus jeste Jehova

    Votes: 1 33,3%
  • Hrist Isus jeste Bog,prevod je los

    Votes: 0 0,0%
  • Sektasi ubacili taj los prevod da napakoste troicarima

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist je svemoguci Bog OtacSInBrat i sve sto treba

    Votes: 0 0,0%
  • Devica Marija je boginja,Jehovina zena

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.

Znaci, tvoja nauka je sledeca:

Kada je sotona zatrazio biti Bog, Otac ga je odbio, ali je zato drugo stvoreno bice - ISUSA - nacino Bogom?

Pa ima li ovo logike?

To je ludilo!

Kakav je to Bog, koji ce jednog sina odbiti a drugom sve dati?

Znaci, Isusa je vise voleo, a sotonu je mrzeo?

Stvarno bi tada sotona imao pravo da se ljuti! A Bog bi bio zao i bezobrazan!


Ili ti promasujes smisao stihova?

Stihove necu ni da objasnjavam, jer ces izvrnuti, zato je dovoljna i ova logicka konstatacija!

Da je kojim slucajem Isus stvorio sve sto postoji,ne bi pisac ovako napisao da je Bog iznad Isusa.

Ma kako da ne!

Pa ako je BOG titula koja se moze zaraditi, zar je sotona trazio nesto lose???

Znaci, po tebi je Otac vise voleo Isusa od lucifera. Kad je lucifer zatrazio biti Bogom, nije mu dozvolio, ali je zato Isusu podario sve, i da bude Bog nad svima?

Pa to je ludilo!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Znaci, tvoja nauka je sledeca:

Kada je sotona zatrazio biti Bog, Otac ga je odbio, ali je zato drugo stvoreno bice - ISUSA - nacino Bogom?

Pa ima li ovo logike?

To je ludilo!

Kakav je to Bog, koji ce jednog sina odbiti a drugom sve dati?

Znaci, Isusa je vise voleo, a sotonu je mrzeo?

Stvarno bi tada sotona imao pravo da se ljuti! A Bog bi bio zao i bezobrazan!


Ili ti promasujes smisao stihova?

Stihove necu ni da objasnjavam, jer ces izvrnuti, zato je dovoljna i ova logicka konstatacija!



Ma kako da ne!

Pa ako je BOG titula koja se moze zaraditi, zar je sotona trazio nesto lose???

Znaci, po tebi je Otac vise voleo Isusa od lucifera. Kad je lucifer zatrazio biti Bogom, nije mu dozvolio, ali je zato Isusu podario sve, i da bude Bog nad svima?

Pa to je ludilo!
2. Moj. 7
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Ko je covek da zabrani Bogu Jehovi da radi sto god pozeli???
Pa kad je Mojsiju dao titulu Boga,a zasto je ne bi dao i svom sinu Isusu Hristu???
Da se ne plasi mozda tebe ili mene?,da nece nas da pita za savet sta sme a sta ne sme???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
2. Moj. 7
1 I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu

Pogresan prevod! Tekst ne kaze da je Mojsije postao Bog, vec kaze: "POSTAVIO SAM TE DA SI UMESTO BOGA FARAONU"! - Znaci kao Bozji predstavnik. Nije mu data titula "bog", i nisu Mojsija ljudi zvali "Boze Mojsije".

Sad odgovori na ostatak posta???

I na ovo takodje:

Sam Bog govori na drugom mestu:


"ko je kao ja, niko mi slican nije, i slave svoje necu dati nikome"! (isaija 42:8)


Ovo je suprotno NZ koji kaze da je Bog Isusu dao svoju slavu!

Isus za sebe govori:


"Sin čovečiji ... će doći u slavi svojoj i Očevoj i svetih anđela" (luka 9:26)

,, Oče … slavu koju si mi dao … da vide slavu moju koju si mi dao” (Jovan 17:21,22,24)


Kako mu moze dati svoju slavu, ako je rekao da nece dati nijednom stvorenom bicu?

Ovo je kontradiktorno, osim ako Isus nije Jahve!

Suprotno je i Starom Zavetu i judaizmu, da bilo koje stvoreno bice moze odrazavati Jahvinu slavu! Zato je prvosvestenik i razderao haljine, kada je Isus rekao: "Odsad cete videti Sina Covecjeg kako SEDI S DESNE STRANE SILE NA VISINAMA" - razumeo je naime da se ovaj izjednacava sa Jahvom, jer do Jahvea ne sedi niko, i "niko mu slican nije, niti ce ikom dati slave svoje!"

Zato je ovo HULA NAD HULAMA, osim ako Isus nije Jahve, odnosno Bog! Zato su ga jevreji i ubili!


Ko je covek da zabrani Bogu Jehovi da radi sto god pozeli???

A ko si ti da tvrdis da Bog daje svoju slavu stvorenom bicu? Ko si ti da negiras bibliju i jasne stihove SZ, gde pise da "nikom nece dati slave svoje"???

Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.

Ajde i na ovo da ti odgovorim...

Tekst dakle kaze:

"Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste"

---> Dakle, nije ga ucinio samo GOSPODOM vec i HRISTOM. Da li Isus nije pre bio MESIJA, pa je morao da ga UCINI MESIJOM? Ili je bio MESIJA OD RODJENJA?

Dakle, ti ovde prejudiciras da "on nesto nije bio" pa je kasnije "postao", sto tekst uopste ne govori!


Niti je mesijanstvo nesto sto se moze dobiti, niti je bozanstvo nesto sto se moze zaraditi! Jer kad bi to bilo moguce, onda bi sotona mogao sa pravom da se ljuti sto njemu Otac nije dao biti 'bogom' a Isusu je dao!

Teologija vam je nonsens! Nije u skladu sa biblijom!

Vi uvodite dualizam u pricu! I da je Isus postao bog kao sto je Mojsije bog ili kao sto su ljudi bogovi, sto biblija ne uci da se ljudi ili stvorenja tako zovu i caste! To je politeizam. Onaj psalam sto stalno citirate ne dokazuje da su ljudi bogovi, vec sam to objasnjavao, nemoj da mi ponavljas gluposti..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pogresan prevod! Tekst ne kaze da je Mojsije postao Bog, vec kaze: "POSTAVIO SAM TE DA SI UMESTO BOGA FARAONU"! - Znaci kao Bozji predstavnik. Nije mu data titula "bog", i nisu Mojsija ljudi zvali "Boze Mojsije".

Sad odgovori na ostatak posta???

I na ovo takodje:

Sam Bog govori na drugom mestu:


"ko je kao ja, niko mi slican nije, i slave svoje necu dati nikome"! (isaija 42:8)


Ovo je suprotno NZ koji kaze da je Bog Isusu dao svoju slavu!

Isus za sebe govori:


"Sin čovečiji ... će doći u slavi svojoj i Očevoj i svetih anđela" (luka 9:26)

,, Oče … slavu koju si mi dao … da vide slavu moju koju si mi dao” (Jovan 17:21,22,24)


Kako mu moze dati svoju slavu, ako je rekao da nece dati nijednom stvorenom bicu?

Ovo je kontradiktorno, osim ako Isus nije Jahve!

Suprotno je i Starom Zavetu i judaizmu, da bilo koje stvoreno bice moze odrazavati Jahvinu slavu! Zato je prvosvestenik i razderao haljine, kada je Isus rekao: "Odsad cete videti Sina Covecjeg kako SEDI S DESNE STRANE SILE NA VISINAMA" - razumeo je naime da se ovaj izjednacava sa Jahvom, jer do Jahvea ne sedi niko, i "niko mu slican nije, niti ce ikom dati slave svoje!"

Zato je ovo HULA NAD HULAMA, osim ako Isus nije Jahve, odnosno Bog! Zato su ga jevreji i ubili!



A ko si ti da tvrdis da Bog daje svoju slavu stvorenom bicu? Ko si ti da negiras bibliju i jasne stihove SZ, gde pise da
"nikom nece dati slave svoje"???



Ajde i na ovo da ti odgovorim...

Tekst dakle kaze:

"Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste"

---> Dakle, nije ga ucinio samo GOSPODOM vec i HRISTOM. Da li Isus nije pre bio MESIJA, pa je morao da ga UCINI MESIJOM? Ili je bio MESIJA OD RODJENJA?

Dakle, ti ovde prejudiciras da "on nesto nije bio" pa je kasnije "postao", sto tekst uopste ne govori!


Niti je mesijanstvo nesto sto se moze dobiti, niti je bozanstvo nesto sto se moze zaraditi! Jer kad bi to bilo moguce, onda bi sotona mogao sa pravom da se ljuti sto njemu Otac nije dao biti 'bogom' a Isusu je dao!

Teologija vam je nonsens! Nije u skladu sa biblijom!

Vi uvodite dualizam u pricu! I da je Isus postao bog kao sto je Mojsije bog ili kao sto su ljudi bogovi, sto biblija ne uci da se ljudi ili stvorenja tako zovu i caste! To je politeizam. Onaj psalam sto stalno citirate ne dokazuje da su ljudi bogovi, vec sam to objasnjavao, nemoj da mi ponavljas gluposti..
Evo da vidis sta pise na hebrejskom,pa tu hebrejsku rec uporedi gde sve to ne pise...
Pogledajte prilog 159563
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Potpuno pogresno zapazanje,evo i slike na kojoj se sve vidi da lepo pise
Jevrejska rec elohim je Bog.

2Moj71.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo da vidis sta pise na hebrejskom,pa tu hebrejsku rec uporedi gde sve to ne pise...
Pogledajte prilog 159563

Nemoj da mi manipulises tekstom, ne pise uopste da je on dobio "TITULU BOG", jer bozanstvo nije TITULA. Bozanstvo je priroda! Inace bi ga zvali "BOZE MOJSIJE"! A niko ga nikada tako nije zvao!


Znaci:

Ivan Saric:

Gospod reče Mojsiju: "Evo, učinit ću da budeš prema faraonu moćan kao Bog;


Jeruzalemska Biblija:

Mojsiju je Jahve odgovorio: "Vidi! Faraonu ću te nametnuti kao božanstvo;


Tomislav Dretar:

" Ali GOSPOD reče Mojsiju: `Vidi, ja sam te postavio kao boga za Faraona"

I na hebrejskom, lepo pise KAO BOG, dakle nije titula:

Screenshot_20230416_153403.jpg


* To zavisi od tackica koje su dole, ne znaci svaki "elohim" isto! A ti izgleda bolje znas od prevodioca!

I kakve ovo veze ima sa ostatkom mog posta na koji nisi odgovorio jer ne mozes odgovoriti? Dakle, odgovori mi na ceo post. U suprotnom, tvoja nauka nije biblijska!

Odgovaras selektivno, izbegavajuci ono sto ti smeta, na sta tvoja knjizica nema "pripremljen odgovor"!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nemoj da mi manipulises tekstom, ne pise uopste da je on dobio "TITULU BOG", jer bozanstvo nije TITULA. Bozanstvo je priroda! Inace bi ga zvali "BOZE MOJSIJE"! A niko ga nikada tako nije zvao!


Znaci:

Ivan Saric:

Gospod reče Mojsiju: "Evo, učinit ću da budeš prema faraonu moćan kao Bog;


Jeruzalemska Biblija:

Mojsiju je Jahve odgovorio: "Vidi! Faraonu ću te nametnuti kao božanstvo;


Tomislav Dretar:

" Ali GOSPOD reče Mojsiju: `Vidi, ja sam te postavio kao boga za Faraona"

I na hebrejskom, lepo pise KAO BOG, dakle nije titula:

Pogledajte prilog 159566


* To zavisi od tackica koje su dole, ne znaci svaki "elohim" isto! A ti izgleda bolje znas od prevodioca!

I kakve ovo veze ima sa ostatkom mog posta na koji nisi odgovorio jer ne mozes odgovoriti? Dakle, odgovori mi na ceo post. U suprotnom, tvoja nauka nije biblijska!

Odgovaras selektivno, izbegavajuci ono sto ti smeta, na sta tvoja knjizica nema "pripremljen odgovor"!

Hebrejska rec אֱלֹהִ֖ים se koristi vise hiljada puta i znaci Bog.
Imas na slici sto sam postavio sa leve strane obelezeno zutim gde se sve spominje ta rec i to vise hiljada puta ,a imas iznad u grckom tekstu Teos sto takodje znaci Bog,a imas na dnu slike hrvatski prevod Stvarnost koji je to preveo po tvojoj zelji "kao bozanstvo"
Sama rec Bozanstvo pripada Bogu
Pa kad vec volis da pretrazujes ,hajde proveri pa kazi jel se ta rec Bog jos negde prevodi sa "kao Bozanstvo" ili uvek kao Bog,pa javi :)
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ali Sinu reče: “Prijestolje tvoje je, Bože, u vjeke vjekova; žezlo pravednosti žezlo je tvoga kraljevstva.
Ljubio si pravednost i mrzio bezakonje; stoga te pomazao, Bože, Bog tvoj, uljem radosti kao nikoga od tvojih drugova.

Hebrejima 1:8,9
 
Natrag
Top