Hriscansko gostoprimstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
U toku najnovijih dogadjaja sa izbeglicama iz Afro-Azijskih zemalja,i njihove seobe u Evropu,sta Vi mislite kako evropske "hriscanske zemlje" treba da ih prime?
Kako Hriscani treba da se odnose prema izbeglicama?
Sta mislite o stihu iz Jevreja 13:2
Gostoljubivosti ne zaboravljajte; jer neki ne znajući iz gostoljubivosti primiše anđele na konak.
Takodje sta mislite ima li pretnji za svetski mir i sta ove seobe mogu prouzrokovati?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Svi oni su Hristos u malom is mi kao Hriscani treba da im pomognemo koliko god mozemo a ne kao madjari i hrvati da se prema njima ophodimo kao prema psima.Znate pricu o milostivom Samarjaninu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Svi oni su Hristos u malom is mi kao Hriscani treba da im pomognemo koliko god mozemo a ne kao madjari i hrvati da se prema njima ophodimo kao prema psima.Znate pricu o milostivom Samarjaninu.
Slazem se sa tobom,i drago mi je da im nasa vlada pomaze kolko god moze.
Pitanje je samo sta ce se desiti kad ne budemo mogli vise da im pomazemo,sta ce se onda desiti?
Ne zaboravimo da smo pomagali albance iz albanije koji su se masovno naseljavali na kosovu,i kad su se dovoljno namnozili poceli su da nas proteruju sa Kosova...Da li se bas toga mnogi zapadni narodi mnogo vise plase negoli mi?
Sta Biblija govori o Izraelskim migrantima koji su se vracali kuci iz Egipta?Kako su ih docekali okolni narodi?,kad su ih molili samo za prolaz?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Mi treba da ispunjavamo zelju boziju i da ih volimo, da oustimo ljubavi da rukovodi nama, blago onome koji strada za ljubav prema bliznjem, kao da je za Hrista stradao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Eto prilike da se pokazu pravu Hriscani na delu. Ljubav stvara ljubav,a mrznja stvara mrznju...ipak pravi hriscani ne smeju imati mrznju,a na mrznju moraju odgovoriti sa ljubavlju,ma koliko to tesko bilo.....
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Danas ima malo Hriscana, 90% od stanovnistva Srbije koji se izdaju za hriscane 50% bi prodalo veru za veceru a druga polovina mozda ima veru ali ne i dela, od tih 90% jedva da su i 5% iskreni hriscani verni crkvi i svetootackom predanju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Prvi i osnovni filter da se vidi ko je pravi Hriscanin jeste odgovor na pitanje
"Sta je pre bilo kokoska ili jaje"?
90% njih pada vec na ovom prvom pitanju sa nepoznavanjem tacnog odgovora.
Zatim slede ostali filteri,a medju njima je i gostoljubivost....
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Prvi i osnovni filter da se vidi ko je pravi Hriscanin jeste odgovor na pitanje
"Sta je pre bilo kokoska ili jaje"?
90% njih pada vec na ovom prvom pitanju sa nepoznavanjem tacnog odgovora.
Zatim slede ostali filteri,a medju njima je i gostoljubivost....
Prvavi hriscani slede zakon koji je u njima, slede zakon ljubavi i verni su svetootackom i apostolskom predanju i zive u zajednici koju su apostoli osnovali i trude se da se spoje sa Hrsistom u Svetoj Tajni Evharistije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pravi hriscani treba da imaju zakon ispisan u srcima i umu a ne na kamenim polcama,knjigama i recima,to je prava poenta ,i u skladu sa svojim mogucnostima...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo dva pitanja.

Da li čovek koji ima zakon upisan u um i srce, da li ga krši?

Šta znači imati zakon Božji upisan u um i srce, da li to znači kršiti njegove principe?

Hvala.
 
Natrag
Top