Hriscansko gostoprimstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Imas namerno i nenamerno krsenje.
Svaki koji nesto namerno i nepopravljivo krsi je jedno,
a onaj koji gresi nenamerno ima Isusa Hrista zastupnika kod Boga i Oca koji mu tada oprasta greh
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oprost ne dozvoljava dalje kršenje.
Isus kaže "IDI I OD SADA VIŠE NE GREŠI"
A Jovan napominje "KOJI GOD ČINI GREHA, NE VIDE GA NITI GA POZNA"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Oprost ne dozvoljava dalje kršenje.
Isus kaže "IDI I OD SADA VIŠE NE GREŠI"
A Jovan napominje "KOJI GOD ČINI GREHA, NE VIDE GA NITI GA POZNA"

Ne dozvoljava krsenje, ali niti ne ukida mogucnost greske.

Reci mi, da li ti nakon obracenja vise nijednom nisi pogresio???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji mogućnost greške, i zato Jovan napominje "ALI AKO KO SAGREŠI, IMAMO ZASTUŠNIKA KOD OCA, ISUSA HRISTA"

Ovde se ne radi o konstantnom životu u grehu, već o putu posvećenja, gde čovek može pasti u greh, i u tim trenutcima treba odmah da se podigne i vrati Bogu"

Nisam rekao da nisam pogrešio nakon obraćenja, ali sam se vraćao Bogu, i neka od tih iskustava sam i opisao u svojim svedočanstvima, da mi je Bog u takvim trenutcima davao živa iskustva - gde mi je pokazao da on posreduje za mene.

Pobeda se traži, sila greha je svuda, ali čovek može tražeći da Bog uzme silu greha od čoveka koja ga navodi na greh - da bude oslobođen te sile, da više u njemu nema ništa što bi moglo da ga navede na greh, jer Bog uklanja samu želju u čoveku za svetovnim uživanjima, i raskalašnim tobože slobodarskim duhom, bez ikakvim moralnih normi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zato sto je u Bibliji zapisano da samo Isus Hrist moze da bude JEDINI POSREDNIK izmedju Boga i ljudi,ali ako ne verujes Bibliji,ja tu nista ne mogu
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato sto je u Bibliji zapisano da samo Isus Hrist moze da bude JEDINI POSREDNIK izmedju Boga i ljudi,ali ako ne verujes Bibliji,ja tu nista ne mogu

Znači da piše drugačije ti bi vjerovao, a gdje je tu razum po kojem se stvari poznaju da li su dobre ili ne. Istinite ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Znači da piše drugačije ti bi vjerovao, a gdje je tu razum po kojem se stvari poznaju da li su dobre ili ne. Istinite ili ne.

1.Timoteju 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,

Zar ti ne verujes Bibliji i apostolu Pavlu koji je ovo licno zapisao???
Seti se da je ovo zapisano nakon sto se Isus objavio Pavlu dugo vremena nakon sto je uskrsnut na nebo.
Sta mislis ,da li nas je Pavle ovde slagao?,mozda ima vise posrednika izmedju Boga i ljudi?,da nisi ti mozda posrednik izmedju Boga i ljudi???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1.Timoteju 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,

Zar ti ne verujes Bibliji i apostolu Pavlu koji je ovo licno zapisao???

Vaše tumačenje Boga je ruženje Njega, jer je dozvolio jednom stvorenju da bude posrednik, a druge osuđuje za svece. Boga pravite nepravednog, a time pokazujete sebe.

Isto kao kada bi neko bio spasen za Sodomu, a neko za iste grijehe uništen.

Seti se da je ovo zapisano nakon sto se Isus objavio Pavlu dugo vremena nakon sto je uskrsnut na nebo.
Sta mislis ,da li nas je Pavle ovde slagao?,

I sada se prebacuješ na drugi kolosijek. Kao da sam ja napao Pavla, a ne vaše tumačenje stiha.

mozda ima vise posrednika izmedju Boga i ljudi?,

Ovo odlično dolazi katolicima i pravoslavcima.

,da nisi ti mozda posrednik izmedju Boga i ljudi???

Za spasenje ljudi može samo da bude neko ko je i Bog i čovjek. Kako može da bude stvorenje posrednik između stvorenja i Boga. Može samo Bog i čovjek.

Dakle mora da ima 2 prirode u sebi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za spasenje ljudi može samo da bude neko ko je i Bog i čovjek. Kako može da bude stvorenje posrednik između stvorenja i Boga. Može samo Bog i čovjek.

Dakle mora da ima 2 prirode u sebi.

Kako su onda svestenici bili posrednici izmedju Boga i ljudi u SZ???

Nema to veze sa prirodom, jer bi onda i oni morali biti bogovi.
 
Natrag
Top