Hriscansko gostoprimstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Sveci "nisu posrednici"!

Ko je rekao da jesu?

Tripo, svestenik u Izraelu je bio covek - " posrednik"!

Bolje rečeno predslika.

Dakle "moze" to biti covek, ali posrednistvo zahteva "svetost", ne "bozanstvo", jer su svestenici morali biti sveti pre ulaska u Hram!

Istinski ne može, piše da je samo jedan posrednik. Znamo ko je to.

Sad, na cemu ti temeljis tvrdnju da "posrednik mora biti Bog"???

Zato što bi sve drugo bilo idolopoklonstvo i jasno piše da niko ne može ljude spasiti osim Boga. Tako da je jasno da je to samo Isus. jer poserdnik je ujedno i spasitelj.


Upravo uradio.

Ako si u pravu, to bi unistilo J.S. , pa me zanima jer ja ne vidim da "mora biti Bog"..

Mora biti Bog jer stoji da je jedino spasitelj Bog. Ti znaš da je jedini spasitelj Isus.

Čovjek ne može da otkupi čovjeka znači da to može samo Bog. Imam i stihove za to.

Kako onda može čovjek da posreduje za čovjeka ko onda za tog sveštenika iz SZ posreduje opet naravno samo Bog.

Evo i stihova.


SPASITELJ

Izaija 43,11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

Hošea 13,4 A ja sam Jahve, Bog tvoj sve od zemlje egipatske: drugog Boga osim mene ne ljubi! Osim mene nema spasitelja.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,

Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,


ČOVJEK NE MOŽE ČOVJEKU POMOĆI

11 Daj nam pomoć u teskobi. A obrana je čovečija uzalud. Psalam 60,11

7 A na dom Judin smilovaću se, i izbaviću ih Gospodom Bogom njihovim, a neću ih izbaviti lukom ni mačem ni ratom ni konjima ni konjicima. Osija 1,7

Ponovljeni zakon 24,1 6 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.


14 Ako bi u njoj bila ova tri čoveka: Noje, Danilo i Jov, oni će pravdom svojom izbaviti duše svoje, govori Gospod Gospod. Jezekilj 14,14

20 Ako bi Noje, Danilo i Jov bili u njoj, tako ja živ bio, govori Gospod Gospod, neće izbaviti sina ni kćeri, nego će svoje duše izbaviti pravdom svojom. Jezekilj 14,20 7

Čovek neće nikako brata osloboditi, neće dati Bogu otkup za njega Psalam 49,7

ISUS BOG SPASITELJ

Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja; Djela 4,11

12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti. Djela 4,12

21 Hvalim Te, što si me uslišio, i postao mi Spasitelj.

22 Kamen koji odbaciše zidari, posta glava od ugla. Psalam 118-21-22

Naravno da je samo jedan posrednik.

Galatima 3,20

Ali posrednik nije jednoga; a Bog je jedan.
1. Timotiju 2,5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,


Jevrejima 12,24I k Isusu, posredniku zavjeta novoga, i krvi kropljenja, koja bolje govori negoli Aveljeva.

JS pričaju najviše protiv Vatikana a imaju svu njuhovu nauku.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa kako može Isus da bude posrednik (a kažeš stvorenje kao i Marija i sveci) a ne mogu sveci.

Pa posrednik je neko ko ima prirodu i jedne i druge strane. Ko je i Bog i čovjek.

Pa po tebi mogu da budu i Marija i sveci jer su i oni stvorenja kao i Isus po vama JS.

Da li hoces da izbrises rec "POSREDNIK " primenjenu na Isusa u doticnom stihu? Bolje kazi da ti se ne dopada taj prevod,pa kazi zelju kako bi valjalo da bude ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ko je rekao da jesu?



Bolje rečeno predslika.



Istinski ne može, piše da je samo jedan posrednik. Znamo ko je to.



Zato što bi sve drugo bilo idolopoklonstvo i jasno piše da niko ne može ljude spasiti osim Boga. Tako da je jasno da je to samo Isus. jer poserdnik je ujedno i spasitelj.



Upravo uradio.



Mora biti Bog jer stoji da je jedino spasitelj Bog. Ti znaš da je jedini spasitelj Isus.

Čovjek ne može da otkupi čovjeka znači da to može samo Bog. Imam i stihove za to.

Kako onda može čovjek da posreduje za čovjeka ko onda za tog sveštenika iz SZ posreduje opet naravno samo Bog.

Evo i stihova.


SPASITELJ

Izaija 43,11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

Hošea 13,4 A ja sam Jahve, Bog tvoj sve od zemlje egipatske: drugog Boga osim mene ne ljubi! Osim mene nema spasitelja.

Luka 1,46 Tada Marija reče: "Veliča duša moja Gospodina,

Luka 1,47 klikće duh moj u Bogu, mome Spasitelju,


ČOVJEK NE MOŽE ČOVJEKU POMOĆI

11 Daj nam pomoć u teskobi. A obrana je čovečija uzalud. Psalam 60,11

7 A na dom Judin smilovaću se, i izbaviću ih Gospodom Bogom njihovim, a neću ih izbaviti lukom ni mačem ni ratom ni konjima ni konjicima. Osija 1,7

Ponovljeni zakon 24,1 6 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine.


14 Ako bi u njoj bila ova tri čoveka: Noje, Danilo i Jov, oni će pravdom svojom izbaviti duše svoje, govori Gospod Gospod. Jezekilj 14,14

20 Ako bi Noje, Danilo i Jov bili u njoj, tako ja živ bio, govori Gospod Gospod, neće izbaviti sina ni kćeri, nego će svoje duše izbaviti pravdom svojom. Jezekilj 14,20 7

Čovek neće nikako brata osloboditi, neće dati Bogu otkup za njega Psalam 49,7

ISUS BOG SPASITELJ

Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja; Djela 4,11

12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti. Djela 4,12

21 Hvalim Te, što si me uslišio, i postao mi Spasitelj.

22 Kamen koji odbaciše zidari, posta glava od ugla. Psalam 118-21-22

Naravno da je samo jedan posrednik.

Galatima 3,20

Ali posrednik nije jednoga; a Bog je jedan.
1. Timotiju 2,5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,


Jevrejima 12,24I k Isusu, posredniku zavjeta novoga, i krvi kropljenja, koja bolje govori negoli Aveljeva.

JS pričaju najviše protiv Vatikana a imaju svu njuhovu nauku.

Galatima 3,20

Tacan prevod:

"Ali posrednika nema kada se radi o samo jednoj osobi, a Bog je samo jedan".

Jel to Pavle ovde rekao da "Bog sam sebi posreduje" ?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Evo ovako.
Kao prvo i osnovno los je prevod grckog teksta
BYZ Galatians 3:20 Ὁ δὲ μεσίτης ἑνὸς οὐκ ἔστιν, ὁ δὲ θεὸς εἷς ἐστίν. (Gal. 3:20 BYZ)
CRO Galatians 3:20 Posrednika pak nema gdje je samo jedan. A Bog je jedan (Gal. 3:20 CRO)
Kao drugo Isus Hrist nije samo posrednik Novog saveza ,vec je bio i posrednik izmedju Boga i Mojsija tj Starog Zaveta,ako vec hoces da tumacimo i srpski prevod.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Od vašeg nema goreg.



Isus može, a Marija ne može, iako su oboje stvorenja po vama.

Ako se nesto ljutis ili zalis,zali se Bogu,a nemoj meni da kukas.
Da je Marija bitna ,sem sto je rodila Isusa ,pisalo bi,ovako,ona je samo jedna od osoba koje su bile u Jerusalimu kada je Bog njima dao Svetog Duha.I sigurno ce biti medju 144.000 otkupljenih sa zemlje na nebo. Ipak Marija nije posrednik.,da jeste pisalo bi...Da nije ona za tebe Boginja???
 
Natrag
Top