HRISCANSKI OTPAD-Kad se pojavio i njegovi nosioci

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kad se kaze SEKTA i SEKTASI mnogi pomisle na raznorazne verske organizacije nastale od 18 veka.
Sve takve organizacije nazivaju OTPADNICIMA od izvornog hriscanstva,i za njih imaju argmentaciju sa biblijskim stihom iz 2.Solunjanima 3-11 koji govore da Gospod nece doci dok se ne pojavi hriscanski otpad i covek bezakonja,sin pogibli
2.Solunjanima 2:3-11
"3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;
9 Kog je dolazak po činjenju sotoninom sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima,
10 I sa svakom prevarom nepravde među onima koji ginu: jer ljubavi istine ne primiše, da bi se spasli.
11 I zato će im Bog poslati silu prevare, da veruju laži;
Na osnovu 3 stiha njihov zakljucak je da ce se to desiti u poslednjim danima,ali da li je to tako? NIJE!!!
Postoji mnogo biblijskih stihova koje govore suprotno,odnosno da ce se to desiti nakon smrti Isusovih apostola,pa cemo navesti samo neke stihove iz Biblije.

Dela apostolska 20:29,30
"29 Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
30 I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom."
2.Korincanima 11:26
"26 Mnogo puta sam putovao, bio sam u strahu na vodama, u strahu od hajduka, u strahu od rodbine, u strahu od neznabožaca, u strahu u gradovima, u strahu u pustinji, u strahu na moru, u strahu među lažnom braćom;
galatima 1:6-8
"6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!

Ovo su samo neki od mnogobrojnih stihova koji govore o situaciji medju prvim hriscanima.Primetili ste da sam podvukao Laznu bracu i izvrtanje Hristovog Jevandjelja.

Nakon smrti Hristovih apostola ,hriscanski otpad je uzimao maha da bi mu vrhunac bio 325g.p.n.e.
Te godine takozvani hriscani dolaze na poziv Cezara Konstantina u Nikeju na takozvani hriscanski sabor.
Na tom Saboru ,Cezar Konstantin je donosio presudne odluke za takozvane hriscane.Sta bi Isus Hrist rekao o tome,ili neko od Hristovih apostola???
Te godine Cezar Konstantin uvodi KRST kao simbol vere takozvanih hriscana,a godinama kasnije se uvode i druge nehriscanske nauke a pre svih TROJSTVO,Bozic,Uskrs,besmrtnost ljudske duse,raj i pakao,kult postovanja Ikona,Kipova-idolopoklonstvo,i sve druge odvratnosti...
Te godine od Konstantina pocinje TAMA SREDNEG VEKA,obelezena ubistvima,pljackama,kurvarstvom,inkvizicijom itd....
Ovoliko za pocetak.....
;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za RISKA

ovo ti je odgovor o jevandjelju.


(2 korincanima 4:2-6)

2 Nego se odrekosmo tajnog srama da ne živimo u lukavstvu, niti da izvrćemo reč Božiju, nego javljanjem istine da se pokažemo svakoj savesti čovečijoj pred Bogom.
Mt. 4:6, 1 Sol. 2:3, 1 Sol. 2:5, 1 Sol. 2:10

3 Ako li je pak pokriveno jevanđelje naše u onima je pokriveno koji ginu,
Isa. 6:9, Lk. 8:12

4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.
Isa. 6:10, Zah. 13:7, Mt. 13:4, Jn. 1:18, Jn. 12:31, Ef. 6:12, Filip. 2:6

5 Jer sebe ne propovedamo nego Hrista Isusa Gospoda, a sebe same vaše sluge Isusa Gospoda radi.
1 Kor. 9:19

6 Jer Bog koji reče da iz tame zasvetli videlo, zasvetli u srcima našim na svetlost poznanja slave Božije u licu Isusa Hrista.
1 Moj. 1:3, Ps. 27:1, Isa. 2:5, Ef. 5:8, Ef. 5:14, 2 Pet. 1:19

(jovan 1:4,5)
4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.

5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
Jn. 3:19

TI mi oprosti brate moj, ali ti si stvarno slep, ako nerazumes ove stihove, to su faktovi, dokazi suprotno ako mozes.

Dodato posle 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

1914_Gen0[1].jpg "3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

A vi prorokujete da je dosao u nevidljivom obliku 1914g ,pa ste jos nekoliko puta prorokovali kraj sveta a 70,75,76g
ste izjavili takvu laz da ste izgubili nekoliko hiljada svedoka.Isus kaza ako je prorok od boga sve sto kaze ispunice se, akoli od djavola onda se nece ispuniti njegovo prorocanstvo. Zar vi niste prorokovali, jeste prorocanstvo se nije ispunilo, isusa nepriznajete za boga to znaci da ste vi otpad.

Evo i dokaza:
awake68-1970s.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hahahahaha
Ma ne budi smesan
Prvo je tvoj Cezar Konstantin obecao svetski prosperitet i boljitak za sve ljude na zemlji pod dirigentskom palicom podlog Atanasije.
Uskoro je pocela tama srednjeg Veka,pracena crkvenom inkvizicijom.
Seti se sta su tvoji popovi obecavali i slali ljude u ratove,to si zaboravio da kazes.
Seti se samo koliko je ratova bilo i koliko je ljudi izginulo zbog lupetanja i laznog prorokovanja tvoje crkve.
Seti se samo koliko je tvoja crkva spalila ljudi i citavih sela zbog svog sramotnog prorokovanja.

Taj tvoj otpad je kulminirao,lutko moja sa Cezarom Konstantinom.
Pogledaj samo ove stihove
1.Jovanova
"18 Deco! Poslednje je vreme, i kao što čuste da će doći antihrist, i sad mnogi antihristi postaše; po tom poznajemo da je poslednji čas."
Otpadnika je bilo jos u vreme Pavla i Petra,ali su se ujedinili pod Konstantinom koji im je dao krst kao simbol vere.
Sta ste propovedali ljudima?
mir,ljubav?...hahaha,pa ovi tvoji su prolili i suvise mnogo krvi,ne moze ih oprati ni tihi okean
trojstvo?...propovedate da je Bog odvratno trojstvo,a sta cemo sa Marijom,Jer ona 4 osoba u trojstvu,jel ona rodila Boga ili coveka?
a sta cemo sa propovedanjem ikona koje je cisto idolopoklonstvo i mnoge druge gluposti koje propovedate......

Napadas JS za 1914 godinu.A sta ti tu nije jasno?
Carls Rasel je prorokovao da ce se te godine zavrsiti 7 vremena iz knjige po Danilu,to se i desilo.
Ocekivali su da ce te godine biti verovatno spaseni,ali nisu nikoga slali da ratuje i ubija.,a
to je dragi moj ogromna razlika izmedju mene i tebe.
Seti se sta su jos sve tvoji prorokovali pa se nije ispunilo,cak naprotiv ti i tvoji ste doneli veliko zlo na zemlju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
UUUUUUUUUUUU al si ih ti nabrojao, dokazi, gde su dokazi prijatelju.

Ne kazem, moracu da se slozim stobom, sto se tice laznih prorocanstva ikona itd.

Sto se tice marije oprezno, ona je najsvetija medju zenama, ja se licno nepoklanjam njoj i ostalim svecima, kao i andjelima.
Niti sam idolopoklonik,(otkr.22:9) ja se molim bogu u duhu, po isusovoj naredbi u ime krstenja u ime oca,i sina, i sv.duha.Dal ti tu vidis trojstvo ili ne to je tvoja stvar.
Drugo a stacemo s petoknjizje mojsija ili carevima itd,zar gospod savaof se nije borio?Zar tamo nisu istrebljavani celi narodi pa cak i stoka,
I mi nepropovedamo odvratno trojstvo, to su vase reci, anase su reci, otac ,sin ,sv duh, su jedno tj ELOHIMI.
To isus sam potvrdjuje!!!

Kako ja razumem, ako bi bog trazio od vas kao od bozjeg naroda da krenete u rat, da istrebite jedan narod kao sto je to morao da uradi car saul, i ostali carevi starog zaveta, vi bi ste to otkazali bogu.

Oprezno, oprezno kad vredjas mariju, ona jeste sveta,ali to neznaci da joj se treba klanjati.
A marija je rodila ovaplocenog boga (jovan 1:14)
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
(isaia 40:5)5 I javiće se slava Gospodnja, i svako će telo videti; jer usta Gospodnja govoriše.
(matv.1:20)20 No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
(1 timot.3:16)16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

Kao sto vidis marija je rodila bogo coveka.

Toliko za sada.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za Gerakulesa: Pitaj sad Jehovine Svedoke kad će biti Armagedon proveri šta će ti reći.

Sveko će da odgovara za svoja dela ja ne mogu da znam u detalje šta je radio Čarls Tejz Rasel ,Raterford i ostali. Ono što znam pouzdano to je da su u određenim stvarima bili u zabludi. Nisu trebali da tumače datume kad će biti Armagedon jer biblija jasno govori da o danu tom i času niko ne zna.. Dakle neki znaci su nam dati da znamo da je to blizu ali dan i čas niko ne može znati ni anđeli samo Otac.

Nije u redu govoriti da je organizacija Jehovinih Svedoka odpad zbog nekih ljudi koji su živeli pre sto godina i zbog njihovih zabluda.Sadašnji stav Jehovinih Svedoka nije isti kao pre pedeset ili sto godina.

Te stvari da li je na Raselovom grobu piramida,krst ili nešta drugo,on uopšte nije bitan ni on ni Raterford. Bitan je Isus i Jehova (JHVH)

Ako ste baš toliko pametni evo recite mi ima li koja bolja religiozna organizacija od Jehovinih Svedoka.



Ako je ovo što će te sad videti onda ............






M E N i S E K L A Nj A J T E J A S A M V A Š O T A C


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Za peko 71
Kada ce te shvatiti da ja licno nemam nista protiv samih JS,Ali imam protiv kule strazare, oni varaju vas,bas kao sto vi tvrdite za crkvu da varaju nas.
Vi mozete da zivite besprekorno, ali ucenje je lazno, isus kaza, pravednici ce uci poslednji a gresnici prvi zar ne.
Jednom lazni prorok, uvek lazni prorok tako kaza isus.
Vama se nesvidja kad vas nazivaju otpadom, a kad vi nazivate nas onda nista,Isus kaza, ako si se zamerio s bratom svojim, idi dok zora nesvane i, pomiri se snjim,a vi se toga nepridrzavate.


U opste ste nehumani, kad se radi o drugom hriscaninu koji nije JS.Za bolju organizaciju pitas?
Ima, jer da nema, ja nebih izasao iz organizacije,sit sam svih religija koje hoce da mislim samo kako to oni traze od mene.
Ja imam slobodnu volju, i umem da citam, i da razmisljam, i nista ti popovi i vase staresine nisu pametniji od mene ili od tebe.
Da nam sole pamet, i lazu stolecima,Sto se tice procanstva vi i dalje tumacite 1914g kao pojavu isusa u nevidljivom obliku dok stih u,
2.Solunjanima 2:3-11
"3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.
8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;
9 Kog je dolazak po činjenju sotoninom sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima,
10 I sa svakom prevarom nepravde među onima koji ginu: jer ljubavi istine ne primiše, da bi se spasli.
11 I zato će im Bog poslati silu prevare, da veruju laži;

Zar ovo nije istina koja pise u bibliji?

I nije 3 stiha kako tvrdi RIS BG a na stotine evo jos(dela 1:8-11)
8 Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.
9 I ovo rekavši videše oni gde se podiže i odnese Ga oblak iz očiju njihovih.

10 I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,

11 Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo.
Ima jos ako hoces postavicu.
Sto se tice ovih video materijala, ja mogu da ti postavim na tuce takvih o JS.
ZA sada necu, a posle cemo videti, to zavisi od vas kako cete se ponasati prema nama.
Isus nije snama od 1914g, on je snama u sve dane do svrsetka ovog veka, tako kaza on sam, jer isusov jedan dan je 1000g ako se ne varam.
Biblija nelaze, a mi ljudi mozemo i slagati u zastitu svoje vere, pa se ja zato sluzim samo stihovima iz biblije, bog nije covek da laze!!!.
Toliko za sada a dalje cemo videti.


 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa otpad nego sta! mi smo ostali vernici 2000g u jednoj veri, a vi JS-ci i ostali ste izasli iz crkve kako i govori pismo.

Za ris bg

Zapamti ovo sto cu ti napisati.

Pravoslavni narodi nikad nikog nisu napadali, tj nisu osvajaci, a uvek su bili primorani da se brane od osvajaca, a konstantin je rimokatulicki cezar i nema nista s pravoslavljem, ako nisi znao bas zato se i odelila pravoslavna crkva od rimokatulicke u 11 veku.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
dragi moj lovce na vampire
I ja sam naucen bas kao i ti da smo mi srbi najbolji narod na svetu.
Naucen da su katolici prihvatili katolicanstvo silom,a i muslimani ,takodje poturceni srbi ,primise silom islam.
Mislio sam da su pravoslavci najbolja religija ,dok nisam procitao nesto u knjigama koje su oni stampali.
Sta ti mislis o ovom izvestaju...progon bogumila od Nemanje
Stefan Nemanja-pravoslavlje.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани,

Можемо полемисати о Стефану Немањи (првовенчаном) и његовим поступцима према богумилима, мада стварно никако не видим релевантност са темом. Прво бих волео да постављач теме разјасни мало на шта је конкретније мислио када је тему постављао, како би могли даље да дискутујемо везано за исту.

Мир Вам,
Blackarow
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Za crnu strelu
Ovo o Stefanu Nemanji i svetom Savi sto sam naveo jeste dokaz kako je pravoslavlje uvedeno u Srbiju.
Stampala ju je SPC,a ne JS.
Umesto da cute i da se ne brukaju,oni se u knjizi hvala kako je velika zasluga Nemanje za ustolicenje PRAVOSLAVLJA u Srbiji ISTREBLJENJE BOGUMILA!!! To je sramotno ubijati Nenaoruzane civile koji su bili protiv svakog rata i tuce.Najzalosnije je da ga je sin Sava pred smrt prvo prekrstio od katolika u pravoslavca(navukavsi nam vekovnu mrznju katolika za vrat),a potom i blagoslovio svog oca ,napravivsi od njega sveca,Svetog Simeuna.
Da li se hriscanska vera zasniva na ubijanju ili ljubavi?
Da li je Isus Hrist ucio svoje ucenike da ubijaju jedni druge ili da se vole???
Toliko o miroljubivom pravoslavlju
 
Natrag
Top