HRISCANSKI OTPAD-Kad se pojavio i njegovi nosioci

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Nije nikakav greh u srcu zeleti osvetu Republike Srbske Krajine i vracanje Vatikanskim vojnicima milo za drago,ali ne klanjem nejaci i zena jer Srbi nisu zveri.

Srbski narod je pošten i vredan narod , ali u svakom narodu ima i iznimaka

A Isus je govorio: "Oče, oprosti im, jer ne znaju što čine!" (Evanđelje po Luki 23:34)

Zaklinjem vas, braćo, čuvajte se onih koji siju razdore i sablazni mimo nauka u kojem ste poučeni, i klonite ih se. Jer takvi ne služe Gospodinu našemu Kristu nego svom trbuhu, pa lijepim i laskavim riječima zavode srca nedužnih. (Poslanica Rimljanima 16: 17-18)
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zaklinjem vas, braćo, čuvajte se onih koji siju razdore i sablazni mimo nauka u kojem ste poučeni, i klonite ih se. Jer takvi ne služe Gospodinu našemu Kristu nego svom trbuhu, pa lijepim i laskavim riječima zavode srca nedužnih. (Poslanica Rimljanima 16: 17-18)

Joj kako dobro opisa Jelenu Belu ovde čak ni ime nije morao izreći poznasmo je odmah.
Lenja trbušina....laskava...zavodi....sije razdor i nevrestvo....ne služi Gospodu...sve pogodi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sam sebe nipodastavas i prikazujes u potpuno negativnom svetlu, a takvim IZRODIMA ni sam svemoguci Bog ne moze pomoci, jer mu svojim recima i delima ztvaraju vrata.

Meni nije po savesti da ikoga vredjam, jer sam tvoj karakterje uvreda i za Boga i za ljude.

A evo tog opisa:

izrod (српски, ћир. изрод)

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) bezočnik, dvoličnjak, bezobraznik, prevrtljivac, hipokrit, prepredenjak, hulja, nitkov, gad, besramnik, pokvarenjak,bestidnik, bednik, licemer, ništarija, podlac, probisvet, podmuklica, spletkaroš, prokletnik, drznik, propalica, nečasnik, pritvorica, prevarant, zlobnik, nečovek,zloća, nepoštenjak, pakosnik, perfidnik, protuva, huligan, ništavac, neotesanac, hipokrita, pretvornik, bezvrednik, bitanga, vucibatina, pogan нар., rđa нар., нар.., fukara нар., pogrda нар., нар., pogančina нар., gnom нар., фам. ljigavac фам., ljiga фам., đavo фам., mutivoda фам., фам., životinja фам., pseto фам., džukac фам., uštva фам., guja фам., džukelaфам., mamlaz фам., konj фам., balabander фам., mufljuz фам., mutikaša фам., živina фам., beskičmenjak фам., fango фам., krmak фам., prasac фам.,svinja фам., smeće фам., mućak фам., krpa (od čoveka) фам., đubre (od čoveka) фам., moralna nakaza фам., moralni imbecil фам., moralno smeće фам., moralna nula фам., pokvaren kao mućak фам., рег. adrapovac рег., anatemnjak рег., anatemnik рег., zaplotnjak рег., fonja рег., pretvorica рег.,prepredenko рег., dvoličnik рег., palavorda рег., hahar рег., vancaga рег., farabut рег., odljud рег., stodlaka рег. [1][н 1]

IZVOR: WIKIPEDIA

-----------------------------------------------


Za razliku od toga - evo sta je olicenje Bozjeg coveka ciji je zivot sakriven u Gospodu, i koje je osnono nacelo zivota i ponasanja.

ODA LJUBAVI - 1 KORINCANIMA POSLANICA 13 POGLAVLJE


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da li je ovo meni bilo upuceno?

Nemoj se čuditi ovi okultisti mrze sve Hrišćane a Pravoslavci su im na prvom mestu.
Nezna taj ni istoriju ni teologiju već stalno mantra okultna učenja i pljuje zamlju u kojoj živi.
Psihijatrija majka,ali ne radi svoj posao šteta.
Da si mu rekao ,,Za dom spremni,, onda bi te možda on i podržao ovako te smatra sramotom jer voliš svoju zemlju.

Inače je tu pohvalu meni uputio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je ovo meni bilo upuceno?

Nije, nego clanu Taramani koji ne zna osnovnu kulturu ponasanje na javnom mestu, a o istinoljubivosti i duhuo Hriscanske ljubavi i tolerancije da i ne govorim.

Ko prati ove diskusije moze u ovo da se uveri.

Dokaz je i ovaj poslednji komentar koji je uputio, u kome je izneo takve prljave neistine o meni, da ih je mrsko i citati, pripisujuci svoje grehe i slabosti drugima.

Ja sam se vec ogradio o sve sto iznosi o meni, i svako moze da na osnovu mog pisanja na forumu, da vidi, da sve sto iznosi ne stoji na istini.

Tebi zelim sve najbolje, i zelim ti da budes mudar, i da prozres ovakve neistine koje se iznose o biko kome.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Nemoj se čuditi ovi okultisti mrze sve Hrišćane a Pravoslavci su im na prvom mestu.

Jako je žalosno kad misliš dasi samo ti kršćanin, jer pravi kršćanin ne mrzi nikog

Nezna taj ni istoriju ni teologiju već stalno mantra okultna učenja i pljuje zamlju u kojoj živi.
Psihijatrija majka,ali ne radi svoj posao šteta.

Ovo nema smisla komentirati , Laodikeja je uvjek pokazivao poštovanje prema svojoj zemlji ,i svojoj vjeri , a štoga tu oćete ocrnit daje lud ,i izdajnik toje SRAMOTA

Vidiš koliko si ciničan , tuga prozivaš zbog ničega.
Ja poštujem svakog tko voli svoje , ali nebi trebali željeti tuđe .
Što misliš kad bi biskup iz Beograda i njegovi svećenici zapjevali neku pjesmu ,
kao štosu zapjevali Zagrebački Pravoslavni svećenici
[raw]
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/129081001" width="500" height="281" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>
<p><a href="https://vimeo.com/129081001">Mitropolit Porfirije pjeva četničku pjesmu &quot;&Scaron;ta se ono na Dinari sjaji&quot;</a> from <a href="https://vimeo.com/user40568125">Portal Sloboda</a> on <a href="https://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>
[/raw]

Ekskluzivne videosnimke mitropolita zagrebačko-ljubljanskog Porfirija kako u zanimljivom društvu pjeva četničku pjesmu posvećenu četničkom vojvodi Momčilu Đujiću, ratnom zločincu iz Drugog svjetskog rata.

Činjenica da je zagrebačko-ljubljanski mitropolit otvoreno četnički nastrojen ne samo da otkriva to da je svaka Porfirijeva miroljubivost čista gluma koju je silom prilika primoran glumiti, već ta činjenica otvara pitanje može li jedan takav čovjek i dalje stolovati u Zagrebu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Antonija ti si mlada i na sreću neznaš kako prepoznati vuka a kako crvenkapu niti moraš.
Ja dobro znam ko nosi koju odeću i ko laska i zašto a to se tebi sviđa, svideće se još mnogima koji se love na mile i umilne reči.
Zbog takvog govora ulovili su stotine miliona ljudi u zamku a ti malo izlistaj svedočanstva bivših Jehovaca i Adventista i čućeš tragediju i videti suze nesretnika koji bi više voleli dasu postradali nego prošli kroz sramotu boreći se protiv Boga i razvodeći se jer to okultisti koje pomenuh podržavaju.

Evo ti primer mlađa žena dolazi sa ćerkicom ovamo u Adv.crkvu vidim nepoznati i upoznamo se porodično ali ona nema muža pitaj jel udovica..NE,nije ostavila muža Pravoslavca zbog ADVENTIZMA jer su je tamo slatkorečivi i ljubazni naučili da ne trpi drugu veru. Počela dolaziti kod nas i savetovao sam da se vrati mužu i ona će meni:
Planiram da se udam za nekoga U VERI njima to znači za Adventistu.

Otvorim Bibliju i redom dokaz za dokazom da je lažu propovednici da to nesme raditi i otišla je i nije se mužu vratila dalje se odselila ne dolazi godinama kod nas u stan.
Vidi,ja jesam oštar po svim pitanjima sli sam život za verujućeg čoveka spreman dati ali sam isto tako spreman okultistu išibati da nezna za sebe jer je to veliko zlo koje je u službi Iluminatima.

Šta ja imam sa gornjim sveštenikom...što na mene dižeš glas, pa imaš u Zagrebu viču ,,Za dom spremni,,pa reši to tamo i njih kritikuj ja ne vičem ni jedno ni drugo. Oni iskusniji znaju da ja istinu govorim jeste bolna ali je istina.

Mog dedu koji je u Bosni živeo zaklao je i kuću mu zapalio njegov ,pobratim ,Turčin kojeg je sve sa decom mu hranio par desetina godina pre toga.Ostalu rodbinu a bilo ih je dosta odveli su oni saslovom ,,U,, na čelu i sve zaklali odstaraca žena do dece i beba.Moj otac kao 12 godišnji je bio u šumi (sva sreća) i iz šume je gledao nedaleko od kuće klanje svog oca i paljenje kuće i odvođenje stoke.



Znaš kako nas Jevreje i Srbe nikako nisu ostaljali ni po Nemačoj ni po bivšoj Yu.
I u Nemačoj su moji daljnji pobijeni zbog narodnosti ne kao borci već civili.
Ubijali nas vazdan radi našeg JHVH i Njegovog imena. Sreća te nas pobiše pre pa sad nije bilo šta za klanje u prošlom ratu.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Taramana.


Ljubav se ne glumi, ona ili postoji ili ne, a ti je ocigledno nemas, jer ne bi iznosio ovakve stvari o drugima, koje nemaju veze sa realnoscu.

Da bi neko glumio ljubav, on mora biti krajnje neiskren, zli i podli licemer najgore vrste, a ti takvim predstavljas i mene i Adventiste, i Ellen White, i sve druge na forumu koji ne razmisljaju kao ti.

Ja ponavljam, da se ogradjujem o sve sto napises, o svaku neistinu i osudu koju upucujes i meni, i Adventistima.

Adventisti ne mrze nikoga, niti uce svoje vernike da mrze druge, ili svoju zemlju, vec da uvek pokazuju ljubav u svim odnosima, bilo u braku ili sa drugim ljudima.

Ja sam slusao iskustva ljudi i zena koji su recimo zato sto su dosli iz Pravoslavne porodice u Adventisticku crkvu, imali problema zbog toga, da im je i zivot bio ugrozen.

Recimo primer jednog mladica koga licno opoznajem, koji je dosao u Adventisticku crkvu i zbog toga imao problema sa Ocem koji je zbog njegove odluke hteo da ga ubije, da je ovaj mladi covek morao da pobegne iz doma.
Onda je upisao teoloski fakultet, ozenio se, i postao propovednik istine.

Slusao sam i druga iskustva pojedinih zena sa kojima su muzevi slicno postupali.
Cak i iskustvo jednog coveka koga je zena fizicki napala kada je saznala da ide u Adventisticku crkvu, tako da je pobegao iz doma.

neozbiljno je govoriti o navodnom ucenju Adventista da mrze druge, a Pravoslavni Oci danas javno preko interneta ili televizije pozivaju na nasilje i progonstvo prema verskim neistomisljenicima - navodnim sekama, huskajuci tako narod, i posebno mlade da cine nasilje, sto je vrlo opasno u zemlji gde se sve sto nije Srpsko i Pravoslavno nipodastava.

Tako na Youytube postoji video - gde pravoslavni Otac Joil poziva ljude da istuku Adventistu ili Jehovinog svedoka ako im se slucajno pojave na vratima.

I ti sam imas ovaj princip koji si izrazio recima "ali sam isto tako spreman okultistu išibati da nezna za sebe"

Pitam se kakvo ti je to Hriscanstvo, i nacin delovanja, gde postujes samo istomisljenike, a druge si spreman i fizicki da napadnes, a onda na forumu druge osudjujes za mrznju, i pripisujes im svoj greh.

Ja sam uvek otvoren i spreman da primim bilo kog coveka - ma koje nacije ili vere bio, i u sta verovao.
Cesto sam primao Jehovine svedoke kada mi dodju na vrata, i diskutovao sa njima.
Imam komsije muslimane, i oni znaju da sam Adventista, i imamo dobar sa njima
.
Ponekad u prolazu udjem u Katolicku crkvu, i susretnem zanimljive ljude, i uvek prozborim neku rec u duhu tolerancije.

Da bi ti ljubav bila uzvracena, sam moras pokazati ljubav, ali razumem da je to ponekad tesko, i tesko je usiljeno nesto ciniti ako covek ne oseca ljubav koja ga pokrece na tako nesto, i ako nije doziveo licno iskustvo dodira Bozje ljubavi, jer covek se moze truditi da nesto cini sam od sebe, ali ako sam Bog ne dotakne covecije srce i u njega usadi svoju ljubav, i pokaze mu sta znaci stvarno voleti, ne zato sto to mora a u sustini ne zeli, vec zato sto zeli, i sto je to deo njegovog bica.

Takodje, razumem da smo svi mi ljudi rodjeni razliciti, sa razlicitim karakterima, i karakternim osobinama.
U tom smislu, na ovom svetu ima mnogo onih koji se rode sa vrlo velikim procentom zla koje nose u svom karakteru, ljudi hladni i bezosecajni, koji nemaju nikakve emocije u sebi, ili ne znaju ni ne zele da ih pokazu u licnim odnosima sa ljudima.
Oni vole samo sebe, i pitanje je kakva je ta ljubav..sebicna, i okrenuta zadovoljenju svog licnog ega.

Ovo stanje nije neizlecivo, a lek je Bog, koji treba da izvrsi promenu u takvim ljudima, kako bi postali ljudi ljubavi, i ovakva iskustva nisu mnogobrojna u svetu, ali ih ima.

Ako licno ne znas da pokazes ljubav, to nije razlog da upucujes onakve reci, i da osudjujes druge zato sto je pokazuju, ne iz glume, vec zato sto je ona nacelo koje su primili Bozanskim pomazanjem Svetim Duhom.

Ja ti zelim da budes pravi covek, da ne osudjujes druge, da ih ne vredjas, da imas toleranciju, i da i ja ne moram da ti upucujem ovakve komentare u vidu demanta na sve sto pises, koji jesu u nekim slucajevima napisani ostrijim tonom, ali ne zato sto te mrzim, vec da bi se probudio i okrenuo od zlog puta kojim ides.

Na kraju - zao mi je zbog toga sto su doziveli tvoji rodjaci.
Ja verujem da niko nece biti izgubljen ko to ne zeli, jer ce svi dobiti priliku da saucestvuju sa Hristom u njegovom carstvu slave.
I moja majka koju su ubili ovdasnji lekari Srbi nesavesnim lecenjem i nepropisnim davanjem neadekvatih lekova ( za koju mi je sam Bog otkrio da ce biti u njegovom carstvu ), i pradedu Srbina koga je ubio Srbin jer ga je zatekao na posedu drzavnog imanja, i onim Srbima koji su mi pokrali naslednu imovinu prodavsi je za prljavi novac drugima, i unistili i moj i zivot moje porodice ( a ja sam svima njima oprostio ), svi ce imati jos jednu priliku, i ako niko nije cistih ruku, i niko to ne zasluzuje, i jedino ce to dobiti zaslugama preciste Isusove krvi..Amin!

-----------------------------------------------------

Odgovor Antoniji.

Nemoj se zivcirati zbog ovoga sto pise Taramana, ja se mogu nositi sa time, jer razumem ljudske slabosti i porive koji postoje u samom coveku, i Taramana u sustini nije sam kriv zbog onoga sto cini, vec porivi koji ga na to nagone, koje nije pobedio u sebi samome, a verujem da u Hristu moze biti pravi covek, ali pitanje je - da li zeli ono sto mu Hristos nudi..

Jos bih nesto rekao u vezi videa koji si postavila sa Pravoslavim vladikama koji pevaju nacionalisticke pesme.

Ne bih ga komentarisao iz razloga da moje reci ne bi bile ponovo pogresno shvacene ili namerno izvrnute.

Zelim samo reci - da Hriscani u svakom trenutku treba da slede Hristov primer ponasanja i zivota, i da u svakoj situaciji u kojoj se nadju postave sebi pitanje "kako bi Hristos postupio i kako bi se ponasao kada bi se kojim slucajem nasao u toj istoj situaciji?" i onda tako postupati po Hristovom primeru.

Zahvaljujem ti na razumevanju.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top