Hrišćanski moral

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa cekaj ko normalan se ne bi pokajao kad bi licno video boga i njegova dela? on je unistio vavilon, pa cekaj nisu svi u vavilonu bili gresnici ili bludnici

to o cemu ti pricas je vise neki mit kao neka pricica nego sto se stvarno desilo, bog se nikad nije pojavio niti je pricao ljudima u tom smislu u kome ti pricas ili u kome vi pricate, ta prica je mozda mogla da prodje pre 2500godina ali sad ne moze sigurno, zato sto u ono vreme manipulaciju ogromnim brojem ljudi mogao je da uradi svako ko je bio malo namazan, i sa nekom pricicom da manipulise mozda i narodima a ne nekom grupicom ljudi

i to kao bog je nekom javljao nesto sta da radi, pa cekaj sto se lepo bog nije pojavio na zemlji kao ogroman dzin ili preko celog nema i rekao ljudi ja hocu ovo ili ono, ili kazem vam ovo ili ono, nego umesto toga imamo neke kojima se kao bog javio i rekao im ovo ili ono, a u stvari to je samo umisljanje ili pokusaj manipulacije drugima
ti kazes za sebe bog ti se javio, ja kazem za sebe bog mi se javio adrian kaze za njega bog mi se javio, muslimani kazu bog mi se javio i svima se bog javlja, i kome se on ustvari javio? nikome istina je da je to samo deo nase maste i umisljavanja, zato sto svako od nas zamislja ono sto on voli da cuje vidi ili da mu se desi
 
Natrag
Top