Hrišćanski moral

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne treba gledati jednostrano jer čak i najokrutnije jedinke ovog društva su primili svoju utehu sa kojom se zadovolje i na kraju pozdrav za sva vremena jer ugraožavaš druge oko sebe i okolinu. Prkosiš zakonima prirode a to ti se neće dozvoliti da radiš u nedogled.
I pored najbolje volje, ovo ne razumijem.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
primetio sam da su hriscani profesionalci u izvrtanju svojih svetih knjiga da bi ih primenili u danasnjem civilizovanom svetu..
Primer- neki govore da im je autoritet covek koji je hteo da zakolje rodjenog sina jer su mu glasovi to rekli, normalan covek bi se zapitao da li halucinira a ne odmah dohvatio noz i poveo sina na setnju
Niko ne spominje ropstvo u bibliji i dopustanje nasilja nad robovima
Niko ne spominje da hriscanski bog izgleda voli ljudske zrtve, na primer poslao je svog sina da bude masakriran iako je mogao da oprosti covecanstvu na mnogo laksi nacin
Niko ne spominje razne genocide i pozivanje na istrebljenja nacija koje je dobri bog naredjivao
Nekima je Mojsije autoritet koji je naredjivao mnoga ubistva za stvari koje danas nisu ni zabranjene ( masakriranja zbog rada na odredjene dane )
Niko ne spominje naredbe da se pobije cela nacija a da se samo device koje su prisustvovale masakru njihovih najblizih uzmu za sebe
Niko ne spominje da je Isus rekao da onaj ko voli nekoga vise od njega nije vredan njega, i da ako te udovi sablaznjavaju trebas da ih odseces i bacis od sebe jer bolje da zivis na ovom svetu bez udova nego da vecno goris u ognju
Niko ne spominje da Isus podseca ljude na zakone o ubijanju neposlusne dece u novom zavetu
Naravno moze cela knjiga da se napise o ostalim hriscanskim "moralima" kao na primer gluposti u zapovestima o ljubomornom bogu i kako mora samo on da se slavi dok nista nema protiv ropstva, silovanja i tako dalje...



Čitam ove kritike pa sve ne vjerujem...:???: Tko o čemu - curva o poštenju!
Za čitanje Biblije je potrebno imati određeno raspoloženje duše, za njeno razumjevanje pomoć Duha Svetoga, za tumačenje dar, poniznost i molitva...a brbljati o Bibliji može svatko.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Čitam ove kritike pa sve ne vjerujem...:???: Tko o čemu - curva o poštenju!
Za čitanje Biblije je potrebno imati određeno raspoloženje duše, za njeno razumjevanje pomoć Duha Svetoga, za tumačenje dar, poniznost i molitva...a brbljati o Bibliji može svatko.

Verujem da uz pomoć duha svetoga može da se razume zašto je, u stvari, odobravanje i poticanje rušenja, ubijanja, silovanja, podvođenja i svega ostalog "lepog" što vaš bog radi u Bibliji nešto lepo i plemenito.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Занимљива тема да се изнесе сва мржња према Богу и правди, да се тумачи на ђаволски начин како је Бог зао, како је заповедао све оно што је осуђивао. Излишно је убацивати цитате који говоре управо супротно од овога шта се пише. Читали сте Библију, а видели потпуно супротно од нас. То и говори нешто што је такође описано у Библији.

Постоји само један мали део који јако може да помогне човеку, а ако он то не жели, ових речи ће се сигурно сетити када дође време за то:


31. Зато вам кажем: сваки грех и хула опростиће се људима; а на Духа Светог хула неће се опростити људима.
32. И ако ко рече реч на Сина човечијег, опростиће му се; а који рече реч на Духа Светог, неће му се опростити ни на овом свету ни на оном.
33. Или усадите дрво добро, и род његов биће добар; или усадите дрво зло, и род његов зао биће; јер се по роду дрво познаје.
34. Породи аспидини! Како можете добро говорити, кад сте зли? Јер уста говоре од сувишка срца.
35. Добар човек из добре клети износи добро; а зао човек из зле клети износи зло.
36. А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.
37. Јер ћеш се својим речима оправдати, и својим ћеш се речима осудити. (Матеј 12)

Ако неком човеку нешто није битно или сматра да то чак и не постоји, он не обраћа много пажњу. Можда понекад и каже нешто, али никада не учествује толико емотивно (било да је љубав или мржња). Очигледан је презир према Богу, а оправдање је шта? Бог је нешто заповедио у Старом завету, а није нам разумљиво?
Много је ту више у игри од обичног интересовања, то стоји дубоко у човеку и тера га да говори и чини оно што се може видети, а показује оно што се није могло видети да је у човеку.

Дакле, ругајући се и хулећи човек може да науди коме? Самом себи! Још ако спроводи нека дела противна Божијем закону, он не само да ће бити осуђен од правног система, већ ће бити осуђен од онога што учини или изговори у дан страшног суда. Свака реч и дело сносе одговорност и последице следе, може бити награда, може бити осуда. Све по учинку, нема изговора. Срећом да постоји покајање и да се оно рачуна, тако да још стоји нада да ће се престати са хуљењем и ругањем, да човек осети да ипак није тако безвредан и да је Богу стало до нас. Иако смо такви какви смо: бунтовници и грешници.

Осуђујеш Бога? Јеси ли ти праведан и свет? Ако ли ниси, а ниси, којим судом судиш ако си неправедан? Да ли су наши судови исправни или свако може судити како му се свиђа? Видимо резултате величања разврата, видимо резултат бунта. И још кривимо Бога за све потешкоће због нашег беса?

Сведоци смо многих болесних ствари за које нам говоре да су ствар избора, а дубоко у себи знамо да је изопачење у питању. И да пристанемо да је то нормално? Никада! И то је резултат бунта. Али Бог је крив што је друшво постало изопачено по вама.То је апсурд. И шта очекивати од пута ка тоталном моралном паду? Тоталитарни режим који ће увести морал (лажни) на силу, или ћемо прихватити Христову милост и постати нови и бољи људи?
Где је морал плод љубави.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Занимљива тема да се изнесе сва мржња према Богу и правди, да се тумачи на ђаволски начин како је Бог зао, како је заповедао све оно што је осуђивао. Излишно је убацивати цитате који говоре управо супротно од овога шта се пише. Читали сте Библију, а видели потпуно супротно од нас. То и говори нешто што је такође описано у Библији.

Постоји само један мали део који јако може да помогне човеку, а ако он то не жели, ових речи ће се сигурно сетити када дође време за то:


31. Зато вам кажем: сваки грех и хула опростиће се људима; а на Духа Светог хула неће се опростити људима.
32. И ако ко рече реч на Сина човечијег, опростиће му се; а који рече реч на Духа Светог, неће му се опростити ни на овом свету ни на оном.
33. Или усадите дрво добро, и род његов биће добар; или усадите дрво зло, и род његов зао биће; јер се по роду дрво познаје.
34. Породи аспидини! Како можете добро говорити, кад сте зли? Јер уста говоре од сувишка срца.
35. Добар човек из добре клети износи добро; а зао човек из зле клети износи зло.
36. А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.
37. Јер ћеш се својим речима оправдати, и својим ћеш се речима осудити. (Матеј 12)

Ако неком човеку нешто није битно или сматра да то чак и не постоји, он не обраћа много пажњу. Можда понекад и каже нешто, али никада не учествује толико емотивно (било да је љубав или мржња). Очигледан је презир према Богу, а оправдање је шта? Бог је нешто заповедио у Старом завету, а није нам разумљиво?
Много је ту више у игри од обичног интересовања, то стоји дубоко у човеку и тера га да говори и чини оно што се може видети, а показује оно што се није могло видети да је у човеку.

Дакле, ругајући се и хулећи човек може да науди коме? Самом себи! Још ако спроводи нека дела противна Божијем закону, он не само да ће бити осуђен од правног система, већ ће бити осуђен од онога што учини или изговори у дан страшног суда. Свака реч и дело сносе одговорност и последице следе, може бити награда, може бити осуда. Све по учинку, нема изговора. Срећом да постоји покајање и да се оно рачуна, тако да још стоји нада да ће се престати са хуљењем и ругањем, да човек осети да ипак није тако безвредан и да је Богу стало до нас. Иако смо такви какви смо: бунтовници и грешници.

Осуђујеш Бога? Јеси ли ти праведан и свет? Ако ли ниси, а ниси, којим судом судиш ако си неправедан? Да ли су наши судови исправни или свако може судити како му се свиђа? Видимо резултате величања разврата, видимо резултат бунта. И још кривимо Бога за све потешкоће због нашег беса?

Сведоци смо многих болесних ствари за које нам говоре да су ствар избора, а дубоко у себи знамо да је изопачење у питању. И да пристанемо да је то нормално? Никада! И то је резултат бунта. Али Бог је крив што је друшво постало изопачено по вама.То је апсурд. И шта очекивати од пута ка тоталном моралном паду? Тоталитарни режим који ће увести морал (лажни) на силу, или ћемо прихватити Христову милост и постати нови и бољи људи?
Где је морал плод љубави.

Znaci sin covecji i sveti duh nisu isto. Ok sad znam, odavno mi hriscanstvo smrdi na politeizam a ionako ima mnogo paganskih obicaja i praznika.
Nego da se vratimo na temu. Generalno si u pravu, kad neko ne veruje onda i ne obraca paznju na celu tu pricu. Ja sam bio takav do pre par godina, totalno mi je bilo svejedno, organizovano sujeverje i par primitivnih obicaja, zar je bitno?
Prilicno je bitno. Pogledas malo istoriju, vidis sva zlodela religija, pogotovu hriscanstva koja je najdominantnija i najopakija religija.
Onda se osvrnes na svoju okolinu, vidis popove koji prave hotele sa 4 zvezdice, manstire sa uber hidroizolacijom i podnim grejanjem, renoviranje vila na Dedinju u iznosu od 800000e (to je zvanicna verzija, u stvarnosti je obicno vise), vidis sajam automobila ispred crkve, vidis moleban za kisu, vidis isterivanje djavola iz epilepticnih ljudi, vidis popovima zastari slucaj za silovanje dece, vidis da optuze drugog popa za silovanje dece, istraga se ne pokrece, izvrsni direktor crkve prica kako ce raja da nastavi da zivi mukotrpno kao i do sada a on na Dedinje, uzimaju sakom i kapom od sirotinje za svadbe ,krstenja i sahrane, a ni smrdljivi PDV da plate. Najgore od svega, ustav se nepostuje, uvedena je veronauka u skole, sta je sledece? Astrologija, metafizika, alhemija, vudu? Drzavni predstavnik prepusta neobrazovanim i neukim popovima sadistima da lece bolesti zavisnosti, naravno praveci i tu profit. Ishod nam je poznat. Lopata u debelo meso, koleno u stomak i sipka u glavu. Da, to je hriscanski (u ovom slucaju pravoslavni) moral.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Za ubicu vampira na post u temi o barci

Moja teza nije moralna, samo je logicni zakljucak da hriscanstvo sluzi samo sebi, ne i ljudima i da nema veze sa moralom. Izvor hriscanskog morala nije zasnovan na humanosti nego na premisi da postoji bog i stanje svesti posle smrti. Poenta je da radis sta je bogu milo, po potrebi poneki genocid, masakr, porobljavanje itd. Prirucnik (biblija) je u osnovi ksenofobicna pa je ishod delovanja po njoj opste poznat u istoriji.
Nije moralni izbor ako si izmedju ucene i podmicivanja. O tome pricam. Jos gore od svega, sta god da uradis, nije bitno jer imas spasitelja koji se zrtvovao sam sebi da bi spasio covecanstvo od situacije koju je sam stvorio. Apsurdno!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Hriscanski i inace religijski morali su uglavnom negativni, punim ustima i zaneseni kao sizofrenicatri pricaju bajke o svojoj cestitosti, postenju, ljubavi, oprastanju itd.....

a muslimanski nisu? sta vi ste kao bolji od nekoga? ne bitno od koga (ateista hriscana budista) ako nekim ljudima ne moral nista ne znaci, pa to je njihov problem, ja imam pravo da budem ne moralan, ja sam obican covek
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
a muslimanski nisu? sta vi ste kao bolji od nekoga? ne bitno od koga (ateista hriscana budista) ako nekim ljudima ne moral nista ne znaci, pa to je njihov problem, ja imam pravo da budem ne moralan, ja sam obican covek

Hriscanski katolicki budisticki islamski religijski moralje vrlo upitan do poguban, radi se o manipulisanim ljudima koje vezu razliciti interesi, prije svega materijalni.
Sredstva kojima se sluze materijaliziraju se u razlicita oruzja, pa i orudja.
"Ateisticke religije" nisu mnogo manje opasne, jer su to obicno prikriveni religijski pokreti u smislu premoci i vladanja.
 
Natrag
Top