Hriscanska Muzika

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Baš me zanima da li netko, (možda Slap?) pozna ovu pjesmu?
Tekst je napisao Mak Dizdar, a uglazbili i snimili franjevački bogoslovi prije ...jako puno godina. Dobro zvuči i danas.

 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ovo je zbilja lijepo. I glasovi i prizor.
Ali ne bih rekla da je ljepša od moje najmilije marijanske pjesme. :)

Tekst je napisao Arsen Dedić, a izvode VIS Žeteoci

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Vaskrsli smo pevace iz mrtvih!

Dole u ovim videima, pesme ne izvode poznate muzicke zvezde, vec "vestacka inteligencija", i to radi bez greske, toliko da je to jezivo..

Ako je neko ikada slusao ovo, zna da to zvuci toliko verno, da je skoro pa nemoguce!

Evo poslusajte --->









 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vaskrsli smo pevace iz mrtvih!

Dole u ovim videima, pesme ne izvode poznate muzicke zvezde, vec "vestacka inteligencija", i to radi bez greske, toliko da je to jezivo..

Ako je neko ikada slusao ovo, zna da to zvuci toliko verno, da je skoro pa nemoguce!

Evo poslusajte --->









 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vaskrsli smo pevace iz mrtvih!

Dole u ovim videima, pesme ne izvode poznate muzicke zvezde, vec "vestacka inteligencija", i to radi bez greske, toliko da je to jezivo..

Ako je neko ikada slusao ovo, zna da to zvuci toliko verno, da je skoro pa nemoguce!

Evo poslusajte --->









 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
MUZIKA - PUT KA BOGU

U svetu muzičkih ostvarenja, posebno u domenu klasične muzike - postoje divna muzička dela koja u čoveku bude veru u Gospoda Isusa Hrista, i vode ga ka Bogu.

Da li postoji muzičko delo za koje bi se moglo reći da opisuje ceo Hristov život.

Da sigurno više od jednog.

Sledeće muzičko delo je jedno od takvih.

Slušajući lično ovo delo - svaki put mi se Hristov život, i njegova ličnost i karakter - otkrivaju u takvoj lepoti, a plan spasenja dobijaju jednu novu dimenziju, u kojoj se otkriva Božja neizmerna ljubav i težnja da nas spasi.


 
Natrag
Top