Hocu da postanem web dizajner

Član
Učlanjen(a)
14.05.2011
Poruka
70
Sta trebam da znam sta trebam da prodjem koje kursev online knjige itd da mi onako makar solidno znao web dizajn photoshop znam css,php,html onako da li postoji neka knjiga sve o tome tako nesto
 
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
1
I ja sam u istom problemu zelim da pocnem sa Web dizajnom ali nemam bas neko veliko predznanje tako da bi leteratura i onlin ekursevi dosta pomogli pa molim za neku preporuku,za pocetnika
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Pozdrav momci, dugo me nije bilo na ovom forumu. Nemam vremena pa nisam mogao da pratim sta se desava ovde.

Evo da vam pomognem.
Veliki je pojam web designer (veb dizajner) ako zelite da budete dizajneri za dizajniranje sajtova, foruma, portala, i sl. onda vam mogu pomoci, a ako zelite da pravite neke cool slike ili da budete photo manipulatori onda vam nmg pomoci. Jedino vam mogu dati ovaj link pa pogledajte nesto vise o manipulacijama i editovanju fotografija (Web Design Tutorials)

Da bi ste postali veb dizajner za oblast sajtova treba vam dosta znanja i vestina u PhotoShopu i sl. programima.
Takodje morate znati i nesto o tipografiji, kad se koji font koristi, koji font ide uz koje boje, oblike, ...
To trazite po netu (guglajte).
Sto se tice prvih koraka vezanih za sam PhotoShop, krenite sa tutorijalima na netu.

Najbolje vam je da gledate tutorijale veb dizajnera na YouTube-u, ali takodje proguglajte i nacicete dobre pisane tutorijale sa slikama, za pocetak pogledajte ovaj sajt (Web Design Tutorials) tu imate lepih tutorijala, od jednostavog dizajna, do jako komplikovanog. :)

Eto tu sam vam neke moje smernice za sada. Kada provezbate, okacite vase licne radove ovde, da bih vam dao dalje smernice...

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2012
Poruka
2
koji je program dobar za web dizajn, da ne treba preteranog programiranja i znanja html???
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
3
Profesionalno se bavim web dizajnom nekih 8 godina, pa da vam podelim nekoliko saveta.
  1. FrontPage izbacite iz glave
  2. Zaboravite odmah na super mega ultra programe za pravljenje instant sajtova
  3. Tutorijale na srpskom takođe izbacite iz glave. Nemojte pogrešno da me razumete, ali ako hoćete da makar i malo budete uspešni u web dizajnu, engleski jezik se mora znati
  4. Naučite Photoshop
  5. Naučite kodiranje (HTML i CSS). Uopšte nije bitno u kom editoru ćete pisati kod. Možete i najoobičniji Notepad da koristite, ali bih vam svakako preporučio Dreamviewer.
  6. Radite svakodnevno
  7. Ako posle godinu dana ne vidite napredak, batalite ovo zanimanje
 
Natrag
Top