Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ko o ćemu, mi o The End of Days.... onome o čemu ni Sin, ni anđeli ne znaju ni dana ni časa do li Otac.

No, kako se mnogima baš to što je sam Bog rekao nije svidelo, oni krenuše da iščitavaju Daniela, pa onda da računaju dane i godine. Ali sve uzalud, jer se njihove računice ne pokazaše tačnima. Onda se jedni razočaraše, pa izmisliše preseljenja razna, ili nevidljiva prisustva.... Evo ih i ovde na forumu viču vuuuk, vuuuk...

Kraj će doći kao lopov, iznenada, a njega najaviti neće ni jedan od Mileritizmom opsednutih čitalaca Daniela, niti izbor novog pape, niti bilo šta ljudsko. Doći će iznenada, i niko ga izbeći neće.
Nekima na radost, nekima na plač i škrgut zuba.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sanja kosmare i onda ih pripisuje Bogu. Stvarno svasta covek ovde moze procitati.. Sad ja treba da pricam kako sam skoro sanjao smak sveta a jesam i da tvrdim da je to znak kraja sveta i da mi Bog objavio, da samo sto nije dosao kraj? Boze mili! Pa covek sanja ono o cemu na javi razmislja!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sanja kosmare i onda ih pripisuje Bogu. Stvarno svasta covek ovde moze procitati.. Sad ja treba da pricam kako sam skoro sanjao smak sveta a jesam i da tvrdim da je to znak kraja sveta i da mi Bog objavio, da samo sto nije dosao kraj? Boze mili! Pa covek sanja ono o cemu na javi razmislja!

Nisu to nikakvi kosmari, vec otkrivenja od kojih je ovo samo jedno od mnogih, ne samo u vezi skorog kraja, vec i drugih stvari.

Vase izvrtanje i lazi ce sa vama na sud ako se ne pokajete i odbacite mrznju, egoizam, samodovoljnost, i na kraju greh.

Moja savest je mirna i ne dotice me vase neverstvo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sanja kosmare i onda ih pripisuje Bogu. Stvarno svasta covek ovde moze procitati.. Sad ja treba da pricam kako sam skoro sanjao smak sveta a jesam i da tvrdim da je to znak kraja sveta i da mi Bog objavio, da samo sto nije dosao kraj? Boze mili! Pa covek sanja ono o cemu na javi razmislja!

Mire, upravo tako su i nastale "vizije" u glavu udarene "proročice"... upravo tako. Opsednutost "Biblijom", svakodnevno slušanje zapenjenih "propovednika", iskombinovano sa svom kompleksnošću ljudskog uma, na koji onda deluje drekavac, ubeđujući ga da je u pravu i da su to "vizije" od Boga,

No, to i nije problem, svi mi možemo postati zarobljenici svojih predubeđenja i svoje isprogramirane podsvesti, Problem nastaje kada počenemo druge da ubeđujemo i primoravamo da nas slede.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Citiraj nam Ellen White gdje je ona tebe prorokovala i navijestila.
Uh prorekla je ona da ce doci "Ilija"! I onda kazu da ne veruju u "reinkarnaciju"!
A evo ga, dosao je..

Nisu to nikakvi kosmari, vec otkrivenja od kojih je ovo samo jedno od mnogih, ne samo u vezi skorog kraja, vec i drugih stvari.

Jeste, i ja sam sanjao da su mali zeleni sleteli cak sam bio i u njihovom tanjuru, poleteo, pa sam vozio, a zeleni je crko i zasmrdeo letelicu.. Ondak je dosla invazija pa su krenuli i mene da vijaju u tanjuru jedini sam ostao.. Toliko o smaku sveta - i ja sam prorok koji navescujem male zelene, dao mi Bog "nocno vidjenje"!

Ima svi da "pocrkate"! :)

Vase izvrtanje i lazi ce sa vama na sud ako se ne pokajete

Kako mozes meni proroku da kazes to, ne znas li da sam odabran da navestim da cete da skoncate u mukama? :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uh prorekla je ona da ce doci "Ilija"! I onda kazu da ne veruju u "reinkarnaciju"!
A evo ga, dosao je..

Aha, a ti i ja smo Ana i Kajafa.... :)

Jeste, i ja sam sanjao da su mali zeleni sleteli cak sam bio i u njihovom tanjuru, poleteo, pa sam vozio, a zeleni je crko i zasmrdeo letelicu.. Ondak je dosla invazija pa su krenuli i mene da vijaju u tanjuru jedini sam ostao.. Toliko o smaku sveta - i ja sam prorok koji navescujem male zelene, dao mi Bog "nocno vidjenje"!

Ima svi da "pocrkate"! :)

Ahahahahahahahahaha.... nisu zeleni, nego su sivi, i ne lete u tanjirima nego u šerpama....


Kako mozes meni proroku da kazes to, ne znas li da sam odabran da navestim da cete da pocrkate u mukama?

Mire, reći ću samo da nisi pogrešio, ali neće "crkavati", nego moliti da "umru"....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ima svi da "pocrkate"! :)
Kako mozes meni proroku da kazes to, ne znas li da sam odabran da navestim da cete da skoncate u mukama? :)

Nekada si bio dobri ponizni Mire.

Danas te i reci odaju, a nas nagovaras da snizimo merila vere i da postanemo takvi moralni nazadnici.

Citiraj nam Ellen White gdje je ona tebe prorokovala i navijestila.

Nije ni trebala direktno da pise o meni ili bilo kojoj drugoj osobi.

Ona govori o pojavi Bozjih vesnika unutar crkve, i novih svetlosti koje ce oni doneti.

To znaci da ona to najavljuje, ali ne govori imena ljudi, jer takve stvari joj nisu otkrivene.

To mogu biti ja ili bilo koji drugi covek, zena, bilo kog i kakvog drustvenog i materijalnog polozaja.

CITATI:

"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

"Čuvajmo se odbacivanja onoga što je istina... Oni koji nisu navikli da istražuju Bibliju sami za sebe, ili da vagaju dokaze, imaju poverenje u vodeće ljude i prihvataju njihova mišljenja; tako će mnogi odbaciti prave vesti, koje Bog šalje Svom narodu, ako ih ova vodeća braća ne prihvate." (TM 107)

"Neki su me pitali da li ja mislim da nikada neće doći više svetla Božjem narodu? Naši umovi su postali tako ograničeni da nam se čini da ne možemo da razumemo da Bog ima moćno delo koje trebamo da učinimo. Pojačano svetlo treba da nas obasja jer staza pravednička je tako obasjana svetlošću da sija više i više do savršenog dana." (CW 34,35)

"Ukor Gospodnji ostaće na onima koji budu sprečavali da jasnije svetlo dođe do naroda. Treba da se izvrši veliko delo i Bog vidi da naši vodeći ljudi imaju potrebu za više svetla, da bi mogli da se ujedine sa vesnicima koje šalje da izvrše delo koje je On planirao da bude učinjeno." (GW 304)

"Dok se čvrsto držimo istine koju smo već primili, ne smemo sumnjati u novo svetlo koje nam Bog može poslati." (GW 310)

"Nije važno po kome je svetlo poslano; mi trebamo da otvorimo srca u Hristovoj poniznosti, ali mnogi to ne rade." (GW 301)


Ko o ćemu, mi o The End of Days....

Tvoje osude ce sa tobom na sud, kao i sa onima koji sude drugima za nepostojece grehe, vec za pravdu.

Kada bi tvoja crkva malo vise propovedala o Hristovom drugom dolasku kao sto su cinili biblijski proroci i apostoli, i pozivala ljude na pokajanje i zivot u zajednici sa Bogom, i spremanje za taj cas, bilo bi mnogo bolje.

Ovako, svestenike tvoje crkve zanima samo novac, dobra hrana po mogucstvu obogacena svinjskim, ali i drugim vrstama mesa kojom mogu da napune stomake, dobra casica vina ili rakije, dobra kola i stanovi, i po mogucstvu jos neka sitnica za uzivanje.

Dakle, koga zanima spasenje ljudi on ce o ovome govoriti, koga ne zanima neka uziva u zemaljskom zivotu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Nije ni trebala direktno da pise o meni ili bilo kojoj drugoj osobi.

Ona govori o pojavi Bozjih vesnika unutar crkve, i novih svetlosti koje ce oni doneti.

To znaci da ona to najavljuje, ali ne govori imena ljudi, jer takve stvari joj nisu otkrivene.

To mogu biti ja ili bilo koji drugi covek, zena, bilo kog i kakvog drustvenog i materijalnog polozaja.

CITATI:

"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

"Čuvajmo se odbacivanja onoga što je istina... Oni koji nisu navikli da istražuju Bibliju sami za sebe, ili da vagaju dokaze, imaju poverenje u vodeće ljude i prihvataju njihova mišljenja; tako će mnogi odbaciti prave vesti, koje Bog šalje Svom narodu, ako ih ova vodeća braća ne prihvate." (TM 107)

"Neki su me pitali da li ja mislim da nikada neće doći više svetla Božjem narodu? Naši umovi su postali tako ograničeni da nam se čini da ne možemo da razumemo da Bog ima moćno delo koje trebamo da učinimo. Pojačano svetlo treba da nas obasja jer staza pravednička je tako obasjana svetlošću da sija više i više do savršenog dana." (CW 34,35)

"Ukor Gospodnji ostaće na onima koji budu sprečavali da jasnije svetlo dođe do naroda. Treba da se izvrši veliko delo i Bog vidi da naši vodeći ljudi imaju potrebu za više svetla, da bi mogli da se ujedine sa vesnicima koje šalje da izvrše delo koje je On planirao da bude učinjeno." (GW 304)

"Dok se čvrsto držimo istine koju smo već primili, ne smemo sumnjati u novo svetlo koje nam Bog može poslati." (GW 310)

"Nije važno po kome je svetlo poslano; mi trebamo da otvorimo srca u Hristovoj poniznosti, ali mnogi to ne rade." (GW 301)

OK, ali priznaju li da si ti onaj koji je došao "u duhu i sili Ilije" ovi ovdje tvoji adventisti? Šta oni kažu. Ako se ne slažu s tobom, jesu li otpadnici oni ili ti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

OK, ali priznaju li da si ti onaj koji je došao "u duhu i sili Ilije" ovi ovdje tvoji adventisti? Šta oni kažu. Ako se ne slažu s tobom, jesu li otpadnici oni ili ti?

Ne priznaju jer Ellen White govori o tome da nece priznati i prihvatiti.

Eto, odgovorio sam i ako je ovo tvoje pitanje usmereno ka daljem pisanju protiv Adventista.
 
Natrag
Top