Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa cinjenica je da svet ide u pogresnom smeru, to nema veze sa bogom, to je papa samo iskoristio priliku da malo izmanipulise i izreklamira bibliju i boga
ne moze da bude gnev od boga a da stradaju neki nevini i neke mnogo dobre osobe, a da losi zive kao u raju (sto bi rekli) i sta je zakljucak ovoga? pa zakljucak je da su ljudi ti koji izazivaju sve ovo i da samo oni mogu i da sprece
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
pa cinjenica je da svet ide u pogresnom smeru, to nema veze sa bogom, to je papa samo iskoristio priliku da malo izmanipulise i izreklamira bibliju i boga
ne moze da bude gnev od boga a da stradaju neki nevini i neke mnogo dobre osobe, a da losi zive kao u raju (sto bi rekli) i sta je zakljucak ovoga? pa zakljucak je da su ljudi ti koji izazivaju sve ovo i da samo oni mogu i da sprece

Slazem se delimicno, ovaj svet je u sustini zao, i onda i nije ni cudo sto zli napreduju u njemu, i sto se osecaju dobro. Nevini i dobri ljudi se u njemu ne snalaze jer ne mogu da prihvate njegove vrednosti, tj. ne mogu da prihvate da se prilagode i ponasaju zlo da bi preziveli. To je problem kod dobrih ljudi. Ovaj svet je vise borba za opstanak mocnijih, oni uspevaju da sebicnoscu i egoizmom prezive...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ne, o tome se ponesto culo i u medijima, da je papa izjavio da su sve ucestalije katastrofe posledica Bozjeg gneva jer je covecanstvo suvise otislo daleko od Boga i da je ekspanzija nemorala sve veca u svetu.

Hej, otkad ti čitaš i slušaš Papu? Pa, on je katolički poglavar ili ti/vi samo vrebate da ga ulovite u kojoj riječi koja vama ne zvuči dobro. Da čujem, koji Papa, kad je rekao i što je rekao i ako može citat. To bi bilo pošteno, zar ne?
Ti kao da zaboravljaš da sam ja katolkinja i da te mogu za čas demantirati.
:)

Nijedan Papa prirodnu katastrofu nije nazvao kaznom Božjom. 100%.


miro000:Slazem se delimicno, ovaj svet je u sustini zao, i onda i nije ni cudo sto zli napreduju u njemu, i sto se osecaju dobro. Nevini i dobri ljudi se u njemu ne snalaze jer ne mogu da prihvate njegove vrednosti, tj. ne mogu da prihvate da se prilagode i ponasaju zlo da bi preziveli. To je problem kod dobrih ljudi. Ovaj svet je vise borba za opstanak mocnijih, oni uspevaju da sebicnoscu i egoizmom prezive...

Isus je rekao:" U svijetu ćete imati muku, ali ne bojte se, ja sam pobijedio svijet!
Nema pravde na ovoj zemlji, nikada je nije ni bilo, a niti će biti. U svijetu vlada požuda očiju, požuda tijela i oholost života... sve što imamo samo je posljedica toga. A kršćani su pozvani biti svijetlo svijeta. Svatko zna za sebe koliko je u njemu svijeta, a koliko tame...

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Isus je rekao:" U svijetu ćete imati muku, ali ne bojte se, ja sam pobijedio svijet!
Nema pravde na ovoj zemlji, nikada je nije ni bilo, a niti će biti. U svijetu vlada požuda očiju, požuda tijela i oholost života... sve što imamo samo je posljedica toga. A kršćani su pozvani biti svijetlo svijeta. Svatko zna za sebe koliko je u njemu svijeta, a koliko tame...

Naravno slazem se, ali pitanje je sta je to svetlo, sta je jevandjelje koje treba ziveti i objaviti, hriscani imaju razlicita misljenja o tome. Otuda nastaju i podele. Jevandjelje nije samo Isus Hristos, vec kompletna nauka o spasenju a ona se sastoji iz sitnih pojedinosti, u kojima se crkve oko njihovih tumacenja razilaze. To je u stvari i sustina covekovog bica. Satana je rekao da cemo biti kao ''bog''. ''Ponos'' je taj koji ne dozvoljava da je neko drugi u pravu. Otuda dolaze i podele na nacije, religije, drzave, ratovi, razlicita misljenja... Ponos i bogovi u nama ratuju jedno protiv drugog, i kao proizvod imamo haos u svetu. Pogledaj recimo muzicku industriju, svaki od njih zeli da bude ''najbolji umetnik'', da bude prvi, nazivamo ih ''muzickim i sportskim zvezdama'' , oni koji ih slusaju su njihovi ''obozavaoci'' Imamo vrhunske teologe, muzicare i sportiste. Satana je zaslepio covekov um i usadio u nas zelju da budemo bogovi. Ono sto se desava je da mi ne obozavamo Boga, vec druge ljude i nas same. ''Puni smo sebe'' . Zato je ovaj svet zao, i zato ide u pogresnom smeru. Mi smo egoisti... A upravo je to prvi i najveci greh koji je izvorno ucinio Satana, kada je hteo da se izjednaci sa Bogom.. Jedini spas nam je da se ponizimo, priznamo svoju nesavrsenost, prihvatimo druge ljude kao svoju bracu. Da zivimo na nacin kako je i Isus Hristos ziveo. ''Jer on iako je bio Bog, ponizio je samoga sebe, i postao slican ljudima'' . Treba da volimo Boga i svoje bliznje kao samoga sebe..Samo nas Isus Hristos moze spasiti od nas samih, zato treba da ga primimo u svoje srce..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako pratimo vesti u poslednjih nekoliko dana, mozemo videti da je u jednom danu tlo sjedinjenih Americkih drzava pogodilo oko dvadesetak tornada, kao i ovaj poslednji o kome sledi izvestaj.

Смртоносни торнадо у Оклахоми


RTS

Више од 90 људи погинуло, а на стотине су повређене у разорном торнаду који је погодио Оклахому а град Мор сравнио са земљом. Међу погинулима је и 20 деце.
Торнадо који je био широк чак три километра, сравнио је амерички градић Мор у Оклахоми. Најмање 90 људи је погинуло, а на стотине је повређено. Међу жртвама је и 20 деце јер је у налету торнадо уништио две основне школе.
Припремио Вук Ускоковић

Кроз град Мур у Оклахоми прошао је торнадо изузетне снаге, разарајући све на свом путу.
Амерички метеоролошки центар проценио је да је био јачине четвртог степена, на Фуџитиној скали од пет степени. Уништен је велик број кућа а две школе и једна болница потпуно су сравњене са земљом док је торнадо "слагао" аутомобиле једне преко других.
"Видели смо људе како излазе испод рушевина. Морали смо буквално да склањамо зидове са њих," рекао је један од људи који учествује у акцији спасавања.
Због торнада, авионима је привремено забрањено да лете изнад Оклахоме, са изузетком оних који помажу у потрази за преживелима.
Tornado_zastava.jpg


Председник Сједињених Држава Барак Обама прогласио је стање велике катастрофе у Оклахоми а Национална гарда већ помаже у спасавању и обнови.
Мери Фолин, гувернер Оклахоме каже да има много породица које још увек не знају шта се десило са њиховим најближима.
"Мобилисали смо све расположиве снаге да пронађемо и спасемо оне који су испод рушевина," рекла је гувернерка.
Како преносе амерички медији, очевици тврде да је торнадо деловао разорније него онај из 1999. године, када је погинуло више од 40 људи, а уништено je на хиљаде домова. Тадашњи торнадо је био максималне јачине Ф5, а направио је штету већу од милијарду долара.


Ocigledno je za svakoga ko ima oci i usi, da je najavljeni Hristov dolazak i kraj ovozemaljskog poretka na pragu.
Izlivanje Bozjih sudova na ovu zemlju je odpocelo 22 marta 2011 godine kako su i najavile Bozje luge, a zavrsice se globalnim katastrofama koje ce Bog uskoro u jednmom danu pustiti na ovu zemlju.
Tada ce jevandjelje biti objavljeno ovom svetu, i svet upozoren i pozvan da izvrsi neophodnu pripremu za Hristov dolazak u slavi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ovo što se sada dešava je tek kap soli u moru od pravih katastrofa koje dolaze
a biće u jako kratkom vrmenskom razdoblju jedna za drugom
probajmo zamisliti da če ljudi CIJELOG svijeta vapiti za mirom a mira neče biti
nego iz dana u dan sve veče razornije katastrofe, užasi, mrtvi če padati sa ljeve i desne strane
Biblija ne govori da če sva zla biti u jednom danu jer to je nemoguće

Evanđelje se širi iz dana u dan, ide nezaustavljivo naprijed i nemojte čekati neki specijalni poziv da se preobratite,
jer ga neće biti

do samog kraja svijeta ima još vremena i moraju se ostvariti proročanstva zapisana u Svetom Pismu

iz prizora nesreća koje se događaju, vidimo i slutimo šta nas sve oćekuje
ali netreba se obeshrabriti i plašiti
Isus nas štiti, vodi, čuva i bori se za nas

pokajte se, preobratite, poškropite krvlju Kristovom jer svi na kojima se nađe krv Kristova,
biće sačuvani od Anđela zatirača koji če uskoro izaći da se obračunaju sa nepokajanim grešnicima

Ezekijel nam jasno govori da če svi pasti od mača osim onih koji budu obilježeni *tao* znakom
tao znak je znak kojim su opečačeni pravednici
uz obred krštenja preko kojega kršćanin prima vjeru i obred poniznosti potpuni tao znak se sastoji od uzimanja
tijela Gospodnjeg i krvi njegove na Euharistijskom slavlju-većera Gospodnja
to je *tao* znak koji nose pravednici i oni su upisani u nebeske knige
njih če sve kazne koje dolaze na svijet mimoići
zato danas kada dođe do vas onaj glas koji poziva na preobraćenje ""NE"" budite tvrda srca

o tao znaku čitajte u knjizi Ezekijel 9. poglavlje
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da je ovo prava tema da opisem iskustvo u vidu nocnog vidjenja koje mi je Gospod dao u noci izmedju petka i subote.

Draga braco i sestre.

U noci izmedju petka i subote 28 septembra 2019 godine, u nocnom vidjenju pokazana mi je skora propast zemaljskog svetskog politickog i verskog sistema.
U nocnom vidjenju prolazio sam jednim gradskim trgom punog ljudi, pored velelepne gradjevine otvorenog tipa, iza cijih zidova je bila druga gradjevina sa velikim prozorima, u kojoj je zasedao parlament, a u kojoj se cula rasprava prisutnih.

Pored ove same gradjevine nalazila se druga sa velikim vidljivim krstom na svojoj kupoli.

Pogled mi je bio instinktivno usmeren ka ovim zidinama i gradjevinama, a onda je sve u trenutku pocelo da se obrusava, veliki krst i zidovi parlamenta, kao i spoljasnji zidovi koji su ih okruzavali na ljude unutar gradjevine, kao i one okupljene na trgu.
I ako sam stajao nedaleko od zida koji se obrusavao, i pomislio da ce me ovi zidovi zatrpati, kao da me je neka sila munjevitom brzinom sklonila u ulaz jedne susedne zgrade, dok se napolju ocitavao haos jednog ovakvog dogadjaja.

U sledecem trenutku koji je ko zna koliko trajao po Bozjem providjenju, izasao sam iz ulaza zgrade.
Trg je bio pust, culo se jako fijukanje vetra poput oluje, i nebo je bilo tmurno.

Krenuo sam uzurbanim koracima sa ciljem da sto pre napustim to mesto.

Draga braco i sestre, oluja poslednjeg vremena uskoro ce se obrusiti na ovaj svet, i Bog pokazuje skoru propast zemaljskog poretka i politickog sistema koji u savezu sa verskom vlascu drzi ovaj svet u duhovnoj tami zemaljskih prolaznih ideala, govoreci "mir je i nema se cega Bojati" ne znajuci da je dan Hristovog dolaska pred vratima.

Hvala Bogu na ovakvim iskustvima, kojima pokazuje svoje namere, i blizinu ostvarenja vekovne nade covecanstva.

Amin!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top