Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pomislim, kako da ne. Pomalo pišem poeziju i u takvim prilikama često "odšetam" do neba!
Nego, ako je tako u raju kao što kažeš, računaj na mene:dtyste:
Ovo tim prije što se, pretpostavljam, njih (koji su u raju) i ne dotiču ove naše zemaljske nevolje: smjene Papa, smak svijeta, Armagedon i sl.

Naravno, "odšetaš" jer te Duh povuče. Svaka dobra misao je od Boga, a smisao za poeziju je poseban dar. Dobro, ti ne misliš tako, ali nikad se ne zna... Ima jedna značajna misao sv. Pavla u kojoj kaže da čovjek
bez Duha Svetoga ne može reći: "Isus Krist je Gospodin."

Računam, naravno. Samo Bog zna kako će naći put do svakog srca, ali da sam ja na tvom mjestu, znaš što bih napravila? Ne bi džaba ovdje bila urednik. Umjesto staff upozorenja, napisala bih:
Sad dosta prepirki, sada se molite za mene!
:dtyste:


Pa, da onda vidimo, jer mnogo može žarka molitva pravednika.

No, da se vratim na temu. Jednom si napisao (ne mogu sad naći taj post) da i znanstvenici predviđaju svršetak svijeta. To mi je najprihvatljivije tumačenje. Evo zašto: ljudi sami sebe uništavaju, a pritom i zemlju koju obitavamo. To već svi znamo. Ako svršetak svijeta dođe po razaranju i uništenju planete od ljudi onda je čovječanstvo samo sebe kaznilo. Da budem jasnija. Mi kažemo: Bog će nas suditi i to je točno, ali moguće je da ćemo se sami osuditi jer će svaki vidjeti jasno svoja djela i nedjela. Sudac će biti naša savjest.
Govorim o Posljednjem sudu, jer sada na zemlji mnogi ljudi su ubili u sebi glas savjesti, slušaju svoj ego i slijede svoje interese, lažu sami sebe, ali kad stanu pred Lice Božje, neće moći tako jer će sve biti otkriveno, sve...
Dakle, ja mislim,(ne razmišljam previše o tome), ali mi ponekad dođe misao da će svršetak doći kad bezakonje zavlada ovom zemljom. A čovjek je svašta u stanju napraviti. Ali, oni koji budu u sebi sačuvali svijetlo Božjeg Bića, dobrotu, ljudskost...oni će se spasiti i Isus će ih prepoznati.

Sve druge priče i "proroštva" su najobičnija glupost. Puste tlapnje i projekcije vlastitih želja. I Papa u cijeloj priči nema nikakvu ulogu, on ostaje ono što je oduvijek bio: poglavar Katoličke crkve i namjesnik Kristov na zemlji. Ovo, naravno, vrijedi za katolike, jer svaka crkva ima svog poglavara.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@Jurivaka:
To što Laodikeja piše je velika zbrka... kaže da će "covek večno živeti na zemlji"
Nemoj u to vjerovati, ili ako baš hoćeš, zar ti nije bolje vjerovati da ćeš biti sa mnom u raju...?
:D
Bit ćemo u raju, s Isusom, to je kršćansko vjerovanje.


Da, to sto govori Isabeleta je Rimokatolicko verovanje koje se ne zasniva na bibliji, da ce ljudi nakon Hristovog dolaska otici na nebo kao neki bestelesni duhovi i ziveti vecno na nebu.
Po toj logici Isus dolazi da donese smrt svim ljudima a ne zivot kako biblija tvrdi, s time da ce duse gresnika otici u pakao, a duse pravednika u raj.

Biblija govori o sasvim drugoj stvari, ona govori o Hristu koji svojim dolaskom donosi zivot, i upucuje da ce prilikom Hristovog dolaska svi spaseni koji su umrli u veri biti vaskrsnuti u besmrtnim savrsenim telima, a da ce zivi spaseni biti preobrazeni, bice im u trenutku data ista takva besmrtna tela, i kao takvi otici ce sa Hristom na nebo da tamo provedu 1000 godina.

Nakon 1000 godina Bog ce se sa spasenima vratiti na ovu zemlju koju ce Bog urediti kao vecni dom spasenih.

Dakle, raj ce nakon 1000 godina biti na ovoj planeti, Bog ce sve vratiti u prvobitno stanje koje je bilo pre pada prvih ljudi u greh kada su oni ziveli u raju na zemlji.

Bog je ovu zemlju u pocetku upravo i stvorio iz tog cilja, da ona bude naseljena savrsenim besmrtnim bicima.
Greh je poremetio ovaj Bozji plan, ali ce se on ostvariti na kraju kada ce Bog sve vratiti u prvobitno stanje, i to je sustina Bozjeg plana spasenja i Isusovog dolaska na ovaj svet, njegove zrtve na krstu, njegovog vaskrsenja, i njegove posrednicke uloge koju danas obavlja u nebeskoj svetinji nad svetinjama.

Covekovim prihvatanjem Hrista kao licnog spasitelja i svakodnevnim predanjem svoje volje njemu iz trenutka u trenutak, on uz pomoc Svetoga Duha izgradjuje sebe za carstvo nebesko i zivot na novoj zemlji.

"И видех небо ново и земљу нову; јер прво небо и прва земља прођоше, и мора више нема.
И ја Јован видех град свети, Јерусалим нов, где силази од Бога с неба, приправљен као невеста украшена мужу свом.
И чух глас велики с неба где говори: Ево скиније Божије међу људима, и живеће с њима, и они ће бити народ Његов, и сам Бог биће с њима Бог њихов.
И Бог ће отрти сваку сузу од очију њихових, и смрти неће бити више, ни плача, ни вике, ни болести неће бити више; јер прво прође" ( Otkrivenje 21. 1 - 4 )

"I vuk će boraviti s jagnjetom, i ris će ležati s jaretom, tele i lavić i ugojeno živinče biće zajedno, i malo dete vodiće ih.
I krava i medvedica zajedno će pasti, mlad njihova ležaće zajedno, i lav će jesti slamu kao vo.
I dete koje sisa igraće se nad rupom aspidinom, i dete odbijeno od sise zavlačiće ruku svoju u rupu zmije vasilinske.
Neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, jer će zemlja biti puna poznanja Gospodnjeg kao more vode što je puno" ( Knjiga proroka Isaije 11. 6 - 9 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@ Laodikeja

Dragi moj, koliko god ti pokušavao dugim postovima obrazložiti svoje stajalište i dokazati da je adventističko učenje ispravno, a Isabelino Rimokatoličko pogrešno, varaš sebe i druge.
To se ne jednostavno može. Ovdje se ne radi o Katoličkom ili Pravoslavnom učenju, nego o učenju Crkve koju je Krist osnovao, (koju ti negiraš), nauku apostola i crkvenog učiteljstva (koje ti ne priznaješ) i crkvenoj predaji (koju odbacujete)
Vi adventisti ste jedna mlađahna crkva nadobudnih vjernika koji bi, eto, sad preobratili čitav svijet.
To je zgodno i sasvim ok, ali vama nedostaje realnost, a i poziv Božji za tu misiju. To što vi verujete da st posebni, izabrani, da imate misiju, to je samo vaše vjerovanje.
Iskrivili ste nauku, a želite da je ljudi prihvate. Pozivate se na Bibliju, a tumačite je krivo.
To može proći samo kod naivnih ili neznalica.



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@ Laodikeja

Dragi moj, koliko god ti pokušavao dugim postovima obrazložiti svoje stajalište i dokazati da je adventističko učenje ispravno, a Isabelino Rimokatoličko pogrešno, varaš sebe i druge.
To se ne jednostavno može. Ovdje se ne radi o Katoličkom ili Pravoslavnom učenju, nego o učenju Crkve koju je Krist osnovao, (koju ti negiraš), nauku apostola i crkvenog učiteljstva (koje ti ne priznaješ) i crkvenoj predaji (koju odbacujete)
Vi adventisti ste jedna mlađahna crkva nadobudnih vjernika koji bi, eto, sad preobratili čitav svijet.
To je zgodno i sasvim ok, ali vama nedostaje realnost, a i poziv Božji za tu misiju. To što vi verujete da st posebni, izabrani, da imate misiju, to je samo vaše vjerovanje.
Iskrivili ste nauku, a želite da je ljudi prihvate. Pozivate se na Bibliju, a tumačite je krivo.
To može proći samo kod naivnih ili neznalica.

U ovom slucaju predanje crkve je jedno a biblijska istina drugo, ako je predanje suprotno biblijskom otkrivenju onda ono nije od Boga, jer Bog nece jednu stvar objaviti u svojoj pisanoj reci a potom to demantovati time sto ce nesto suprotno objaviti kroz predanje.
Dakle, ti moras sama doneti odluku kome ces pokloniti svoje poverenje, reci Bozjoj i Duhu Svetom koji se kroz tu rec obraca ljudskom srcu, ili predanju koje je suprotno Bozjoj reci.

Ono sto Bog otvoreno govori u svojoj reci ne moze se krivo tumaciti..
Ako ja tebi naprimer kazem za zuta kola da su zuta, a ti tvrdis da su crvena, onda sama mozes zakljuciti u kome je problem.

Isto tako, ako Bog kaze jedno a crkva tvrdi drugo, onda je tu sve jasno.

Tacno si zapazila, bez Bozjeg poziva i autoriteta niko ne moze zasigurno tvrditi da radi u ime Bozje, a covek treba da se moli Bogu da mu on otkrije koja crkva danas ima Bozanski autoritet i silu, a ne da se oslanja na svoj razum da ce to razumeti bez Boga, jer mozemo biti prevareni svojom sugestivnoscu da verujemo u nesto sto nije realnost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
uf, koliko se prašine diže oko izbora novog antikrista
opet vidim pišeš da je rimokatoličku crkvu osnovao Isus
nije točno, opet ponavljam nikada niste bili kršćanska crkva niti čete to ikada biti
nadam se i to češ shvatiti, čim čim prije tim tim bolje za tebe
da se pokaješ i spasiš
sa vašim novim augurom vaša crkva ide dalje, radiče sve nasuprot Kristovom djelu spasenja baš kao što je uvijek i radila, samo opet lukavije jer su uvelike razotkrivena njihova djela
niti jedan novi papa neče odustati od zahtjeva da opet postigne-primi apsolutnu vlast, a na raznorazne jeftine trikove koje koristi rim-vatikan kršćani ne padaju , zato jer vrlo dobro poznaju njihov duh

U medijima se ponovno govori i piše o proroštvima sv. Malahije među kojima su najznačajnija ona o papama i svršetku svijeta.

gdje to prorok Malahija govori o papama i svršetku svijeta
koja glava, red ??
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ocito postoje dva termina kojima se razlicito barata.

Prvi je termin dolazak Isusa na zemlju, koji ce predvoditi borbu protiv zlih.

Drugi termin je Smak svijeta, kada ce sve poumirati, pa i Isus (sjetite se, nije umro, dakle nije ni uskrsao, Bog ga je uzeo Sebi).

Onda dolazi tjelesno uskrsnuce (a ne andjeli! ne nebo! osnovna poruka Jevandjelja je Rdosna vijet, tjelesno uskrsnuce i Raj za dobre ljude) o kojem je Isus donio vijest: Jevandjelje, Radosna vijest, i Strasni sud.

Na Strasnom sudu odijelice se dobri od zlih, prvi ce otici u Raj, mjesto vjecitog blazenstva i uzivanja, a zli u Pakao, mjesto vjecnih patnji.

I jedni i drugi ce znati gdje im je mjesto, zance sta su cinili i s kakvim namjerama.

Pitao sam se a da kako ce biti prah zemaljski moci biti formiran u zivo tijelo ljudsko, obzirom da ima udavljenih, koje je zivotinja prozdrla, spaljenih, recimo u ratovima (da ne govorim o kremiranju).
Ne postoji atom u ljudskom tijelu kojeg nema u Zemlji!
Ljudsko tijelo je sastvaljeno od istih atoma kao i Suncev sistem.

Bog kaze: kao kad kisa pane i biljke izidju iz zemlje, tako ce i ljudi....

Malo mi je ovo bilo njasno, jer ima zrna iz kojih ne nikne nista, neziva, izuzev ako nije kao neki primjer.

Bog dalje kaze: duhnuce se u rog i svi cete ustati.

E, sad je jasnije! Dakle neki zvuk, ili neko elektromagetno polje, kakav zvuk nemamo pojma, ucinice da se atomi formiraju (kao na primjer trodimenzionalno kopiranje) u formu tijela, savrsene kopije koje ce zivim oblikovati vracene duse. Na Dan ce ljudi misliti da tek sto su zaspali pa se probudili.
Raj i Pakao se moguce nalaze u drugim trodimnezionalnim prostorima ili u drugim dimenzijama, o tome se ne ne zna.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
(sjetite se, nije umro, dakle nije ni uskrsao, Bog ga je uzeo Sebi).


Niko ko nije prihvatio Isusa i njegovu smrt kao otkup za svoje grehe nece biti u carstvu nebeskom, jer bez Hristove otkupne zrtve nema oprostenja greha, pa prema tome covek koji je odbacuje nije ni posao putem vere, jer vera jedino moze funkcionisati i imati spasonosni efekat na coveka prihvatanjem Isusove zrtve na krstu.

"A ako se Hristos propoveda da ustade iz mrtvih, kako govore neki među vama da nema vaskrsenja mrtvih?
I ako nema vaskrsenja mrtvih, to ni Hristos ne usta.
A ako Hristos ne usta, uzalud dakle propovedanje naše, a uzalud i vera vaša.
A nalazimo se i lažni svedoci Božiji što svedočimo na Boga da vaskrse Hrista, kog ne vaskrse kad mrtvi ne ustaju.
Jer ako mrtvi ne ustaju, ni Hristos ne usta.
A ako Hristos ne usta, uzalud vera vaša; još ste u gresima svojim.
Dakle, i oni koji pomreše u Hristu, izgiboše.
I ako se samo u ovom životu uzdamo u Hrista, najnesrećniji smo od svih ljudi.
Ali Hristos usta iz mrtvih, i bi novina onima koji umreše.
Jer budući da kroz čoveka bi smrt, kroz čoveka i vaskrsenje mrtvih.
Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.
Ali svaki u svom redu: novina Hristos; a potom oni koji verovaše Hristu o Njegovom dolasku"
( 1 Korincanima poslanica 15. 12 - 23 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nevidljivu prisutnost Isusa Hrista od 1914 godine su izmislili Jehovini svedoci a ne Adventisti, Isus ce stvarno vidljivo doci na kraju istorije sveta.

Ovo sto sam napisao i ono sto si ti prokomentarisao na to, ne obavezuje Boga da tada i dodje, jer Bozja milost uvek cin vremenske ustupke da ne bi ko poginuo, ali Gospod je otkrio da ovo jesu poslednji dani, i da navedeni period predstavlja poslednje vreme kada ce se zavrsiti istorija sveta i nastupiti njegov slavni dolazak.

Tačno JS govore da je Isus došao 1914. ne vidljivo na zemlju. To su izmislili kada su omanuli sa proročanstvom i ispali lažni proroci. Adventisti zaista nemaju ništa sa tom godinom ali imaju sa 1844 kada su proricali dolazak Hrista na zemlju. Kada nije došao te godine primenili su istu foru koju su kasnije iskoristili JS tj. nevidljivo je ušao u svetinju nad svetinjama. Sve po svaku cenu ali samo da ne budu lažni proroci. I ti sad kao papagaj ponavljaš te njihove laži. Kad bi neki psiholig došao ovde na forum i čitao tvoje postove vrlo lako bi uočio da lebdiš u vazduhu , drugar , ne držiš se dobro realnosti . Kao da veruješ u leteće ćilime i aladinovu lampu. Meni to nije smešno nego žalosno i nervira me. Bolje ti je da ćutiš.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
peko moj peko
da znaš osnove Biblijskog nauka, nebi ovako pisao
Krist i je ušao u Svetinju Nad Svetinjom u Nebeskom hramu 1844.g
da pred prijestoljem Božje milosti i kovčegom saveza očisti sve grijehe svojih vjernih,
i potom dolazi na zemlju
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno JS govore da je Isus došao 1914. ne vidljivo na zemlju. To su izmislili kada su omanuli sa proročanstvom i ispali lažni proroci. Adventisti zaista nemaju ništa sa tom godinom ali imaju sa 1844 kada su proricali dolazak Hrista na zemlju. Kada nije došao te godine primenili su istu foru koju su kasnije iskoristili JS tj. nevidljivo je ušao u svetinju nad svetinjama. Sve po svaku cenu ali samo da ne budu lažni proroci. I ti sad kao papagaj ponavljaš te njihove laži. Kad bi neki psiholig došao ovde na forum i čitao tvoje postove vrlo lako bi uočio da lebdiš u vazduhu , drugar , ne držiš se dobro realnosti . Kao da veruješ u leteće ćilime i aladinovu lampu. Meni to nije smešno nego žalosno i nervira me. Bolje ti je da ćutiš.

Nisu Adventisti primenili nikakvu foru, vec je Bog otkrio Adventistima nakon Milera gresku koja je napravljena, Danilovo prorocanstvo 8 i 9 poglavlje jasno govori o ociscenju nebeske svetinje, odnosno da ce Isus 1844 godine uci u drugi odeljak nebeske svetinje, u takozvanu svetinju nad svetinjama da obavi zavrsno delo posredovanja za palog coveka.
To je potpuno i istinito Bozje prorocanstvo.

To sto su uradili Jehovini svedoci nema veze sa Adventistima.

Ljudska misljenja ne podlezu ovome, jer princip svakog coveka treba da bude da pre nego sto nesto izjavi, da se moli da ga Bog osvedoci u ispravnost te izjave.

Kada bih vecinu prisutnih pitao da li su se molili Bogu da ih on osvedoci za misljenja koja ovde iznose, i da li je on to ucinio, odgovor bi sigurno izostao.


Rece tzv.sv. Pavao Korincanima.



Haru, poslušaj same Isusove reči šta on govori za sebe samoga:

"И кад се једанпут мољаше Богу насамо, с Њим беху ученици, и запита их говорећи: Ко говоре људи да сам ја?
А они одговарајући рекоше: Једни веле да си Јован крститељ, а други да си Илија; а други да је који устао од старих пророка.
А Он им рече: А ви шта мислите ко сам ја? А Петар одговарајући рече: Христос Божји.
А Он им запрети и заповеди да никоме не казују то,
Говорећи да Син човечији треба много пострадати, и да ће Га старешине и главари свештенички и књижевници окривити, и да ће Га убити, и трећи дан да ће устати" ( Luka 9. 18 - 22 )

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top