HERE WeGo Navigacija

Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Druže, nadam se da se nećeš ljutiti zbog mog stava. Ne razumem zašto ti je toliko potrebna međutačka.....
Nije bas nesto mnogo potrebna, ali bi mi znacila. Recimo, do sada sam uvek oznacavo na duzim putovanjima pumpe ili neka odmorista na koja zelim da stanem i tokom duze voznje ovo mi pomaze da ne prodjem tu tacku. Slazem se da je resenje da idem od tacke do tacke, ali to ipak nije najzgodnije. A potpuno mi je nejasno zasto nema opcije da se napravi i zapamti odredjena ruta. Pretpostavljam da kad budu ovo dodali da ce onda moci i da se odredi vise tacaka na ruti. Ako sam dobro zapamtio, dok sam koristio telefone sa Symbianom, Nokia mape su imale ovo. Bas cudno da su to sad izbacili. Prekrsajne kamere mi nisu veliki nedostatak, ali ovo prethodno mi je dovoljan razlog da izaberem iGo za duze putovanje.
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Druže, nadam se da se nećeš ljutiti zbog mog stava. Ne razumem zašto ti je toliko potrebna međutačka. Pošto telefon, sa uključenim GPS modulom, sam određuje trenutnu lokaciju, kao i svaka druga navigacija, samo izaberi krajnju tačku i vozi. Ionako si rekao da je HERE odlična navigacija. Slažem se ! Po mom mišljenju najbolja. Njoj jedino može da pariraju iGO i Route 66. Ali iGO koristi već nedovoljno precizne mape, bez adresa. Contrast je bila najbolja. Jer je naša. S druge strane, treba da se gleda "u pasulj" koja mapa najviše odgovara konkretnom putovanju. HERE Maps koristi jednu, odličnu, detaljnu i preciznu...I ne postoji dilema.
Ako ti je baš neophodna međutačka, pošto moraš da znaš koja je to ( :) ), ti u Collections zapamti tu tačku. Pa odredi prvu putanju do nje, a kada stigneš, postavi drugu, od te "međutačke" do kraja. Iako, veruj mi, nije ti neophodna. Putovao sam ovih dana, u dva navrata, do istog mesta i možda ću izanalizirati svih 7 navigacija koje koristim. U onoj drugoj temi. Tada ćeš razumeti zašto imam ovakvo mišljenje. Jer navigacija valjda služi da nam pomogne da doputujemo u nepoznato mesto. I da se vratimo. I trebala bi da navigacija sama odredi najbolju (optimalnu) putanju do tog mesta.
Slažem se da je nedostatak to što kod navigacije HERE ne može da se napravi ruta i zapamti
. Možda će programeri HERE da ubace i međutačku. Možda će obe stvari i odraditi. Bilo bi lepo...
Ovde ću postaviti samo 4 slike iz dve navigacije. Da vidiš na šta sam konkretno mislio. Pa sam zaključi. Radi se o putanji od isključenja sa autoputa (za Rumu) pa do Vrdnika. Tačka B je krajnja. Kod HERE je svejedno da li se ide ili vraća. Kod Sygic, nije svejedno...

Kad sam instalirao HERE navigaciju tražio sam greške koje ima i mapa HERE za iGO i našao ih... Čini mi se da su to iste karte... Ispravi me ako grešim, poz ;)

Ova HERE sa playstore-a se isključivo instalira na internu memoriju ili može da se nabaci na SD karticu Here Maps 1.1 build 410 ćirilica i odatle instalira?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
17
Iste su karte kada je isti proizvodjac (HERE), ali je druga aplikacija u pitanju
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Iste su karte kada je isti proizvodjac (HERE), ali je druga aplikacija u pitanju

Mislio sam "iste karte" u smislu da u HERE navigaciji nisu bez tih gresaka, tj. da je isti djavo iGO sa HERE ili HERE app (u smislu karata, sto se tice koja je bolja navigacija u to ne ulazim). Lose sam se izrazio... Poz
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Kad sam instalirao HERE navigaciju tražio sam greške koje ima i mapa HERE za iGO i našao ih... Čini mi se da su to iste karte... Ispravi me ako grešim, poz ;)
Ova HERE sa playstore-a se isključivo instalira na internu memoriju ili može da se nabaci na SD karticu Here Maps 1.1 build 410 ćirilica i odatle instalira?
Što se HERE mapa tiče, samo su slične jer su od istog proizvođača. Međutim, nisu identične. Recimo, mapa navigacija HERE Maps ima ucrtan Pupinov most. HERE karta za iGO country_83_HERE_2014.Q2, koju ja imam u aplikaciji, nema označen taj most. Mislim da je to dovoljno.
HERE Maps navigacija sa Play Store ide na memoriju koja je u telefonu označena kao "Default storage location". Ta "lokacija" ne mora biti baš interna memorija. Ja sam na telefonu Huawei Y300 definisao da difolt memorija bude eksterna, SD kartica, jer na njoj ima mnogo više prostora. Tako sam rešio problem instalacije, tj. apdejta, pomenute navigacije. Do te promene mi je sistem javljao da nema dovoljno memorijskog prostora.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Meni je aplikacija ponudila da izaberem da li hocu da mi karte idu na internu ili sd memoriju. Isto tako mi je ponudila i kad sam skidao srpski glas. Kad izaberem zeljenu memoriju, krene skidanje sa neta a onda i instaliranje.
 
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruka
110
Što se HERE mapa tiče, samo su slične jer su od istog proizvođača. Međutim, nisu identične. Recimo, mapa navigacija HERE Maps ima ucrtan Pupinov most. HERE karta za iGO country_83_HERE_2014.Q2, koju ja imam u aplikaciji, nema označen taj most. Mislim da je to dovoljno.
HERE Maps navigacija sa Play Store ide na memoriju koja je u telefonu označena kao "Default storage location". Ta "lokacija" ne mora biti baš interna memorija. Ja sam na telefonu Huawei Y300 definisao da difolt memorija bude eksterna, SD kartica, jer na njoj ima mnogo više prostora. Tako sam rešio problem instalacije, tj. apdejta, pomenute navigacije. Do te promene mi je sistem javljao da nema dovoljno memorijskog prostora.

Znam da nema Pupinovog mosta, bice u nekom od sledecih updateova za iGO... Nema ga ni u q3... Greske koje sam uocio u iGO uocio sam i u HERE navi. Po vasim utiscima rekao bih da vredi, samo da resim to oko memorije, pa nek "bleje" obe... Nemam opciju da skinem mape na external storage.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-03-13-19-10-07.png
    Screenshot_2015-03-13-19-10-07.png
    44,5 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Nemam opciju da skinem mape na external storage.
Ima klikneš na setings pa onda dobiješ mogućnost di da idu mape...
Obojica ste u pravu. mirkolj je dao dobar savet. Zato je potrebno da milichic nakon instalacije u settings odredi mesto za mapu. Ako se dobro sećam, želeo sam da skinem srpski jezik, kada se pojavio. Iako je bilo dovoljno mesta na internoj memoriji, gde mi je tada bila HERE Maps, aplikacija je izbacivala poruku da nema mesta. Čak ni za tih 5 MB. Ne znam da li je do telefona ili aplikacije. Isti problem je tada imao još jedan drugar, zaboravio sam koji...Moguće da je moj telefon "dao" lažnu informaciju o memorijskom prostoru. Jer, ako se ne varam, nije pomoglo ni deinstaliranje jedne navigacije i brisanje njenog foldera. Tada sam resetovao telefon (običan restart, ne fabrički) i nekako sam uspeo. Kada se pojavio apdejt aplikacije ni to mi nije pomoglo. Zato sam tada promenio i odredio da default memorija bude eksterna, SD kartica. Sada mi telefon, kada fajl menadžerom izaberem SD card, kaže da je to \storage\sdcard0\... a za Internal da je \storage\sdcard1\...
Izvinjavam se. Sada vidim da milichic nema taj problem sa telefonom. Nisam pogledao sliku. Ipak, nekome može i ovo koristiti. Šta da radim kada ne mogu da obrišem post. Inače, tačno je da me je aplikacija pitala gde da skinem kartu, ali tek pošto zaključi da ima dovoljno memorijskog prostora za instalaciju ili apdejt. Tek kada prođe taj checkpoint...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
HERE Maps Update (verzija 1.1.423wk11)

Skupstina S1.jpg

Danas je navigacija HERE Maps apdejtovala aplikaciju sa oznakom verzije 1.1.423wk11. Prethodna verzija je nosila oznaku 1.1.410wk07. Mapa za Srbiju je ostala nepromenjena, sudeći po istoj veličini od 237.4 MB. Apdejt se može izvršiti preko Play Store.
Nisam primetio neku vidljivu promenu. Navedeno je da je novo to što su sada uključeni i Alžir, Kipar, Zimbabve...Piše da su izvršena i poboljšanja u mapama. Ne znam da li u mapi Srbije ima tih "poboljšanja". Potrebno je probati i videti...
Navigacija je i dalje na engleskom. U podešavanjima se ne nudi neki drugi jezik. Inače, za navođenje je, kao i do sada, na raspolaganju i srpski glas...

EDIT

U vožnji nisam primetio razliku u odnosu na prethodnu verziju. Kao što se i na većoj slici vidi, na mapi se ne primećuju nikakva "poboljšanja". Rutiranje i rerutiranje je isto kao i ranije, korektno, brzo i precizno...

 

Prilozi

  • Update Mar 19 2015.jpg
    Update Mar 19 2015.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 55
  • HERE 1.1.423wk11.jpg
    HERE 1.1.423wk11.jpg
    22,9 KB · Pregleda: 54
  • Serbia  Map.jpg
    Serbia Map.jpg
    20,8 KB · Pregleda: 57
  • New HERE 1.1.423wk11.jpg
    New HERE 1.1.423wk11.jpg
    44,6 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Natrag
Top