HERE WeGo Navigacija

Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
795
Pitanje oko prevoda SVIH aplikacija na srpski jezik. Da li je bolje da napravim da aplikacija:
1. Bude samo na Srpskom - (android moze da bude na bilo kom jeziku pa i na Engleskom)
2. Da bude na Srpskom samo kad se android postavi na srpski.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Licno, ja sam za opciju 1. Razlog...android mi je na engleskom. Kada prebacim na srpski, ne snalazim se.
 
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
17
Opcijom 1 svi imaju na srpskom. Licno, tel je na engleskom ali bih voleo aplikaciju na srpskom.
Mozda opcija 3 ako je moguce a to je da sam biras jezik aplikacije prilikom prve instalacije. Tako ima Igo i Sigyc
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
795
Opcijom 1 svi imaju na srpskom. Licno, tel je na engleskom ali bih voleo aplikaciju na srpskom.
Mozda opcija 3 ako je moguce a to je da sam biras jezik aplikacije prilikom prve instalacije. Tako ima Igo i Sigyc

To su razliciti nacini izbora jezika. iGO,..itd imaju "svoje" fajlove van APK fajla. U TomTom, AutoMapa, HERE maps, itd prevod je u APK. Pa sam nasao nacin da "zaobidjem" i da aplikacija bude samo na srpskom. Testirao sam sve i radi kako treba. Mojim prijateljima "rumunima" sam uradio TomTom. I ja sam za br. 1
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
795
Postavio sam APK po opciji 1.
Uvek je na srpskoj latinici. Na cirilici je kad je android na srpskom. Ovakva kombinacija je moguca na HERE maps.
 
Natrag
Top