HDD Problem S.O.S

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
A proveru koja je serija mogu da vidim samo ako otvorim komp ili mogu i drugacije? Hvala
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
A proveru koja je serija mogu da vidim samo ako otvorim komp ili mogu i drugacije? Hvala

Možeš i sa programom npr AIDA64.

Capture1.PNG Capture2.PNG

Kopiraš i preko google nađeš sve podatke.



Western Digital Black WD6402AAEX 640GB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare
Drive


22-136-544-03.jpg


Western Digital Black WD5001AALS 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

22-136-320-04.jpg
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Pozz imam slican problem, naime HDD mi se gasio i pritom i komp, sto se tice konfig. los komp star al radi nekako, :D ,pa jel problem za HDD , stari takodje 160GB , da bude upaljen, stavio sam na NEVER u power options na balanced...da li da vratim na default ili mu i ovo ne smeta na never? Default na balanced mi je bio 20min? hvala unapred
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Eo sad mi se opet gasi pa me zanima da li je to do napajanja ili hdda posto mi se cini da se samo hdd ugasi?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Eo sad mi se opet gasi pa me zanima da li je to do napajanja ili hdda posto mi se cini da se samo hdd ugasi?
Moze biti da ima problem HDD sa elektronikom.Ako bi mogao da nabavis ili pozajmis drugi HDD,ali prazan,pa da podignes OS,jer ne mora da znacida ce HDD sa drugog kompa raditi i na tvom,bes ponovnog podizanja OS-a
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Eo sad mi se opet gasi pa me zanima da li je to do napajanja ili hdda posto mi se cini da se samo hdd ugasi?
Razloga za neočekivano gašenje može biti puno. Ispitivanje svih potencijalnih hw uzroka se ne može uraditi u nekoliko poruka preko foruma "na daljinu". Svaki savet u vezi toga je obična spekulacija i nagađanje, tj. to nije dijagnostika!
Najbolji savet: nađi pouzdan servis i nosi računar tamo!

Ako bi mogao da nabavis ili pozajmis drugi HDD,ali prazan,pa da podignes OS,
Zašto? Zar nije dovojno da otkači hd i računar podigne nekim live os-om sa cd-a ili usb-a?
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Moze biti da ima problem HDD sa elektronikom.Ako bi mogao da nabavis ili pozajmis drugi HDD,ali prazan,pa da podignes OS,jer ne mora da znacida ce HDD sa drugog kompa raditi i na tvom,bes ponovnog podizanja OS-a
Razloga za neočekivano gašenje može biti puno. Ispitivanje svih potencijalnih hw uzroka se ne može uraditi u nekoliko poruka preko foruma "na daljinu". Svaki savet u vezi toga je obična spekulacija i nagađanje, tj. to nije dijagnostika!
Najbolji savet: nađi pouzdan servis i nosi računar tamo!


Zašto? Zar nije dovojno da otkači hd i računar podigne nekim live os-om sa cd-a ili usb-a?
Sve to ima svoje proverio sam hdd nema nijedan bad sector mada i to ne mora znaciti a moze li biti problem do connectora hdd led na maticnoj bila se jedna zicica otkinula pa sam je vratio, dalje ovo mi se pocelo desavati kad sam instal neki sistemski program i trazilo mi je reparaciju, uradim repair i kao nije uradjena posle dobro. Da li da opet pokusam reparaciju, jer interesantba stvar je da nekad radi normalno a nekad odjednom se pocne gasiti i nece da se upali HDd ostalo se pali normalno ali kapiram ako nema bad sectora da jos moze raditi.
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Problem je najverovatnije do kablova, dodirnem strujni kabal koji ide u napojnu, i normalno se upali i sve tako, promenicu sve kablove pa opet videti :) ...Ovo pisem preko ovog kompa, sad ok radi, dok je nasao neku poziciju gde ne gubi kontakt, dokle videcemo, al moram probati s menjanjem kablova...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... proverio sam hdd nema nijedan bad sector mada i to ne mora znaciti
Loši sektori ne gase računar.

... a moze li biti problem do connectora hdd led na maticnoj bila se jedna zicica otkinula pa sam je vratio
Ako je žica dodirivala nešto što ne treba...???

... dalje ovo mi se pocelo desavati kad sam instal neki sistemski program i trazilo mi je reparaciju...
Ako je os bio u redu, zašto si instalirao taj program i zašto si radio reparaciju???

... uradim repair i kao nije uradjena posle dobro. Da li da opet pokusam reparaciju, jer interesantba stvar je da nekad radi normalno a nekad odjednom se pocne gasiti i nece da se upali HDd ostalo se pali normalno ali kapiram ako nema bad sectora da jos moze raditi.
Ako sumnjaš da je win uzrok toga, a ne hw, tada računar podigni nekim live cd-om ili usb-om i raščisti tu nedoumicu.

Problem je najverovatnije do kablova, dodirnem strujni kabal koji ide u napojnu, i normalno se upali i sve tako,...
Možda. A možda je i do utičnica...???

Kao što možeš da vidiš, najveći broj rečenica počinje sa "Ako" i "Možda", a završava znakom pitanja. Stoga možeš da zaključiš da je sve ovo do sada najobičnije nagađanje, gledanje u pasulj i sl. Takav kvar zahteva da se računar "podigne na kanal" i dobro pregleda.
Nosi računar u servis ili kod nekog ko ima "kanal" i razume se u tu problematiku i naći če uzrok za sat-dva.
 
Učlanjen(a)
31.01.2015
Poruka
92
Loši sektori ne gase računar.


Ako je žica dodirivala nešto što ne treba...???


Ako je os bio u redu, zašto si instalirao taj program i zašto si radio reparaciju???


Ako sumnjaš da je win uzrok toga, a ne hw, tada računar podigni nekim live cd-om ili usb-om i raščisti tu nedoumicu.


Možda. A možda je i do utičnica...???

Kao što možeš da vidiš, najveći broj rečenica počinje sa "Ako" i "Možda", a završava znakom pitanja. Stoga možeš da zaključiš da je sve ovo do sada najobičnije nagađanje, gledanje u pasulj i sl. Takav kvar zahteva da se računar "podigne na kanal" i dobro pregleda.
Nosi računar u servis ili kod nekog ko ima "kanal" i razume se u tu problematiku i naći če uzrok za sat-dva.
Brt ako oces pomozi daj savet ko i ovi ljudi pre tebe a ne pametovati, tu smo da diskutujemo i nagadjamo i pomazemo jedni drugima da imam love svako malo menjat komponente i racunare uradio bi to odavno, ne bi se baktao po forumima da sam resim problem i ajde ne javljaj se molim te ako neces da pomognes nego da hejtujes samo!...napisao sam sve sto nagadjam i ljudi su mi dali normalne savete za razliku od tebe koji se pravis pametan! PA DA ZNAM I JA ZA SERVIS , NAJBOLJE JE NORMALNO UZET NOV KOMP OD 1000Eura...bezi bre tamo!
 
Natrag
Top