HDD Problem S.O.S

Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Pozdrav svima potrebna su mi vasa misljenja u vezi mog problema mislim da se radi o hard disku ponekad cujem zujanje u toku rada racunara zatim mi komp uspori neverovatno i task menager pokazuje da je disk na 100% itd.. Osim toga imam nekoliko losih sektora koje sam pokusao da popravim sa HDD regeneratorom, Western Digital Data LifeGuard , PartitionGuru, Smart defrag i HD tune pro i nista nije pomoglo.
Pored toga zujanje je veoma jako kad tek palim komp a ponekad se 2 do 3 puta restartuje dok ne prekine zujanje i tek onda upali .

Postavio sam slike moje konfiguracije i slike testova pa mi recite sta mislite o ovome...

config1.JPG config2.JPG config3.JPG config4.JPG config5.JPG test.JPG test2.JPG testph.JPG testy.JPG
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ne treba tu neka velika pamet. Mijenjaj hard disk. Gotovo je sa njim. Sve ostalo je samo krpaža i zavaravanje samog sebe a od toga nemaš nikakve koristi.

ps: manje se zadržavaj na Majni i u diskoteci Holivud ;) pa ćeš imati više para za SSD Disk jer je grehota da ga nemaš na postojećoj mašini :D
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Ne treba tu neka velika pamet. Mijenjaj hard disk. Gotovo je sa njim. Sve ostalo je samo krpaža i zavaravanje samog sebe a od toga nemaš nikakve koristi.

ps: manje se zadržavaj na Majni i u diskoteci Holivud ;) pa ćeš imati više para za SSD Disk jer je grehota da ga nemaš na postojećoj mašini :D


Ha ha necu vise u holivud. Inace komp sam kupio prije 3 mjeseca i ima 3 godine garancije. Ali problem je u tome sto da li ce servis prihvatiti ove dokaze i jos pored toga moram ga slati brzom postom do servisa na nekoliko dana ehh ko ce ostati bez kompa to ne mogu da cekam trazicu od njih novi disk a poslacu im stari...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ha ha necu vise u holivud. Inace komp sam kupio prije 3 mjeseca i ima 3 godine garancije. Ali problem je u tome sto da li ce servis prihvatiti ove dokaze i jos pored toga moram ga slati brzom postom do servisa na nekoliko dana ehh ko ce ostati bez kompa to ne mogu da cekam trazicu od njih novi disk a poslacu im stari...

Ako na kucistu ima stiker pozadi ne otvarj ga izgubices garanciju!!
Ako je kupljen iz delova napravi jos jda test i to snimi na cd ili dvd i posalji im taj hard a snimkom testa i rezultatima!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ha ha necu vise u holivud. Inace komp sam kupio prije 3 mjeseca i ima 3 godine garancije. Ali problem je u tome sto da li ce servis prihvatiti ove dokaze i jos pored toga moram ga slati brzom postom do servisa na nekoliko dana ehh ko ce ostati bez kompa to ne mogu da cekam trazicu od njih novi disk a poslacu im stari...
Bolje je i da sacekas malo,nego da ode jos nesto pored njega.Cim toliko dugo drzi procesor na 100% nije dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Bolje je i da sacekas malo,nego da ode jos nesto pored njega.Cim toliko dugo drzi procesor na 100% nije dobro.

Drzi disk na 100% a ne procesor. Kao sto sam napisao vec gore kad zacujem cudno brujanje diska lampica na kucistu stoji upaljena ne treperi uopste i task menager pokazuje da je disk na 100%. To traje nekoliko sekundi i onda nastavlja sa normalnim radom. To se desava nekoliko puta dnevno u toku rada racunara
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Task Manager ti pokazuje koliko je programa aktivno,u sredini CPU na koliko procenata,pa na kraju fizicka memorija.Obicno je tako kada se nest download-uje,pa i tada treba lampica da treperi.A kad se taj download instalira isto hoce CPU da skoci do 100%,ali ne zalepi.Ako ti je hard slucajno WD,od njih retko koji se ne cuje da bruji kada je aktivan.
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2013
Poruka
137
Task Manager ti pokazuje koliko je programa aktivno,u sredini CPU na koliko procenata,pa na kraju fizicka memorija.Obicno je tako kada se nest download-uje,pa i tada treba lampica da treperi.A kad se taj download instalira isto hoce CPU da skoci do 100%,ali ne zalepi.Ako ti je hard slucajno WD,od njih retko koji se ne cuje da bruji kada je aktivan.

To je ok sto bruje onako pomalo ali kada je u pitanju cudno brujanje poput zvuka struganja metalom o metal to mi je vec zabrinjavajuce. I jeste disk mi je WD.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
To je ok sto bruje onako pomalo ali kada je u pitanju cudno brujanje poput zvuka struganja metalom o metal to mi je vec zabrinjavajuce. I jeste disk mi je WD.
Ako bi ti zamenili bilo bi super,a posto je u garanciji,trebalo bi.Imam 2 WD,na jednom mi je win.7,a na drugom win.8.1.kada sam na 7-ici cuje se taj drugi i to poprilicno,ali kad predjem na 8-cu,nema nikakvih problema.sad to moze biti svasta.moze raditi dugo tako,a moze biti i da mu nema vise od par dana.probaj zameni ga pa ako uspe,uspe.Ako ti ne zamene,skini program HD Tune i preskeniraj sa njim,ali nemoj na brzo,nego na sporo skeniranje.Nemoj se zabrinuti,ali to traje par sati,nekad i preko 4 sata.odredi dan za to.Ako nema bad sektora,onda ne bi trebalo da bude problema,sem ako nije fizicki ostecen.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ako bi ti zamenili bilo bi super,a posto je u garanciji,trebalo bi.Imam 2 WD,na jednom mi je win.7,a na drugom win.8.1.kada sam na 7-ici cuje se taj drugi i to poprilicno,ali kad predjem na 8-cu,nema nikakvih problema.sad to moze biti svasta.moze raditi dugo tako,a moze biti i da mu nema vise od par dana.probaj zameni ga pa ako uspe,uspe.Ako ti ne zamene,skini program HD Tune i preskeniraj sa njim,ali nemoj na brzo,nego na sporo skeniranje.Nemoj se zabrinuti,ali to traje par sati,nekad i preko 4 sata.odredi dan za to.Ako nema bad sektora,onda ne bi trebalo da bude problema,sem ako nije fizicki ostecen.

Ne čuje se svaki WD da bruji ili škrguće. To zavisi od serije...

Green -> najsporiji, najtiši, najhladniji i vjerovatno je najdugovječniji od svih mehaničkih diskova iz WD tvornica. Najbolji za storage...

Blue -> mid segment, omjer cijene, kvalitete i brzine. ono što prosječnom korisniku treba za OS...

Black -> najbrži, najtopliji i najskuplji... Nudi 5 godina garancije, ni jedan mehanički HDD to ne nudi. Izvrstan za OS, za storage nepotrebno bacanje para..

Igrom okolnosti oba dodatna su Black serija.

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top