Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Pre mesec dana sam kupio nov hard WD 1.0TB sata/64mb cache, WD1002FAEX.Lepo je radio,ne kao sistemski vec kao drugi-za podatke.Sinu su zatrebali neki podaci pa smo ga skinuli,ubacili u njegov racunar(ista konfiguracija) ,on je te podatke kopirao na svoj racunar,vratili smo ga na moj racunar ali ga on ne prepoznaje.Skinuo sam ga i odlozio sa nadom da cu nekako izvuci podatke.Pre neki dan vratim ga sistem ga prepozna ocita sve fajlove,iskopirao sam nekih 60Mb i on opet "nestade".Iskljucio sam ga,sutradan ponovo vratio ,ali nista.Kako da ga "povratim",ili bar podatke da izvucem.
 
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Hvala na brzom odgovoru,ali sve ovo probano,mislio sam da ima jos nesto sto ne spada u ovo sto je ustaljeno.:gl_wacko:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Darosavac, niste li se zeznuli sa sinom pa da ste napravili dinamicnu particiju umesto primarne, posto ovo kako si opisao moze da bude samo to. Ako je to u pitanju udjite u disk menadzment konzolu pa desni klik na tu particiju i promenite je u normalnu. Nece izgubite podatke, bar ja nisam do sada nesto izgubio, nego je muka sto i kad vratis opet u stari racunar mora ovo da odradis inace je kao duh. Ako te stra zbog podataka, butaj live verziju nekog Linuxa, pa skinite podatke na prvi hard, a posle na miru formatirajte taj i tolko za tolko.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ok,probao bih vas savet ali hard disk se ne vidi,nema ga ni u biosu,ni sa hd sentinelom i sl.
Probaj na Sinovljenovom kompu da uradis Beck Up podataka,pa ga isto kod njega formatiraj ponovo u NTFS format.Onda probaj vrati sve podatke na njega.Kod tebe na kompu bi mozda mogao da promenis onaj mali kabl sto ide sa maticne do HDD-a,moze se desiti da nema dobar kontakt.
 
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
Kablovi probani,stavljao sam ga cak i na kablove od sistemskog koji mi radi,proban i kod sina i sve je NULA.:ludd/:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ima resenje, al ce se smejes, posto ja muku mucim sa jedniim hardom kad mu se desi to. Za to ti je sve kriv slab kontakt sata kablova sa sata prikljuckom. Prvo otkaci osnovni hard, a ostavi samo ovaj zakacan da bi smo bili sigurni oko ovoga. Tu gde ulazi kabal u prikljucak, raz`cackaj malo levo desno, zbog gore pomenutog slabog prikljucka. E sad kako klecis pored kompa ukljuci ga i kad krene odma udji u bios i vidi ima li ga, ako ga nema iskljuci odmah komp i opet raz`cackaj malo kabal sto ulazi u hard. Ovo teraj tako u krug jedno 20-30 puta dok ne legne kako treba. Kad se prvi put detektuje hard, ugasi komp i polagano zakaci kabal od drugog harda i gledaj da ne poremetis nikako kabal od ovog. Zatim udji u bios i vidi ima li ih oba i odakle ce boot.
Znas ima neki zeznuti biosi gde mora da disejblujes sata drajvove koje ne koristis ili oni u lancu zeznu i ove ispravne i nece dignu sistem. Kad ovo resis, snimi bios i ako je sve u redu kad se digne Win enabluj simple file sharing iz Folder options, a na tom hadrdu eventualno stavi usera Everyone i stikliraj sve kucice i izvrsi kopiranje.
Vidis malo glupo srocen ovaj moj test, ali je po meni nemoguce da hard otkaze bas kod prebacivanja u drugi komp, bice da ima taj slabi kontakt.
 
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
59
OK,necu da se smejem jer sa kompjuterima se bakcem jos od 1986(C-64) i nailazio sam i na mnogo neverovatnije i smesnije stvari i zato i sada nije me sramota kada se ovako nesto desi da pitam dali neko zna .Da nije tako veruj mi odavno bi vec:gl_wacko::smile::assassin:,ali mnogo puta tako pokusavam ,pokusavam i kada hocu da odustanem :bfghb::tease:.Da nije te vecite nade ...Pokusacu i to ,pa ....nastavljamo dalje iduce nedelje jer sutra idem na hemoterapiju i nisam tu nekoliko dana.Hvala vam na pomoci.
 
Natrag
Top